Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Platt Systems Official Reporting System
S Windsor Hog Jog 5K Road Race Results Posted to www.plattsys.com
Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
Overall Male : Mark Cleverson || 2. Kurt Lenser || 3. Kyle Schwartz
                                       Platt Systems Official Reporting System
                          S Windsor Hog Jog 5K Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
                             Overall Male : Mark Cleverson ||  2. Kurt Lenser ||  3. Kyle Schwartz
                               Overall Female: Kathy Furlani || 2. Jessica Klein || 3. Merle Cohen
                                    Police Officer Category (PO): Mark Cleverson

OVERALL                                                                FINAL                DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   TEAM   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ====== ======== =====
  1    Mark Cleverson               24M M2029 South Windsor CT         18:04 5:49   PO       1/5     63   
  2    Kurt Lenser                  51M M5059 South Windsor CT         18:26 5:56            1/17    86   
  3    Kyle Schwartz                16M M1519 South Windsor CT         18:50 6:04            1/5     77   
  4    Daniel Dryburgh              18M M1519 Ellington CT             18:52 6:05            2/5     12   
  5    Ken Clark                    47M M4049 South Windsor CT         19:00 6:07            1/16    65   
  6    Tim Savidge                  14M M0014 South Windsor CT         19:21 6:14            1/7     82   
  7    Kenny Erikson                13M M0014 South Windsor CT         19:38 6:19            2/7     84   
  8    Robert Burstein              46M M4049 Ellington CT             19:58 6:26            2/16    72   
  9    Jim Brown                    48M M4049 South Windsor CT         20:02 6:27            3/16    45   
  10   Joshua Florez                15M M1519 West Hartford CT         20:03 6:28            3/5     87   
  11   Edward Smith                 51M M5059 Bolton CT                20:08 6:29            2/17    69   
  12   Neil Manning                 36M M3039 South Windsor CT         20:10 6:30            1/7     73   
  13   Marc Maynard                 45M M4049 Stafford CT              20:23 6:34            4/16    57   
  14   Chris Dofresne               30M M3039 Windsor Locks CT         20:36 6:38   PO       2/7     66   
  15   Ken Erikson                  52M M5059 South Windsor CT         20:41 6:40            3/17    83   
  16   Jeff Brackett                44M M4049 Enfield CT               20:53 6:44            5/16    39   
  17   Steven Morse                 57M M5059 Broad Brook CT           21:06 6:48            4/17    38   
  18   Timothy Blin                 49M M4049 Ellington CT             21:11 6:49            6/16    19   
  19   Bob Dacey                    60M M6069 Vernon CT                21:23 6:53            1/4     14   
  20   Travis Wooten                13M M0014 Riverhead NY             22:02 7:06            3/7     94   
  21   Peter Brigqeman              51M M5059 Manchester CT            22:07 7:08            5/17    88   
  22   Peter Devine                 30M M3039 Windsor Locks CT         22:16 7:10            3/7     67   
  23   Bob Caplin                   59M M5059 Vernon CT                22:34 7:16            6/17    17   
  24   Wes Mathews                  50M M5059 Marietta GA              22:48 7:21            7/17    97   
  25   Ed Yergeau                   56M M5059 Manchester CT            23:03 7:26   PO       8/17    3    
  26   Keith Johnkoski              15M M1519 South Windsor CT         23:10 7:28            4/5     51   
  27   Ric Villarreal               52M M5059 Essex CT                 23:16 7:30            9/17    95   
  28   Jim Ray                      47M M4049 South Windsor CT         23:28 7:34            7/16    74   
  29   Stephen Tolman               63M M6069 Vernon CT                23:33 7:35            2/4     37   
  30   Chris Erikson                12M M0014 South Windsor CT         23:38 7:37            4/7     85   
  31   Christopher Nelson           41M M4049 West Hartford CT         23:41 7:38            8/16    30   
  32   Charlie Martin               25M M2029 Ellington CT             23:45 7:39            2/5     59   
  33   Gary Walker                  53M M5059 South Windsor CT         23:52 7:41           10/17    22   
  34   Alex Biron                   11M M0014 South Windsor CT         23:57 7:43            5/7     62   
  35   Patrick Skahill              25M M2029 South Windsor CT         24:07 7:46            3/5     68   
  36   Mel Hardy                    45M M4049 Ellington CT             24:15 7:49   PO       9/16    71   
  37   Michael Ritter               57M M5059 Tolland CT               24:17 7:49   PO      11/17    6    
  38   Matthew Reed                 44M M4049 South Windsor CT         24:17 7:49   PO      10/16    91   
  39   Robert Bagshaw               47M M4049 South Windsor CT         24:48 7:59           11/16    24   
  40   Kathy Furlani                61F F6069 Broadbrook CT            24:52 8:01            1/3     90   
  41   Jessica Klein                27F F2029 Manchester CT            24:55 8:02            1/4     42   
  42   Marcus O-Neal                19M M1519 South Windsor CT         25:07 8:06            5/5     78   
  43   Merle Cohen                  43F F4049 South Windsor CT         25:11 8:07            1/5     75   
  44   Christopher McKee            39M M3039 Windsor CT               25:21 8:10   PO       4/7     1    
  45   Jon Mahoney                  47M M4049 Ellington CT             25:22 8:10           12/16    81   
  46   Steven Cohen                 43M M4049 South Windsor CT         25:26 8:12           13/16    76   
  47   Doug Bissett                 52M M5059 South Windsor CT         25:29 8:13           12/17    36   
  48   Alec Lung                    40M M4049 Vernon CT                25:39 8:16   PO      14/16    5    
  49   Laurie Burstein              44F F4049 Ellington CT             25:45 8:18            2/5     70   
  50   Matthew Skahill              30M M3039 West Hartford CT         25:51 8:20            5/7     34   
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  1   ================  

                                       Platt Systems Official Reporting System
                          S Windsor Hog Jog 5K Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
                             Overall Male : Mark Cleverson ||  2. Kurt Lenser ||  3. Kyle Schwartz
                               Overall Female: Kathy Furlani || 2. Jessica Klein || 3. Merle Cohen

OVERALL                                                                FINAL                DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   TEAM   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ====== ======== =====
  51   Barbara Ruocco               55F F5059 South Windsor CT         25:51 8:20            1/4     23   
  52   Glenn Bugnanducci            31M M3039 South Windsor CT         25:52 8:20   PO       5/7     64   
  53   Ray Prest                    70M M70++ Ellington CT             25:58 8:22            1/4     18   
  54   Alley Russo                  15F F1519 Windsor Locks CT         25:59 8:22            1/2     10   
  55   Casey Martell                15F F1519 Windsor Locks CT         25:59 8:22            2/2     11   
  56   Kyle Toce                    12M M0014 South Windsor CT         26:01 8:23            6/7     101  
  57   Cathy King                   49F F4049 South Windsor CT         26:08 8:25            3/5     52   
  58   Sean Anderson                36M M3039 Manchester CT            26:13 8:27            6/7     79   
  59   Jason Iacolino               27M M2029 Windsor Locks CT         26:22 8:30            4/5     35   
  60   Andrew Leiper                26M M2029 Brooklyn NY              26:25 8:31   PO       5/5     7    
  61   Sue Leslie                   60F F6069 South Windsor CT         26:47 8:38            2/3     92   
  62   Thomas Wichrowski            56M M5059 Plainville CT            26:49 8:39           13/17    28   
  63   Tim Dennis                   51M M5059 Ellington CT             26:52 8:39           14/17    89   
  64   Tammy Chevrier               38F F3039 South Windsor CT         26:56 8:41   PO       1/9     2    
  65   Sara Izzo                    23F F2029 Tolland CT               26:57 8:41            2/4     40   
  66   Valerie Shea                 34F F3039 Tolland CT               26:59 8:42            2/9     41   
  67   Michael Rood                 57M M5059 Suffield CT              27:11 8:46           15/17    99   
  68   Alan Terryberry              69M M6069 Ellington CT             27:26 8:50   PO       3/4     8    
  69   Nancy Brady                  39F F3039 Vernon CT                27:44 8:56            3/9     31   
  70   Angela Gioiella              38F F3039 Windsor Locks CT         27:57 9:00   PO       4/9     13   
  71   Melissa Miller               36F F3039 Willington CT            28:12 9:05            5/9     47   
  72   Richard Zbrozek              62M M6069 Berlin CT                28:38 9:14            4/4     80   
  73   Geoff Sinibaldo              34M M3039 Avon CT                  29:01 9:21            7/7     55   
  74   Michael Hayes                51M M5059 South Windsor CT         29:03 9:22           16/17    29   
  75   Dennis Dezelon               59M M5059 South Windsor CT         29:14 9:25           17/17    16   
  76   Jan Crandall                 52F F5059 Marietta GA              29:40 9:34            2/4     96   
  77   Susan Kitchens               46F F4049 South Windsor CT         30:05 9:42            4/5     53   
  78   Barbara Maloney              63F F6069 Tolland CT               30:29 9:49            3/3     98   
  79   Elisabeth Winkel             31F F3039 Rocky Hill CT            30:42 9:54            6/9     43   
  80   Melinda Shedd                32F F3039 Burlington CT            30:44 9:54            7/9     44   
  81   Cayden Hughes                27F F2029 Ellington CT             30:44 9:54            3/4     60   
  82   Lindsay Castonguay           26F F2029 South Windsor CT         30:44 9:54            4/4     58   
  83   Michael Toce                 14M M0014 South Windsor CT         31:09 10:02           7/7     102  
  84   Dale Toce                    48M M4049 South Windsor CT         31:13 10:04          15/16    100  
  85   Bob Davidson                 80M M70++ Collinsville CT          31:37 10:11           2/4     9    
  86   Jim Byrne  Jr.               70M M70++ South Windsor CT         31:41 10:13           3/4     46   
  87   Tony Lucia                   71M M70++ Agawam Ma                33:13 10:42           4/4     21   
  88   Lois Timms-Ferrara           50F F5059 Ellington CT             33:50 10:54           3/4     56   
  89   Adam Green                   47M M4049 Mashpee MA               34:04 10:59          16/16    54   
  90   Janice Patrizz               50F F5059 Ellington CT             34:09 11:00           4/4     20   
  91   Laurie Carty                 33F F3039 South Windsor CT         36:08 11:39           8/9     50   
  92   Kara Bisaccia                34F F3039 New Hartford CT          36:08 11:39           9/9     49   
  93   Anita Wooten                 44F F4049 Riverhead NY             38:07 12:17  PO       5/5     93   






Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates