Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


5K Race Results (F)     Age Division Results (F)    

GE Petit Foundation 5K Road Race
Platt Systems Official Reporting System
Sunday July 18, 2010 || GE Petit Foundation 5K Road Race || Results Posted to www.plattsys.com
RESULTS || Chronotrack D-tag Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

Sund ay July 18, 2010 || GE Peti Foundation 5K Road Race || Results Posted to www.plattsys.com

Platt Systems Official Reporting System Sunday July 18, 2010 || GE Petit Foundation 5K Road Race || Results Posted to www.plattsys.com RESULTS || Chronotrack D-tag Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1 David Bridgwater 26M M2029 Simsbury CT 16:01 16:00 5:09 1/142 1848 2 Chris Chisholm 48M M4049 Farmington CT 16:26 16:25 5:18 1/168 1901 3 Patrick Cavanaugh 19M M1319 Cheshire CT 16:53 16:53 5:26 1/110 1572 4 Gregory Lush 20M M2029 Thomaston CT 16:55 16:53 5:27 2/142 913 5 Jon Krell 19M M1319 Farmington CT 16:58 16:57 5:28 2/110 863 6 Matt Weier 30M M3039 Newington CT 17:03 17:02 5:29 1/149 1727 7 Philip Caldwell 17M M1319 Cheshire CT 17:05 17:03 5:30 3/110 823 8 Justin Roncaioli 19M M1319 Berlin CT 17:07 17:05 5:31 4/110 566 9 Matt Santillo 35M M3039 New haven CT 17:13 17:11 5:33 2/149 288 10 Holland Florian 18M M1319 Southington CT 17:16 17:16 5:34 5/110 943 11 Geoffrey Williams 23M M2029 Stamford CT 17:20 17:18 5:35 3/142 1532 12 Mike Harris 19M M1319 New britain CT 17:26 17:26 5:37 6/110 1535 13 Nicholas Tumolo 16M M1319 Southington CT 17:30 17:29 5:38 7/110 303 14 Jeffrey Townsend 38M M3039 Hamden CT 17:34 17:31 5:39 3/149 1802 15 Andrew Rottier 14M M1319 Plainville CT 17:44 17:43 5:43 8/110 1716 16 Joshua Lucchina 19M M1319 Cheshire CT 17:45 17:43 5:43 9/110 655 17 Shawn Keenan 32M M3039 Wallingford CT 17:48 17:45 5:44 4/149 1165 18 Philip Crosby 47M M4049 Plainville CT 17:51 17:49 5:45 2/168 1629 19 Matthew Walker 17M M1319 Southington CT 17:55 17:48 5:46 10/110 57 20 Evan Camporeale 17M M1319 Canton CT 18:06 18:05 5:50 11/110 1031 21 Dan Snitzer 21M M2029 Farmington CT 18:08 18:04 5:50 4/142 952 22 Stephen Johnson 59M M5059 Southbury CT 18:08 18:08 5:50 1/163 144 23 John Longo 22M M2029 Southington CT 18:10 18:09 5:51 5/142 1257 24 Dan Campbell 31M M3039 Oakdale CT 18:18 18:18 5:54 5/149 98 25 Matthew O'Halloran 40M M4049 Wilton CT 18:20 18:19 5:54 3/168 1239 26 Richard Fargo 51M M5059 Plainville CT 18:27 18:24 5:57 2/163 2022 27 Matthew James 24M M2029 Kensington CT 18:38 18:38 6:00 6/142 769 28 Zach Harper 18M M1319 Plainville CT 18:51 18:44 6:04 12/110 453 29 Ned Furtney 17M M1319 Canton CT 18:55 18:53 6:06 13/110 1035 30 James Drummond 47M M4049 Wallingford CT 18:58 18:56 6:07 4/168 1915 31 William Lonsdale 17M M1319 East Hampton CT 19:00 18:58 6:07 14/110 1640 32 Will Trumbo 21M M2029 Cheshire CT 19:06 19:00 6:09 7/142 183 33 Michael Oberhausen 15M M1319 Avon CT 19:10 19:10 6:10 15/110 632 34 Charles Ferry 46M M4049 Southington CT 19:14 19:09 6:12 5/168 1647 35 Timothy Longacre 46M M4049 Cheshire CT 19:15 19:13 6:12 6/168 108 36 Caitlin Cunningham 23F F2029 W Simsbury CT 19:18 19:11 6:13 1/229 368 37 Ean Saberski 24M M2029 Cheshire CT 19:30 19:29 6:17 8/142 1946 38 Kevin Goehring 48M M4049 Farmington CT 19:31 19:29 6:17 7/168 1258 39 Steve Virgadaula 50M M5059 East Haddam CT 19:32 19:31 6:18 3/163 1775 40 Bryan Jorge 20M M2029 Bristol CT 19:37 19:34 6:19 9/142 1675 41 Michael Rottier 17M M1319 Plainville CT 19:38 19:36 6:19 16/110 1134 42 Joe Bak 19M M1319 Bristol CT 19:39 19:36 6:20 17/110 1682 43 Chris LaBonte 23M M2029 Naugatuck CT 19:40 19:35 6:20 10/142 1524 44 Jason Vianese 40M M4049 Cheshire CT 19:42 19:41 6:21 8/168 1721 45 Bruce Bussiere 56M M5059 Canton CT 19:45 19:43 6:22 4/163 1722 46 MArio Longo 38M M3039 Cheshire CT 19:51 19:50 6:24 6/149 980 47 Jeff Fargo 16M M1319 Plainville CT 19:52 19:48 6:24 18/110 2021 48 Jeff O'Coin 28M M2029 Plainville CT 19:53 19:52 6:24 11/142 1145 49 Mike Halasinski 47M M4049 Plantsvillle CT 19:53 19:52 6:24 9/168 846 50 Fred Scalzi 52M M5059 Naugatuck CT 19:56 19:52 6:25 5/163 168 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 1 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 51 Geoffrey Brown 46M M4049 Unionville CT 19:59 19:56 6:26 10/168 1835 52 Liz Crowley 25F F2029 Avon CT 20:02 19:56 6:27 2/229 1495 53 Brian Williams 32M M3039 Chesire CT 20:03 20:00 6:28 7/149 1768 54 Jennifer McHale 31F F3039 Southington CT 20:06 20:03 6:29 1/207 1406 55 Mike Ruospo 46M M4049 Stratford CT 20:08 20:00 6:29 11/168 301 56 Christopher Sieck 24M M2029 Haddonfield NJ 20:10 20:06 6:30 12/142 1457 57 Nick Giuliani 16M M1319 Plainville CT 20:11 20:08 6:30 19/110 65 58 Eric Stevenson 25M M2029 East Granby CT 20:20 20:18 6:33 13/142 946 59 Rafael Phillips, III 13M M1319 Cheshire CT 20:21 20:15 6:33 20/110 766 60 Kelly McElroy 20F F2029 Farmington CT 20:22 20:17 6:34 3/229 909 61 PAUL KUSEK 52M M5059 KENSINGTON CT 20:22 20:19 6:34 6/163 1280 62 Eric Ploch 18M M1319 Cheshire CT 20:23 20:18 6:34 21/110 298 63 Michael McCarthy 32M M3039 Newington CT 20:24 20:20 6:34 8/149 1129 64 Rachael Rosow 14F F1319 Avon CT 20:27 20:07 6:35 1/128 1009 65 Glenn Coughlin 41M M4049 Griswold CT 20:28 20:22 6:36 12/168 1984 66 Daniel Fusco 45M M4049 Cheshire CT 20:30 20:20 6:36 13/168 1556 67 Matthew Szydlo 38M M3039 Canton CT 20:30 20:22 6:36 9/149 2205 68 Marc Mazzalupo 36M M3039 Old Lyme CT 20:31 20:11 6:37 10/149 194 69 Amelia Eppard 14F F1319 Essex CT 20:32 20:24 6:37 2/128 146 70 Sam Brown 15M M1319 Cheshire CT 20:32 20:26 6:37 22/110 27 71 Kevin Noll 45M M4049 Northfield CT 20:34 20:31 6:38 14/168 564 72 Rick Leupold 46M M4049 Newington CT 20:36 20:35 6:38 15/168 841 73 Stephen Barber 20M M2029 Weston CT 20:37 20:22 6:39 14/142 1784 74 Kenneth Sycz 44M M4049 Plainville CT 20:39 20:34 6:39 16/168 22 75 Curt Brown 18M M1319 Cheshire CT 20:39 20:31 6:39 23/110 29 76 Colt Seevers 37M M3039 New Britain CT 20:41 20:37 6:40 11/149 1739 77 Leah Samson 31F F3039 New Haven CT 20:41 20:39 6:40 2/207 673 78 Barry Leibowitz 45M M4049 Cheshire CT 20:43 20:39 6:40 17/168 1186 79 Daniel Lavoie 58M M5059 Watertown CT 20:43 20:42 6:40 7/163 73 80 Ted Hill 38M M3039 West Hartford CT 20:44 20:41 6:41 12/149 1410 81 Ken Oberhausen 48M M4049 Avon CT 20:45 20:43 6:41 18/168 631 82 Steven Maffiolini 17M M1319 Southington CT 20:46 20:39 6:41 24/110 234 83 Jorge Rabat 45M M4049 Hartford CT 20:51 20:48 6:43 19/168 1576 84 Mark McGrame 49M M4049 Southington CT 20:53 20:43 6:44 20/168 1974 85 Ryan O-Connor 29M M2029 Plainville CT 20:57 20:52 6:45 15/142 1891 86 Miguel Ramirez 53M M5059 Wethersfield CT 20:59 20:54 6:46 8/163 1982 87 Ted Cowles 51M M5059 W Granby CT 21:00 20:57 6:46 9/163 208 88 Mark Flynn 44M M4049 Farmiongton CT 21:00 20:51 6:46 21/168 2027 89 Rob Tanner 49M M4049 Plainville CT 21:03 20:58 6:47 22/168 1761 90 Jay Wilson 59M M5059 Beacon Falls CT 21:05 21:01 6:48 10/163 261 91 Sarah Vaughan 17F F1319 Hamden CT 21:07 21:05 6:48 3/128 936 92 Andrew Van Ostrand 33M M3039 Washington DC 21:14 20:32 6:50 13/149 660 93 Richard Cornish 50M M5059 Terryville CT 21:14 21:11 6:50 11/163 1238 94 Michael Cote 47M M4049 Durham CT 21:15 21:12 6:51 23/168 2201 95 Laura Dewitt 23F F2029 Newington CT 21:16 21:11 6:51 4/229 1668 96 Brian Fidler 39M M3039 W Haven CT 21:17 21:13 6:51 14/149 198 97 Brendan Murray 9M M0012 Cheshire CT 21:19 21:00 6:52 1/50 1560 98 Howard Charney 53M M5059 Hamden CT 21:21 21:15 6:53 12/163 1247 99 Tom Cunningham 47M M4049 Plantsville CT 21:22 21:11 6:53 24/168 792 100 Debbi Settani 48F F4049 Naugatuck CT 21:24 21:17 6:54 1/213 1919 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 2 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 101 Drew Henderson 16M M1319 Chesire CT 21:25 21:19 6:54 25/110 1886 102 Lindsay DeVagno 27F F2029 Danbury CT 21:26 21:14 6:54 5/229 469 103 Sarah Fusco 17F F1319 Cheshire CT 21:27 21:19 6:55 4/128 1553 104 Chris arano 19M M1319 Plainville CT 21:28 21:28 6:55 26/110 1737 105 John Lorenzini 45M M4049 Manchester CT 21:28 21:19 6:55 25/168 2002 106 David Joslyn 17M M1319 North Granby CT 21:31 21:27 6:56 27/110 1680 107 Jason Sonski 37M M3039 Naugatuck CT 21:32 21:23 6:56 15/149 1418 108 Jeffrey Goldberg 23M M2029 Plantsville CT 21:32 20:35 6:56 16/142 1183 109 Sara Beland 15F F1319 Woodbridge CT 21:33 21:33 6:57 5/128 2010 110 KEn Ives 51M M5059 Unionville CT 21:33 21:28 6:57 13/163 366 111 Tim Murphy 22M M2029 Unionville CT 21:36 21:10 6:58 17/142 1290 112 Craig Nakatsuka 15M M1319 Middletown CT 21:37 21:07 6:58 28/110 692 113 Nick Rezendes 26M M2029 Newington CT 21:39 21:27 6:59 18/142 956 114 Tov Haueisen 32M M3039 Darien CT 21:41 21:36 6:59 16/149 676 115 Mark RIccitelli 32M M3039 PLainville CT 21:41 21:39 6:59 17/149 345 116 Mary Humphrey 39F F3039 Southington CT 21:42 21:39 6:59 3/207 1798 117 Ashley Adrianse 27F F2029 West Hartford CT 21:44 21:37 7:00 6/229 1331 118 Chris Prus 23M M2029 Southington CT 21:45 21:40 7:00 19/142 1321 119 david Brault 48M M4049 Old Lyme CT 21:46 21:25 7:01 26/168 1743 120 Jeffrey Dingwell 55M M5059 Bethlehem CT 21:47 21:44 7:01 14/163 148 121 Don Ashmore 29M M2029 Bristol CT 21:49 21:20 7:02 20/142 2026 122 Daniel Silva 20M M2029 Plainville CT 21:50 21:38 7:02 21/142 1248 123 David King 43M M4049 East Lyme CT 21:50 21:45 7:02 27/168 1208 124 James Heath-Ringrose 14M M1319 Unionville CT 21:50 21:29 7:02 29/110 1876 125 Melissa Patterson 31F F3039 Bristol CT 21:52 21:45 7:03 4/207 855 126 Gary Everhart, Jr. 36M M3039 Southington CT 21:53 21:52 7:03 18/149 794 127 Brian Adrianse 26M M2029 West Hartford CT 21:54 21:46 7:03 22/142 1330 128 Kate Phillips 44F F4049 Cheshire CT 21:54 21:47 7:03 2/213 821 129 Brendan Matt 26M M2029 Plainville CT 21:55 21:43 7:04 23/142 481 130 Jeremy Leifort 34M M3039 Torrington CT 21:55 21:35 7:04 19/149 2143 131 Jacob Harton 16M M1319 Plantsville CT 21:56 21:56 7:04 30/110 1362 132 Tyler Oderkirk 27M M2029 Victor NY 21:57 21:20 7:04 24/142 1488 133 Brian Stefanowicz 52M M5059 Southington CT 21:58 21:52 7:05 15/163 272 134 Mark Deganis 19M M1319 Cheshire CT 21:58 21:36 7:05 31/110 1194 135 GRegg Henry 0M M0000 Plainville CT 21:58 21:53 7:05 1/1 140 136 Maximillian Scotti 17M M1319 Bristol CT 22:00 21:51 7:05 32/110 759 137 Joseph Bottacari 27M M2029 Waterbury CT 22:00 21:54 7:05 25/142 2204 138 Marc Sisson 32M M3039 Plainville CT 22:01 21:56 7:06 20/149 959 139 Sara Iannone 15F F1319 Northfield CT 22:05 21:47 7:07 6/128 598 140 Tommy Jerram 15M M1319 Torrington CT 22:06 22:04 7:07 33/110 61 141 Katie Beland 15F F1319 Woodbridge CT 22:07 22:05 7:08 7/128 2009 142 Kevin Riedel 35M M3039 AvonKensington CT 22:07 22:04 7:08 21/149 1922 143 Kevin Spence 16M M1319 Plainville CT 22:08 21:55 7:08 34/110 1489 144 Christopher Blum 33M M3039 West Hartford CT 22:09 21:59 7:08 22/149 1734 145 John Mullally 31M M3039 Wallingford CT 22:10 21:22 7:09 23/149 85 146 Sue Davies 45F F4049 Avon CT 22:13 22:11 7:09 3/213 1408 147 Christopher Roach 45M M4049 West Hartford CT 22:16 22:08 7:10 28/168 1938 148 Katherine Jordan 27F F2029 West hartford CT 22:19 22:11 7:11 7/229 1411 149 Mark Barber 56M M5059 Weston CT 22:21 22:06 7:12 16/163 463 150 Len Glaser 62M M6069 Southington CT 22:23 22:19 7:13 1/35 56 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 3 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 151 Tesni Phillips 15F F1319 Cheshire CT 22:26 22:19 7:14 8/128 822 152 Bob Tumiski 55M M5059 Wallingford CT 22:26 22:26 7:14 17/163 703 153 Victoria Wickenheisser 15F F1319 Cheshire CT 22:27 22:20 7:14 9/128 725 154 Matt Gworek 23M M2029 Southington CT 22:30 22:20 7:15 26/142 1479 155 Bryan Salazar 16M M1319 Plainville CT 22:31 22:18 7:15 35/110 1666 156 Ryan Putaski 26M M2029 South Windsor CT 22:31 21:58 7:15 27/142 447 157 Pete Murray 45M M4049 Cheshire CT 22:32 22:13 7:16 29/168 1558 158 Lawrence Regan 44M M4049 Wallingford CT 22:33 22:20 7:16 30/168 191 159 Tyler Lyon 16M M1319 Harwinton CT 22:34 21:45 7:16 36/110 286 160 Alan Redmer 44M M4049 Westport CT 22:35 22:29 7:17 31/168 1012 161 Ken Sterba 43M M4049 Milford CT 22:38 22:31 7:18 32/168 818 162 Jarod Romankiw 12M M0012 Plainville CT 22:39 22:22 7:18 2/50 153 163 MARTY RUTT 54M M5059 Prospect CT 22:41 22:34 7:19 18/163 851 164 Michael Brown 28M M2029 Hartford CT 22:42 22:40 7:19 28/142 1718 165 Steve Romankiw 46M M4049 Plainville CT 22:47 22:30 7:20 33/168 150 166 Ryan Van Wie 22M M2029 Cheshire CT 22:49 22:26 7:21 29/142 1195 167 John M Paradis 21M M2029 Plainville CT 22:50 22:44 7:21 30/142 1099 168 David May 39M M3039 Wallingford CT 22:50 21:42 7:21 24/149 1340 169 Kurt Link 52M M5059 Terryville CT 22:51 22:27 7:22 19/163 48 170 Brian Stroh 22M M2029 Plainville CT 22:52 22:48 7:22 31/142 835 171 Erica Zauner 36F F3039 Cheshire CT 22:54 22:53 7:23 5/207 944 172 Brian Hetzel 31M M3039 Chesire CT 22:55 22:48 7:23 25/149 2094 173 David Cha 22M M2029 Cheshire CT 22:55 22:25 7:23 32/142 1950 174 Shane Beatty 26M M2029 Harwinton CT 22:58 22:43 7:24 33/142 597 175 Steve Sheeham 55M M5059 Southington CT 23:00 22:52 7:25 20/163 1752 176 Mary Kate Czepiel 16F F1319 Old Saybrook CT 23:02 22:44 7:25 10/128 113 177 Bryce Linskey 47M M4049 Terryville CT 23:05 22:58 7:26 34/168 1745 178 Kristen Proe 18F F1319 Watertown CT 23:07 23:03 7:27 11/128 1273 179 Kyra Coughlin 15F F1319 Griswold CT 23:08 23:02 7:27 12/128 1985 180 Ryan Lamanna 26M M2029 New Haven CT 23:12 22:20 7:29 34/142 2097 181 Alice Carrillo 44F F4049 Southington CT 23:12 23:08 7:29 4/213 429 182 Steve Burdick 50M M5059 Avon CT 23:12 23:05 7:29 21/163 2133 183 Kelly Boudreau 20F F2029 Farmington CT 23:14 22:57 7:29 8/229 1708 184 Anthony Scotti 43M M4049 Bristol CT 23:16 22:37 7:30 35/168 758 185 Charles Macomber 40M M4049 Plainville CT 23:17 23:09 7:30 36/168 921 186 Jaci Friia 22F F2029 Cheshire CT 23:18 22:56 7:30 9/229 256 187 Robin Beauregard 43F F4049 Hebron CT 23:18 23:12 7:30 5/213 59 188 Robyn Errickson 34F F3039 Newington CT 23:19 23:10 7:31 6/207 421 189 Peter Mondani 53M M5059 Cheshire CT 23:19 23:15 7:31 22/163 748 190 Ryan Luby 17M M1319 Seymour CT 23:21 22:54 7:31 37/110 1696 191 Michael Carney 26M M2029 Chicopee MA 23:23 23:21 7:32 35/142 1216 192 John Rosenberger 50M M5059 Plantsville CT 23:24 22:58 7:32 23/163 353 193 Mike Levandowski 22M M2029 Plainville CT 23:25 23:21 7:33 36/142 493 194 Judy Jendrucek 49F F4049 Essex CT 23:31 23:23 7:35 6/213 145 195 William Ullmann 60M M6069 E Granby CT 23:32 23:24 7:35 2/35 243 196 Michael Grabowski 38M M3039 Plainville CT 23:32 23:30 7:35 26/149 1412 197 Joshua Crapser 19M M1319 Bristol CT 23:32 23:21 7:35 38/110 1369 198 Amanda Reilly 16F F1319 West HAatford CT 23:33 23:24 7:35 13/128 1658 199 Peter Kavanah 58M M5059 Farmington CT 23:35 23:27 7:36 24/163 1565 200 John Amato 50M M5059 Ridgefield CT 23:36 23:23 7:36 25/163 719 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 4 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 201 Kim Ferraiolo 40F F4049 Cheshire CT 23:36 23:28 7:36 7/213 740 202 Keith Holmes 27M M2029 Charlton MA 23:37 23:33 7:37 37/142 1913 203 Christian Wneta 19M M1319 Southington CT 23:37 23:23 7:37 39/110 1795 204 Jessica Borsotti 24F F2029 New Haven CT 23:38 22:47 7:37 10/229 2096 205 Richard Luth 49M M4049 Berlin CT 23:42 22:36 7:38 37/168 2091 206 Lisa Goldstein 34F F3039 Farmington CT 23:44 23:34 7:39 7/207 934 207 Liz Brown 19F F1319 Wst Hartford CT 23:44 23:37 7:39 14/128 1461 208 Kara Doolan 19F F1319 Orange CT 23:45 23:23 7:39 15/128 860 209 Paul Melluzzo 49M M4049 Southington CT 23:45 23:39 7:39 38/168 346 210 Connor McNamara 8M M0012 Plainville CT 23:47 23:34 7:40 3/50 386 211 Ryan Ferguson 30M M3039 Plainville CT 23:49 23:43 7:40 27/149 1627 212 Shane Morse 26M M2029 Plainville CT 23:50 22:41 7:41 38/142 1463 213 Bruce Lindsley 49M M4049 Bristol CT 23:50 23:28 7:41 39/168 1023 214 Douglas Allen 44M M4049 Simsbury CT 23:51 23:46 7:41 40/168 1047 215 Jill Ahern 54F F5059 W.Hartford CT 23:52 23:39 7:41 1/102 94 216 Rachel Steinebrey 41F F4049 Sandy Hook CT 23:53 22:56 7:42 8/213 1092 217 Matthieu Prou 27M M2029 Bloomfield CT 23:53 23:02 7:42 39/142 1316 218 Emily Pattison 20F F2029 Southbury CT 23:53 23:43 7:42 11/229 945 219 Austin Bergeron 18M M1319 Plainville CT 23:53 23:20 7:42 40/110 1380 220 Maggie Glass 21F F2029 Simsbury CT 23:54 23:43 7:42 12/229 404 221 Robert Forbotnick 27M M2029 Plainville CT 23:54 23:32 7:42 40/142 1918 222 Sheryl Ouellette 35F F3039 Bristol CT 23:55 23:51 7:42 8/207 437 223 Kenneth Tumolo 37M M3039 Southington CT 23:57 23:52 7:43 28/149 302 224 Richard Lynn 53M M5059 Newtown CT 23:58 23:43 7:43 26/163 948 225 Darrell Galasso 38M M3039 Meriden CT 23:58 23:07 7:43 29/149 1430 226 Nicole Adam 16F F1319 Cheshire CT 23:59 23:51 7:44 16/128 930 227 Betty Mulvihill 50F F5059 Bethel CT 24:00 23:58 7:44 2/102 359 228 Jason Bak 23M M2029 Plainville CT 24:00 23:08 7:44 41/142 1700 229 Matthew Incitti 26M M2029 Albany NY 24:00 23:23 7:44 42/142 896 230 Mark Heller 46M M4049 Bristol CT 24:00 23:51 7:44 41/168 358 231 Alex Salazar 18M M1319 Plainville CT 24:01 23:30 7:44 41/110 1667 232 Trisha Eurto 35F F3039 Bristol CT 24:01 23:53 7:44 9/207 1253 233 Brandon Thies 27M M2029 Bristol CT 24:03 23:50 7:45 43/142 1243 234 Cole McNamara 8M M0012 Plainville CT 24:03 23:51 7:45 4/50 387 235 Stephen Lensi 27M M2029 Bristol CT 24:03 23:59 7:45 44/142 1338 236 LISA WNUCK 47F F4049 Cheshire CT 24:04 23:52 7:45 9/213 1139 237 Jerry Grella 23M M2029 Waterbury CT 24:04 23:30 7:45 45/142 902 238 Stephanie Wedekind 27F F2029 Northbrook IL 24:04 23:11 7:45 13/229 1458 239 Zenon Skonieczny 38M M3039 Newington CT 24:05 23:44 7:46 30/149 1908 240 Mark Poulin II 18M M1319 Harwinton CT 24:05 23:49 7:46 42/110 1979 241 Stacia Cardillo 36F F3039 Southington CT 24:05 24:00 7:46 10/207 1428 242 Diane Oberhausen 49F F4049 Avon CT 24:07 23:55 7:46 10/213 630 243 Greg Callahan 41M M4049 Canton CT 24:08 23:59 7:47 42/168 1130 244 Michael Maksymiw 29M M2029 Plainville CT 24:09 23:48 7:47 46/142 283 245 Justin Esposito 29M M2029 Middletown CT 24:11 24:02 7:48 47/142 1699 246 Andrew Burdick 20M M2029 Avon CT 24:13 23:07 7:48 48/142 2132 247 Damian Carroll 48M M4049 New Britain CT 24:16 24:03 7:49 43/168 1645 248 Gary Arnott 50M M5059 Avon CT 24:17 24:17 7:49 27/163 569 249 Tyler Arnott 16M M1319 Avon CT 24:17 24:16 7:49 43/110 457 250 Patrick Scully 37M M3039 Waterbury CT 24:17 24:07 7:49 31/149 1347 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 5 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 251 Danielle Maclerio 26F F2029 Trumbull CT 24:20 24:08 7:50 14/229 2018 252 David Noli 40M M4049 Southington CT 24:21 23:58 7:51 44/168 816 253 Nicole Boucher 38F F3039 Meriden CT 24:21 24:00 7:51 11/207 535 254 Frances Russell 26F F2029 West Hartford CT 24:21 24:05 7:51 15/229 2126 255 Brent Kumfer 29M M2029 Farmington CT 24:21 24:06 7:51 49/142 2127 256 Andrew Kavanah 20M M2029 Farmington CT 24:22 23:14 7:51 50/142 1566 257 Richard Dziura 54M M5059 Plainville CT 24:22 23:50 7:51 28/163 578 258 Shawn Burns 19M M1319 Plainville CT 24:23 24:05 7:51 44/110 91 259 Russell Adam 12M M0012 Cheshire CT 24:24 24:16 7:52 5/50 931 260 Krista McDonnell 23F F2029 Bristol CT 24:25 24:19 7:52 16/229 450 261 Kirsten Mease 30F F3039 Naugatuck CT 24:25 23:42 7:52 12/207 911 262 Kurt Philip 53M M5059 Bristol CT 24:25 24:17 7:52 29/163 124 263 Andreas Leiter 27M M2029 Farmington CT 24:29 23:39 7:53 51/142 1055 264 Cathy Pickman 43F F4049 Cheshire CT 24:30 24:24 7:54 11/213 1034 265 Heather Martire 35F F3039 Orange CT 24:30 24:08 7:54 13/207 1028 266 Jennifer Manware 41F F4049 Plantsville CT 24:31 24:24 7:54 12/213 217 267 Thomas SR Meehan 53M M5059 Southington CT 24:34 24:18 7:55 30/163 238 268 Jeremy Stein 15M M1319 Farmington CT 24:34 24:29 7:55 45/110 1075 269 Emily Lindsley 14F F1319 Bristol CT 24:36 24:14 7:56 17/128 1024 270 Gary Santa Maria 44M M4049 Farmington CT 24:37 24:34 7:56 45/168 455 271 Patricia Kristen 54F F5059 Farmington CT 24:37 24:24 7:56 3/102 1182 272 Christopher Hemler 22M M2029 Blacksburg VA 24:37 24:28 7:56 52/142 1447 273 Phil Kenyon 54M M5059 Canton CT 24:38 24:34 7:56 31/163 131 274 Mark Litke 20M M2029 Plainville CT 24:39 24:33 7:57 53/142 1911 275 Frank Cocozza 44M M4049 Kensington CT 24:40 23:01 7:57 46/168 665 276 Megan Vigue 18F F1319 Southington CT 24:40 24:08 7:57 18/128 189 277 Alycia Mulhim 33F F3039 North Haven CT 24:40 24:02 7:57 14/207 1786 278 Meredith Lindgren 26F F2029 Derby CT 24:42 23:43 7:58 17/229 300 279 Jesse Wagner 34M M3039 Rocky Hill CT 24:44 24:22 7:58 32/149 2087 280 Stephanie Therrien 44F F4049 Oakville CT 24:45 24:36 7:59 13/213 221 281 Sean MIller 19M M1319 PLainville CT 24:45 24:38 7:59 46/110 1098 282 Michael Bernier 44M M4049 Southington CT 24:46 24:34 7:59 47/168 868 283 Paul Friel 45M M4049 West Haven CT 24:46 24:31 7:59 48/168 997 284 Jon Bak 25M M2029 Plainville CT 24:48 24:01 7:59 54/142 2111 285 Patricia A Tully 66F F6069 East Hartford CT 24:48 24:33 7:59 1/13 459 286 Sarah Medina 19F F1319 Avon CT 24:48 24:23 7:59 19/128 2034 287 Vanessa Salvador 28F F2029 Waterbury CT 24:49 24:28 8:00 18/229 1438 288 Daniel Zuckerman 18M M1319 Plainville CT 24:49 24:17 8:00 47/110 1007 289 Damiaen Florian 14M M1319 Southington CT 24:50 24:31 8:00 48/110 1002 290 Christian Zimmermann 42M M4049 Burlington CT 24:50 24:18 8:00 49/168 1346 291 Matthew Schmidt 37M M3039 Cheshire CT 24:51 24:41 8:00 33/149 600 292 Vincent Gucwa 54M M5059 Durham CT 24:52 24:34 8:01 32/163 376 293 Georgia Panagopoulos 51F F5059 Berlin CT 24:52 24:43 8:01 4/102 76 294 Byron Lyon 46M M4049 Harwinton CT 24:52 24:04 8:01 50/168 287 295 Douglas Stanton 49M M4049 Bloomfield CT 24:53 24:45 8:01 51/168 1852 296 Sam Dalena 20M M2029 Plainville CT 24:53 24:49 8:01 55/142 1916 297 Evan Goldstein 37M M3039 Farmigton CT 24:53 24:44 8:01 34/149 935 298 Scott Strazik 32M M3039 Norwalk CT 24:55 24:51 8:02 35/149 1462 299 Joan Makowski 45F F4049 West Hartford CT 24:55 23:56 8:02 14/213 1937 300 Steven Penta 41M M4049 Plainville CT 24:55 24:43 8:02 52/168 523 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 6 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 301 Matt Hall 44M M4049 Cheshire CT 24:57 24:13 8:02 53/168 1577 302 Mitch Danaher 49M M4049 Trumbull CT 24:57 24:34 8:02 54/168 734 303 Taylor Derry 19M M1319 Plainville CT 24:57 24:53 8:02 49/110 1998 304 Nate Trumbo 17M M1319 Cheshire CT 24:57 24:00 8:02 50/110 182 305 Jake Medina 16M M1319 Avon CT 24:58 24:32 8:03 51/110 2033 306 Loren Kokal 31F F3039 Washington DC 24:59 24:15 8:03 15/207 661 307 James Downey 56M M5059 Cheshire CT 24:59 24:45 8:03 33/163 804 308 Jerry DeLaRosa 48M M4049 Waterbury CT 25:00 24:45 8:03 55/168 1217 309 Brenda Woznicki 39F F3039 Southington CT 25:01 24:39 8:04 16/207 374 310 Jo-Nell Martin 40F F4049 Plainville CT 25:01 24:28 8:04 15/213 1834 311 Jeremy Brewer 34M M3039 North Branford CT 25:03 24:49 8:04 36/149 929 312 Michael Faron 23M M2029 Norwalk CT 25:03 24:54 8:04 56/142 1272 313 Heather Vendetta 21F F2029 South Windsor CT 25:04 24:41 8:05 19/229 1947 314 Sabrina Dooner 24F F2029 Stamford CT 25:04 24:10 8:05 20/229 1400 315 Alex Chetelat 19M M1319 Farmington CT 25:05 24:18 8:05 52/110 1229 316 Jeffrey Miller 46M M4049 Plainville CT 25:08 25:00 8:06 56/168 618 317 Kaitlin Meehan 21F F2029 Southington CT 25:08 24:53 8:06 21/229 237 318 Peter Leathe 59M M5059 West Hartford CT 25:09 24:45 8:06 34/163 24 319 William Unikewicz 45M M4049 Portland CT 25:09 24:44 8:06 57/168 859 320 Stephanie Wallace 22F F2029 Farmington CT 25:10 25:09 8:07 22/229 1178 321 Tyler Diaz 18M M1319 Plainville CT 25:11 25:08 8:07 53/110 119 322 Cara Gontarz 29F F2029 Norwalk CT 25:14 25:02 8:08 23/229 1427 323 David Lawner 48M M4049 Sandy Hook CT 25:14 25:09 8:08 58/168 1720 324 Cornelius Uliano 24M M2029 Burbank CA 25:14 25:01 8:08 57/142 872 325 Charlie Mitchell 39M M3039 Cheshire CT 25:15 24:57 8:08 37/149 811 326 Gregory Newcity 15M M1319 Plainville CT 25:15 25:02 8:08 54/110 1935 327 Keith Cyr 32M M3039 Wethersfield CT 25:15 24:54 8:08 38/149 1310 328 Paul Amato 54M M5059 Farmington CT 25:18 25:05 8:09 35/163 1181 329 Nemythe Lease 21F F2029 Bristol CT 25:18 25:01 8:09 24/229 161 330 Becky Lease 46F F4049 Bristol CT 25:18 25:01 8:09 16/213 162 331 Shane Nelson 38M M3039 Burlington CT 25:18 25:03 8:09 39/149 2073 332 Sergio De Sousa 38M M3039 Wethersfield CT 25:19 25:06 8:09 40/149 657 333 Brian BEdard 40M M4049 W Hartland CT 25:19 24:48 8:09 59/168 1118 334 Adam Borgida 45M M4049 Farmington CT 25:21 24:16 8:10 60/168 652 335 Nicole Machia 25F F2029 Bristol CT 25:22 25:08 8:10 25/229 575 336 Katherine Shidler 19F F1319 Cheshire CT 25:24 25:12 8:11 20/128 971 337 Ryan Gallicchio 24M M2029 Middletown CT 25:25 25:12 8:11 58/142 682 338 John Pilkington 45M M4049 Burlington CT 25:27 25:10 8:12 61/168 1772 339 Richard Rushlow 57M M5059 Bristol CT 25:27 24:59 8:12 36/163 908 340 Thomas Mealy 51M M5059 Tolland CT 25:27 25:07 8:12 37/163 659 341 Sara Deko 34F F3039 Cheshire CT 25:27 24:56 8:12 17/207 1849 342 Hugh Campbell 38M M3039 West Hartford CT 25:27 24:55 8:12 41/149 565 343 Christopher Ardvini 13M M1319 Plainville CT 25:28 25:23 8:12 55/110 1671 344 Kevin Swanson 16M M1319 North Easton MA 25:28 25:08 8:12 56/110 204 345 Nate Steinebrey 13M M1319 Sandy Hook CT 25:28 24:32 8:12 57/110 1091 346 Russ Tew 67M M6069 West Hartford CT 25:28 25:22 8:12 3/35 1713 347 Rob Murtha 40M M4049 Burlington CT 25:29 24:51 8:13 62/168 1686 348 Gary Vincent 28M M2029 Plainville CT 25:29 25:07 8:13 59/142 1185 349 Jeff Arduini 26M M2029 Bristol CT 25:31 25:26 8:13 60/142 1674 350 Dan Ciccarillo 62M M6069 New Britain CT 25:31 24:36 8:13 4/35 211 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 7 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 351 Phil Jalbert 51M M5059 Northford CT 25:33 24:00 8:14 38/163 360 352 Bea Liss 37F F3039 Glastonbury CT 25:34 25:21 8:14 18/207 1932 353 Mike Bedford 22M M2029 Newington CT 25:35 25:11 8:15 61/142 1199 354 Shane Fitzsimons 42M M4049 Easton CT 25:35 25:06 8:15 63/168 490 355 Peter Ploch 57M M5059 Cheshire CT 25:36 24:54 8:15 39/163 297 356 Ilana Cathcart 42F F4049 Avon CT 25:37 25:18 8:15 17/213 357 357 Donna Trunali 51F F5059 Plantsville CT 25:39 25:15 8:16 5/102 62 358 John Woron II 51M M5059 Middletown CT 25:40 25:14 8:16 40/163 1250 359 Alison Haefele 26F F2029 West HArtford CT 25:40 25:23 8:16 26/229 1742 360 Steven St.Onge 23M M2029 Middletown CT 25:40 25:21 8:16 62/142 2039 361 Matthew Banas 21M M2029 Hamden CT 25:40 25:26 8:16 63/142 1562 362 Blake Bergeron 21M M2029 Plainville CT 25:42 25:09 8:17 64/142 1847 363 Joseph Cosentino 24M M2029 Cos Cob CT 25:43 25:19 8:17 65/142 2138 364 Rick Uluski 54M M5059 Cheshire CT 25:44 24:45 8:18 41/163 1953 365 Rebecca Dougherty 25F F2029 Southington CT 25:45 24:57 8:18 27/229 1213 366 Bruce Cha 53M M5059 Chesire CT 25:46 25:16 8:18 42/163 2040 367 Jeffrey Necio 36M M3039 WALLINGFORD CT 25:49 25:25 8:19 42/149 996 368 Debbie Perry 53F F5059 Plantsville CT 25:49 25:44 8:19 6/102 466 369 Alex Skonieczny 13M M1319 Newington CT 25:50 25:29 8:19 58/110 1909 370 Rusty Malik 54M M5059 Farmington CT 25:50 25:39 8:19 43/163 2035 371 Jeffrey Prosperi 47M M4049 Plainville CT 25:50 25:20 8:19 64/168 128 372 Dhirendra Tiwari 36M M3039 Farmington CT 25:50 25:38 8:19 43/149 1468 373 Connor McCutcheon 16M M1319 Avon CT 25:50 24:57 8:19 59/110 229 374 Connor McCutcheon 13M M1319 Avon CT 25:51 24:57 8:20 60/110 226 375 Vanessa Russo 29F F2029 Cromwell CT 25:55 25:26 8:21 28/229 526 376 Caroline Longacre 12F F0012 Cheshire CT 25:56 25:53 8:21 1/40 110 377 Jacqueline Gadue 27F F2029 Waterbury CT 25:57 25:38 8:22 29/229 674 378 Matthew Atkinson 33M M3039 Plainville CT 25:58 25:49 8:22 44/149 542 379 Christy Fitch 26F F2029 Raleigh NC 25:58 25:47 8:22 30/229 635 380 Haley Pilkington 13F F1319 Burlington CT 25:59 25:41 8:22 21/128 1771 381 Tom Stickney 62M M6069 Middletown CT 25:59 25:35 8:22 5/35 1050 382 Dan Sutter 23M M2029 Farmington CT 25:59 25:13 8:22 66/142 2136 383 Kurt Krauland 44M M4049 Bristol CT 26:00 24:42 8:23 65/168 1073 384 Joshua Critchley 16M M1319 Torrington CT 26:01 25:47 8:23 61/110 904 385 Scott Benoit 40M M4049 Plainville CT 26:03 25:52 8:24 66/168 1599 386 Rob Martin 20M M2029 South Windsor CT 26:04 25:50 8:24 67/142 2029 387 Steffen Kutz 40M M4049 Unionville CT 26:05 25:10 8:24 67/168 1994 388 Kellie Boland 41F F4049 Southbury CT 26:07 25:39 8:25 18/213 1649 389 Mark Krell 54M M5059 Farmington CT 26:09 26:05 8:26 44/163 864 390 Ronald Carbone 63M M6069 Bolton CT 26:09 25:50 8:26 6/35 1575 391 Marc Wesoly 26M M2029 Plainville CT 26:09 25:53 8:26 68/142 474 392 Colleen Iannone 13F F1319 Northfield CT 26:09 25:50 8:26 22/128 599 393 Peter Stagon 57M M5059 Broad Brook CT 26:11 25:57 8:26 45/163 105 394 Lindsay Osborne 21F F2029 Plainville CT 26:12 25:41 8:27 31/229 223 395 Peter Lennon 22M M2029 Plainville CT 26:12 25:41 8:27 69/142 1601 396 Tom Butterfield 74M M7079 Windsor CT 26:12 26:02 8:27 1/7 95 397 Gregory Gaedeke 42M M4049 Southington CT 26:13 26:09 8:27 68/168 402 398 Paul Kovaleski 56M M5059 Burlington CT 26:13 26:11 8:27 46/163 723 399 Wendy Lombardo 36F F3039 Southington CT 26:14 25:35 8:27 19/207 33 400 Maria Vazquez 38F F3039 W Hartford CT 26:14 25:59 8:27 20/207 1096 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 8 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 401 Mark Fusco 13M M1319 Cheshire CT 26:15 24:55 8:28 62/110 1557 402 Jeffrey Ives 56M M5059 Meriden CT 26:16 25:57 8:28 47/163 257 403 Michael Minutillo 43M M4049 Waterbury CT 26:17 25:41 8:28 69/168 1166 404 Joseph Dorsio 12M M0012 Bristol CT 26:19 26:13 8:29 6/50 1673 405 Leigh Cavanaugh 24F F2029 Belmont MA 26:20 25:12 8:29 32/229 762 406 Daniel Sorrentino 27M M2029 Manchester CT 26:20 26:01 8:29 70/142 809 407 Victoria Gongaware 24F F2029 Belmont MA 26:20 25:12 8:29 33/229 2117 408 Nathaniel Pryzbek 23M M2029 Plantsville CT 26:21 25:23 8:29 71/142 1161 409 Mike Meade 53M M5059 West Hartford CT 26:21 25:10 8:29 48/163 698 410 Brian Hendrickson 35M M3039 Farmington CT 26:23 25:15 8:30 45/149 1809 411 Rebecca Doucette 30F F3039 Newington CT 26:23 25:55 8:30 21/207 498 412 Joseph Brophy 51M M5059 Meriden CT 26:23 26:00 8:30 49/163 1883 413 CORRIE MORRIS 15F F1319 CHESHIRE CT 26:24 26:17 8:30 23/128 622 414 Alexander Sabia 26M M2029 Torrington CT 26:25 26:08 8:31 72/142 1252 415 Armand Minutillo 53M M5059 Farmington CT 26:27 25:53 8:31 50/163 1300 416 John Androd 33M M3039 Burlington CT 26:28 24:58 8:32 46/149 1732 417 Milton Lawrence 54M M5059 Burlington CT 26:29 26:08 8:32 51/163 1286 418 Brittany Jilian 25F F2029 Hartford CT 26:29 25:40 8:32 34/229 1607 419 Carla Spino 41F F4049 Hamden CT 26:29 26:13 8:32 19/213 845 420 Nancy Xu 20F F2029 Middlebury CT 26:30 26:06 8:32 35/229 1254 421 Tim Wilcox 43M M4049 Torrington CT 26:31 26:21 8:33 70/168 320 422 Marie Gagliardi 53F F5059 Glastonbury CT 26:31 25:55 8:33 7/102 192 423 Vincent DiMeglio 19M M1319 Bridgeport CT 26:32 26:09 8:33 63/110 1755 424 Brendan Schuch 25M M2029 Farmington CT 26:32 25:11 8:33 73/142 1221 425 Joseph Carkone 27M M2029 Rocky Hill CT 26:32 25:56 8:33 74/142 2028 426 Richard Wong 36M M3039 Newington CT 26:34 25:28 8:34 47/149 1857 427 Melissa Macri 41F F4049 Plainville CT 26:34 26:28 8:34 20/213 977 428 Shannon Piers 28F F2029 Bristol CT 26:34 26:29 8:34 36/229 905 429 Kyle Daddabbo 15M M1319 Plainville CT 26:35 26:29 8:34 64/110 1407 430 Joe Kosich 22M M2029 Southampton CT 26:36 25:52 8:34 75/142 1756 431 Laura Prior 26F F2029 Berlin CT 26:37 25:59 8:35 37/229 1088 432 Raymond Soli 33M M3039 Plainville CT 26:37 25:39 8:35 48/149 440 433 Terry Putaski 54M M5059 Bristol CT 26:38 26:05 8:35 52/163 446 434 Nicholas Gencarelli 28M M2029 Avon CT 26:39 25:34 8:35 76/142 644 435 Marty Maldonado 51M M5059 Unionville CT 26:39 26:24 8:35 53/163 1861 436 Kimberly Grove 13F F1319 Cheshire CT 26:40 25:41 8:36 24/128 1799 437 Heather Vocke 34F F3039 Kensington CT 26:41 26:23 8:36 22/207 1714 438 Kyle Ferguson 27M M2029 Simsbury CT 26:41 26:12 8:36 77/142 1787 439 Todd Kozaryn 39M M3039 Newington CT 26:41 26:19 8:36 49/149 979 440 Matthew Kall 15M M1319 Kensington CT 26:44 26:04 8:37 65/110 1264 441 Paul Crispino 44M M4049 Stamford CT 26:44 26:36 8:37 71/168 775 442 Joseph Russo 43M M4049 Cheshire CT 26:45 26:26 8:37 72/168 1301 443 Elizabeth Rocheleau 21F F2029 Southington CT 26:46 26:05 8:38 38/229 1533 444 Jaclyn Tydeman 21F F2029 Southington CT 26:46 26:05 8:38 39/229 1612 445 Paul Goldberg 50M M5059 Plantsville CT 26:47 25:50 8:38 54/163 1033 446 Erik Martire 34M M3039 Orange CT 26:47 26:21 8:38 50/149 1029 447 Adam Mease 30M M3039 Naugatuck CT 26:48 26:05 8:38 51/149 910 448 Jeremy Gettings 33M M3039 Bethel CT 26:50 25:52 8:39 52/149 738 449 Tracy Vroeginday 37F F3039 Plantsville CT 26:50 26:09 8:39 23/207 197 450 Wayne Shephard 36M M3039 Cheshire CT 26:50 26:50 8:39 53/149 1620 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 9 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 451 Kevin Byam 31M M3039 Ellington CT 26:51 26:31 8:39 54/149 1289 452 Brian Lopez 35M M3039 Cheshire CT 26:51 26:25 8:39 55/149 1269 453 Annie Lane 29F F2029 West Hartford CT 26:51 26:31 8:39 40/229 1767 454 Rick Henderson 51M M5059 Chesire CT 26:51 26:09 8:39 55/163 1885 455 Michael Melninkaitis 35M M3039 Plainville CT 26:52 26:21 8:39 56/149 901 456 Tony Petrillo 43M M4049 Bethany CT 26:53 26:30 8:40 73/168 667 457 David Jacobs 18M M1319 Burlington CT 26:53 25:54 8:40 66/110 1312 458 Mackinnon Brennan 8M M0012 Southington CT 26:54 26:03 8:40 7/50 1422 459 Terri Brophy 50F F5059 Meriden CT 26:55 25:48 8:40 8/102 833 460 Susan Tancredi 53F F5059 Avon CT 26:55 25:54 8:40 9/102 643 461 Peter Dauphinais 49M M4049 Bristol CT 26:56 25:56 8:41 74/168 912 462 John Etter 41M M4049 Southington CT 26:57 26:22 8:41 75/168 1032 463 Jennifer Robinson 18F F1319 Bristol CT 26:58 26:43 8:41 25/128 1278 464 SHARIN KUSEK 50F F5059 KENSINGTON CT 26:59 26:18 8:42 10/102 1281 465 Dominique Kall 46F F4049 Kensington CT 26:59 26:20 8:42 21/213 1262 466 Michael Schlessinger 50M M5059 Stamford CT 27:00 26:18 8:42 56/163 1244 467 Jodi Heslin 37F F3039 Plainville CT 27:00 26:53 8:42 24/207 12 468 Keri Gibbons 37F F3039 Farmington CT 27:02 26:25 8:43 25/207 550 469 Stephen Hogan 42M M4049 Unionville CT 27:02 26:24 8:43 76/168 1270 470 Paul DeVagno 32M M3039 Danbury CT 27:04 26:52 8:43 57/149 468 471 Cheryl Lombardo 34F F3039 Naugatuck CT 27:04 26:17 8:43 26/207 292 472 Al Peressinoto 64M M6069 Torrington CT 27:04 26:31 8:43 7/35 262 473 Lara Dalidowitz 23F F2029 Southington CT 27:05 26:46 8:44 41/229 1591 474 Paige Diamond 27F F2029 Windsor CT 27:07 26:32 8:44 42/229 1503 475 Kris Bickell 46M M4049 Cheshire CT 27:08 26:42 8:45 77/168 837 476 Danny Evans 47M M4049 Ansonia CT 27:08 26:42 8:45 78/168 1766 477 Bill Bishop 42M M4049 Chesire CT 27:08 26:56 8:45 79/168 1689 478 Kevin Blanchard 33M M3039 Plainville CT 27:09 26:47 8:45 58/149 920 479 Zack Grenier 18M M1319 Bristol CT 27:09 26:37 8:45 67/110 1978 480 Connor McCluskey 16M M1319 Harwinton CT 27:10 27:02 8:45 68/110 1226 481 Keith Mccool 48M M4049 Terryville CT 27:10 26:10 8:45 80/168 1354 482 Todd Anderson 25M M2029 Oxford CT 27:10 26:11 8:45 78/142 856 483 Debbie Ellinghaus 36F F3039 Hamden CT 27:11 27:06 8:46 27/207 1136 484 Jeff Hutton 54M M5059 Southington CT 27:12 26:00 8:46 57/163 848 485 Erika Pysh 25F F2029 Plainville CT 27:13 26:28 8:46 43/229 1634 486 John Simonson 47M M4049 Southington CT 27:14 26:53 8:47 81/168 1860 487 Hayley Havhanessian 21F F2029 Farmington CT 27:15 26:42 8:47 44/229 294 488 Max Wasserman 20M M2029 Unionville CT 27:15 26:42 8:47 79/142 978 489 Nicole Baron 25F F2029 Plainville CT 27:15 27:03 8:47 45/229 118 490 James Bazzanc 52M M5059 Newington CT 27:15 26:05 8:47 58/163 1880 491 Bob Kania 57M M5059 Southington CT 27:15 27:12 8:47 59/163 149 492 Michael Vagnini 44M M4049 Southbury CT 27:16 26:41 8:47 82/168 720 493 Anna Starodaj 48F F4049 New Britain CT 27:17 26:36 8:48 22/213 795 494 Brian Cunningham 15M M1319 Plantsville CT 27:18 27:07 8:48 69/110 793 495 Stephen Marcoux 54M M5059 Oakville CT 27:18 26:31 8:48 60/163 196 496 Paula Nelson 36F F3039 Burlington CT 27:18 27:02 8:48 28/207 2001 497 Susan Banning 45F F4049 Colchester CT 27:20 27:01 8:49 23/213 67 498 Jan Campbell 40F F4049 New Milford CT 27:21 27:08 8:49 24/213 42 499 William Hesler 41M M4049 Meriden CT 27:22 26:49 8:49 83/168 2045 500 Kathleen Koenig 43F F4049 East Hartford CT 27:22 27:02 8:49 25/213 585 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 10 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 501 Karolina Burchardt 22F F2029 Portland CT 27:22 26:17 8:49 46/229 1148 502 Tim Reilly 52M M5059 West Hartford CT 27:23 27:10 8:49 61/163 1657 503 Curtis Joseph 13M M1319 Harwinton CT 27:23 26:53 8:49 70/110 34 504 Matthew Gorecki 20M M2029 New Britain CT 27:23 26:32 8:49 80/142 2145 505 Keith Amato 51M M5059 Cheshire CT 27:24 27:00 8:50 62/163 313 506 Kathryn Veronesi 48F F4049 Plainville CT 27:24 27:13 8:50 26/213 1836 507 Jessica Katynski 34F F3039 Meriden CT 27:25 26:41 8:50 29/207 662 508 Robert Helfrich 49M M4049 Farmington CT 27:26 27:12 8:50 84/168 709 509 Shawn Simpson 30M M3039 Wolcott CT 27:26 27:11 8:50 59/149 1879 510 Lisa Skonieczny 35F F3039 Newington CT 27:27 27:05 8:51 30/207 1907 511 Geoff Ferguson 28M M2029 Plainville CT 27:30 27:00 8:52 81/142 1983 512 Kaitlyn Helfrich 17F F1319 Farmington CT 27:30 27:16 8:52 26/128 708 513 Jordan Emerick 20M M2029 Southington CT 27:30 26:23 8:52 82/142 235 514 Lauren Aforismo 25F F2029 Rocky Hill CT 27:30 26:25 8:52 47/229 1150 515 Karen McAvoy 47F F4049 Old Saybrook CT 27:32 27:09 8:52 27/213 1184 516 Joanne Tokarzewski 29F F2029 New britain CT 27:32 26:46 8:52 48/229 1320 517 Ryan Carey 22M M2029 McMurray PA 27:33 27:25 8:53 83/142 1454 518 Jonathan Von Oy 28M M2029 Torrington CT 27:33 27:18 8:53 84/142 983 519 Julie Rancourt 41F F4049 Middletown CT 27:33 26:49 8:53 28/213 473 520 Robert Glass 29M M2029 West Hartford CT 27:35 27:00 8:53 85/142 802 521 Christine Parylak 26F F2029 Plainville CT 27:36 26:45 8:54 49/229 754 522 Kim Roland 45F F4049 New Milford CT 27:36 27:25 8:54 29/213 41 523 Benjamin Pastor 31M M3039 Washington CT 27:37 26:54 8:54 60/149 991 524 Alan Rousseau 51M M5059 Southington CT 27:38 26:33 8:54 63/163 744 525 Sharon Rousseau 55F F5059 Southington CT 27:39 26:35 8:55 11/102 743 526 Christine Oberhausen 11F F0012 Avon CT 27:39 27:08 8:55 2/40 634 527 Susan Leslie 61F F6069 S Windsor CT 27:39 27:23 8:55 2/13 333 528 Alan Glass 54M M5059 West Hartford CT 27:39 27:03 8:55 64/163 93 529 Leah Mucciarone 19F F1319 Watertown CT 27:40 27:24 8:55 27/128 1980 530 Maksymilian Keska 33M M3039 Plantsville CT 27:41 27:06 8:55 61/149 1691 531 Jenna Donahue 15F F1319 Avon CT 27:42 27:09 8:56 28/128 1807 532 James Maloney Jr 51M M5059 Terryville CT 27:43 27:28 8:56 65/163 1231 533 Noah Forrest 27M M2029 Ellington CT 27:43 26:54 8:56 86/142 580 534 Eric Knight 50M M5059 Unionville CT 27:44 27:15 8:56 66/163 1659 535 SallyAnn Ciarlo 45F F4049 Waterbury CT 27:44 27:02 8:56 30/213 1726 536 Lauren Kosowicz 22F F2029 Newington CT 27:44 26:57 8:56 50/229 1350 537 Jason Magisano 25M M2029 Plainville CT 27:44 27:33 8:56 87/142 650 538 Kevin Bourke 28M M2029 Chicago IL 27:44 26:50 8:56 88/142 1731 539 Jeanne Monti 40F F4049 Cheshire CT 27:45 27:13 8:57 31/213 1719 540 Jason Della Valle 37M M3039 Winchester ctr CT 27:45 27:16 8:57 62/149 685 541 Andrew Morehouse 26M M2029 Derby CT 27:45 26:27 8:57 89/142 737 542 Greg Oberhausen 13M M1319 Avon CT 27:45 27:01 8:57 71/110 633 543 Raymond Roy 42M M4049 Plainville CT 27:46 26:51 8:57 85/168 1746 544 Carl Drouin 51M M5059 Bristol CT 27:47 27:35 8:57 67/163 1039 545 James Cavanaugh 62M M6069 Cheshire CT 27:47 26:39 8:57 8/35 1506 546 Bethany White 16F F1319 Plainville CT 27:47 27:44 8:57 29/128 1843 547 Kristen Arnold 18F F1319 Southington CT 27:48 27:32 8:58 30/128 2000 548 Kenneth Arnold 47M M4049 Southington CT 27:48 27:33 8:58 86/168 1999 549 Christine Boucher 37F F3039 Bristol CT 27:48 27:35 8:58 31/207 71 550 Tim St. Pierre 25M M2029 Plainville CT 27:49 27:44 8:58 90/142 710 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 11 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 551 Jack Myers 13M M1319 Southington CT 27:50 27:42 8:58 72/110 1705 552 Rachel Zack 20F F2029 Plainville CT 27:52 27:28 8:59 51/229 1160 553 Bruce Fletcher 62M M6069 New Britain CT 27:53 27:04 8:59 9/35 2038 554 John Myers 53M M5059 Southington CT 27:54 27:43 8:59 68/163 1704 555 Richard Kaplan 53M M5059 Cheshire CT 27:54 27:28 8:59 69/163 834 556 Jennifer Gura 33F F3039 Southington CT 27:54 27:50 8:59 32/207 1521 557 Debra Rogan 53F F5059 Bristol CT 27:55 27:51 9:00 12/102 1531 558 Daniel Bailey 50M M5059 Bristol CT 27:56 27:24 9:00 70/163 1683 559 Tracy Kania 21F F2029 Southington CT 27:56 27:15 9:00 52/229 1302 560 Cathleen Borden 38F F3039 Glastonbury CT 27:56 27:43 9:00 33/207 517 561 Patricia Ovchar 40F F4049 Beacon Falls CT 27:57 26:54 9:00 32/213 1431 562 Kathy Kutarba 34F F3039 Bristol CT 27:57 27:04 9:00 34/207 1831 563 Alix Slabinski 17M M1319 Plainville CT 27:57 27:55 9:00 73/110 778 564 Michael Daniels 48M M4049 Plainville CT 27:58 27:27 9:01 87/168 810 565 Ana Nelson 53F F5059 Monroe CT 27:58 27:58 9:01 13/102 2071 566 Robert Crapser 50M M5059 Bristol CT 27:59 27:41 9:01 71/163 1370 567 Wojtek Zak 15M M1319 Berlin CT 27:59 26:52 9:01 74/110 1444 568 Ronald Jacquemin 45M M4049 Bristol CT 28:00 26:44 9:01 88/168 1877 569 Kristen Nettleton 32F F3039 Washington CT 28:00 27:34 9:01 35/207 1846 570 Katherine Ouellette 23F F2029 Farmington CT 28:00 27:51 9:01 53/229 1554 571 Robert Rau 40M M4049 Plainville CT 28:02 27:53 9:02 89/168 1057 572 Joe Herzog 24M M2029 Stoneham MA 28:04 26:55 9:03 91/142 1502 573 Tom Pilch 57M M5059 Glastonbury CT 28:08 27:43 9:04 72/163 1046 574 Susan Rosenberger 49F F4049 Plantsville CT 28:08 27:38 9:04 33/213 355 575 John Jennings 44M M4049 Avon CT 28:08 27:09 9:04 90/168 1072 576 Rachel GEdansky 16F F1319 Tolland CT 28:09 26:36 9:04 31/128 334 577 Troy Searpa 48M M4049 Plantsville CT 28:10 26:42 9:05 91/168 1780 578 Pamela Gunneson 49F F4049 Cheshire CT 28:10 28:04 9:05 34/213 1135 579 Andy Wyzga 51M M5059 Southington CT 28:11 26:43 9:05 73/163 232 580 Danuta Skawinska 39F F3039 Berlin CT 28:11 27:04 9:05 36/207 1443 581 Tracy Barger 39F F3039 Lakeside CT 28:12 28:00 9:05 37/207 1837 582 Rachel Caplan 30F F3039 Wallingford CT 28:12 26:52 9:05 38/207 1777 583 Joseph Driscoll 53M M5059 Hamden CT 28:12 27:34 9:05 74/163 1925 584 Patrick Buden Sr. 55M M5059 Plainville CT 28:13 28:07 9:06 75/163 560 585 Troy Miller 18M M1319 Plainville CT 28:13 28:07 9:06 75/110 620 586 Adam Liegeot 38M M3039 Plainville CT 28:13 27:41 9:06 63/149 1471 587 Patricia Montgomery 53F F5059 Wolcott CT 28:14 27:27 9:06 14/102 111 588 Andriana Evangelista 20F F2029 Plainville CT 28:14 26:29 9:06 54/229 1114 589 Adam Hushin 13M M1319 Plainville CT 28:14 27:46 9:06 76/110 277 590 Keara Sullivan 29F F2029 Middletown CT 28:16 27:16 9:07 55/229 1240 591 Samantha Hickey 9F F0012 Wolcott CT 28:16 27:16 9:07 3/40 1481 592 Derek Mello 34M M3039 Meriden CT 28:18 28:09 9:07 64/149 296 593 Jamie Nixon 24F F2029 Rocky Hill CT 28:18 27:13 9:07 56/229 1149 594 Christine Radomski 26F F2029 Hartford CT 28:18 26:52 9:07 57/229 1381 595 Linda Glimpse 29F F2029 New Britain CT 28:18 27:57 9:07 58/229 1578 596 Erin Soli 28F F2029 Plainville CT 28:18 27:19 9:07 59/229 2020 597 Terry Watson 40F F4049 Southington CT 28:18 28:00 9:07 35/213 212 598 Amy Szymkowicz 22F F2029 Cromwell CT 28:20 27:42 9:08 60/229 742 599 Nick Rodriguez 13M M1319 Plainville CT 28:21 27:52 9:08 77/110 1644 600 John Dallaire 54M M5059 Bristol CT 28:21 28:04 9:08 76/163 621 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 12 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 601 Nancy Jensen 47F F4049 Farmington CT 28:22 27:51 9:09 36/213 1512 602 Alain Monbaron 50M M5059 Southington CT 28:23 26:46 9:09 77/163 1332 603 Tom Brackett 46M M4049 Avon CT 28:24 27:53 9:09 92/168 1706 604 June Petit 47F F4049 Plainville CT 28:24 27:55 9:09 37/213 339 605 Tessa Ramsay 20F F2029 Unionville CT 28:25 28:06 9:09 61/229 1637 606 Jennifer Bossi 22F F2029 Bristol CT 28:25 28:16 9:09 62/229 882 607 Tim Holcomb 42M M4049 Plainville CT 28:25 27:29 9:09 93/168 324 608 Allison DaCruz 20F F2029 Unionville CT 28:25 28:06 9:09 63/229 1638 609 Jennifer Maksymiw 27F F2029 Plainville CT 28:26 28:04 9:10 64/229 282 610 Cleon Francis 40M M4049 Middletown CT 28:26 27:34 9:10 94/168 1546 611 Nick Cass 17M M1319 Seymour CT 28:26 27:59 9:10 78/110 1697 612 Alyson Millares 38F F3039 Cheshire CT 28:28 28:01 9:10 39/207 1545 613 Rick Orzolek 40M M4049 Columbia CT 28:28 28:16 9:10 95/168 1751 614 Donna Mondani 50F F5059 Cheshire CT 28:30 27:07 9:11 15/102 1451 615 Rick Held 53M M5059 Cheshire CT 28:30 27:33 9:11 78/163 1180 616 Stephanie Held 28F F2029 Cheshire CT 28:31 27:33 9:11 65/229 525 617 Rick Held 53M M5059 Cheshire CT 28:31 27:33 9:11 79/163 524 618 Melanie Norton 20F F2029 Plainville CT 28:33 28:13 9:12 66/229 289 619 Carole Glenn 50F F5059 East Lyme CT 28:33 28:07 9:12 16/102 1192 620 Cindy King 45F F4049 East Lyme CT 28:34 28:07 9:12 38/213 1207 621 Marco Ingriselli 55M M5059 Southington CT 28:34 28:01 9:12 80/163 638 622 Emily Zuckerman 16F F1319 Plainville CT 28:34 27:59 9:12 32/128 1008 623 Russell Scovin 51M M5059 Bethany CT 28:35 27:44 9:13 81/163 1202 624 Jennifer Henry 23F F2029 Bristol CT 28:35 28:30 9:13 67/229 1564 625 Daniel Nivison 35M M3039 Southington CT 28:36 27:04 9:13 65/149 1203 626 Amanda Muzyka 16F F1319 Cheshire CT 28:38 28:31 9:14 33/128 916 627 Lucy Marchigiano 43F F4049 Higganum CT 28:38 28:00 9:14 39/213 2014 628 Bryan Funk 41M M4049 Bristol CT 28:38 27:43 9:14 96/168 1874 629 Beth Martin 36F F3039 Bristol CT 28:39 27:41 9:14 40/207 563 630 Orion Guglielmino 9M M0012 Cheshire CT 28:39 27:34 9:14 8/50 1897 631 Micky Zickefoose 53F F5059 Avon CT 28:40 28:29 9:14 17/102 637 632 Kevin Yearsley 52M M5059 Plymouth CT 28:40 28:24 9:14 82/163 1833 633 Michael Bartley 45M M4049 Plainville CT 28:40 28:23 9:14 97/168 807 634 Caine Bell 36M M3039 Bristol CT 28:41 28:26 9:15 66/149 2081 635 Sharon Music 41F F4049 Prospect CT 28:42 28:36 9:15 40/213 824 636 Paul Wolf 49M M4049 Danbury CT 28:42 28:15 9:15 98/168 1740 637 Jonathan Lim 25M M2029 Louisville KY 28:42 27:47 9:15 92/142 1401 638 Richard Napoli 34M M3039 Naugatuck CT 28:43 28:36 9:15 67/149 1574 639 Dan Power 39M M3039 Torrington CT 28:43 27:56 9:15 68/149 233 640 Robyn Dion 34F F3039 West Hartford CT 28:44 28:32 9:16 41/207 1573 641 Andrea D'Addio 34F F3039 Cheshire CT 28:45 28:36 9:16 42/207 1448 642 Shelley Johnson 38F F3039 Plainville CT 28:46 28:12 9:16 43/207 1222 643 Frances Pattavina 50F F5059 East Haddam CT 28:47 28:42 9:17 18/102 543 644 Maggie Lawry 40F F4049 Simsbury CT 28:48 28:17 9:17 41/213 1003 645 Brett Kimmerle 30M M3039 Shelton CT 28:48 27:27 9:17 69/149 1176 646 Kevin Toomey 58M M5059 Manchester CT 28:50 27:58 9:18 83/163 1702 647 Jill McKnight 37F F3039 Burlington CT 28:51 27:45 9:18 44/207 505 648 Lorri Romankiw 44F F4049 Plainville CT 28:51 28:33 9:18 42/213 151 649 Taylor Harton 10F F0012 Plantsville CT 28:51 28:48 9:18 4/40 1361 650 Louis Clarke Jr. 24M M2029 Middletown CT 28:52 28:07 9:18 93/142 2202 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 13 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 651 Kelly Jensen 19F F1319 Farmington CT 28:53 28:20 9:19 34/128 1514 652 Kristian Jensen 50M M5059 Farmington CT 28:53 28:20 9:19 84/163 1513 653 Richard Zbrozek 63M M6069 Berlin CT 28:54 28:50 9:19 10/35 2099 654 Todd Pagano 27M M2029 Plainville CT 28:54 27:46 9:19 94/142 2024 655 Lisa LeVasseur 42F F4049 Watertown CT 28:54 27:59 9:19 43/213 975 656 Kelly Bentley 31F F3039 Shelton CT 28:54 28:34 9:19 45/207 1019 657 Andrew Coppola 47M M4049 Wolcott CT 28:55 27:56 9:19 99/168 2016 658 Erica Bordonaro 27F F2029 Plainville CT 28:55 28:47 9:19 68/229 159 659 Katya Amberg 19F F1319 Cheshire CT 28:55 28:40 9:19 35/128 1416 660 Mary Baker 43F F4049 Southington CT 28:55 27:51 9:19 44/213 1473 661 Owen Eagen 12M M0012 Avon CT 28:55 28:45 9:19 9/50 1791 662 Ala Tewlec 33M M3039 Bloomfield CT 28:55 28:05 9:19 70/149 2155 663 Teresa Pelham 42F F4049 Farmington CT 28:56 28:44 9:19 45/213 783 664 Barbara Kowal 57F F5059 North Haven CT 28:56 28:19 9:19 19/102 1785 665 Stephanie Hill 26F F2029 Hartford CT 28:58 27:31 9:20 69/229 1241 666 Mary Belnaik 22F F2029 Farmington CT 28:58 28:35 9:20 70/229 2003 667 Steven Pohl 60M M6069 Plainville CT 28:59 28:30 9:20 11/35 132 668 Naoemi Raimondi 33F F3039 Southington CT 28:59 27:22 9:20 46/207 269 669 Christopher Manemeit 26M M2029 Durham CT 28:59 27:15 9:20 95/142 1225 670 Amanda Astle 24F F2029 Middlefield CO 28:59 27:15 9:20 71/229 1224 671 Marty Basiel 53M M5059 New Britain CT 29:00 28:28 9:21 85/163 1951 672 Hannah Petrovic 23F F2029 Stamford CT 29:00 28:07 9:21 72/229 1383 673 Jennifer Slabinski 46F F4049 Plainville CT 29:00 28:27 9:21 46/213 776 674 Megan Carroll 26F F2029 Oakville CT 29:02 28:43 9:21 73/229 939 675 Debbie Reilly 51F F5059 West Hartford CT 29:03 28:39 9:22 20/102 1656 676 Karen Squires 23F F2029 New York NY 29:04 27:54 9:22 74/229 626 677 Rachele Chambrello 19F F1319 Plantsville CT 29:06 28:32 9:23 36/128 990 678 Jason Miller 22M M2029 Plainville CT 29:06 29:00 9:23 96/142 619 679 Elizabeth Stagon 43F F4049 Broad Brook CT 29:06 28:51 9:23 47/213 106 680 Brian Worrell 40F F4049 Fairfield CT 29:07 28:14 9:23 48/213 1334 681 Lee Ferguson 53M M5059 Plainville CT 29:09 29:04 9:24 86/163 1628 682 Allison Gouveia 21F F2029 Wallingford CT 29:09 28:01 9:24 75/229 1167 683 Madeline Rinaldi 55F F5059 Oakville CT 29:09 29:04 9:24 21/102 44 684 Danielle Cyr 26F F2029 Newington CT 29:10 28:53 9:24 76/229 1236 685 Janina Wneta 48F F4049 Southington CT 29:10 28:56 9:24 49/213 1794 686 Stacy Jedziniak 26F F2029 Middletown CT 29:11 27:57 9:24 77/229 1455 687 Frank Fusco 13M M1319 Cheshire CT 29:12 27:52 9:25 79/110 1872 688 Suzanne Porter 52F F5059 Prospect CT 29:13 28:54 9:25 22/102 138 689 Catherine Lawrence 49F F4049 Burlington CT 29:14 28:52 9:25 50/213 1344 690 Paul Liss 37M M3039 Glastonbury CT 29:14 29:00 9:25 71/149 1931 691 Justin Farnsworth 29M M2029 Cheshire CT 29:14 27:58 9:25 97/142 562 692 Kelley Mathes 44F F4049 Vernon CT 29:16 27:52 9:26 51/213 761 693 Robin Capuano 51F F5059 Avon CT 29:16 28:52 9:26 23/102 999 694 Eileen Bush 28F F2029 Chicago IL 29:16 27:51 9:26 78/229 798 695 Anthony Urillo 49M M4049 Southington CT 29:17 28:43 9:26 100/168 1052 696 Rich Whitehead 42M M4049 Southington CT 29:17 28:41 9:26 101/168 993 697 Beth Mancini 47F F4049 Coventry CT 29:18 28:19 9:27 52/213 120 698 Rick D'Avino 54M M5059 Riverside CT 29:20 28:56 9:27 87/163 1259 699 Dave Uliasz 43M M4049 Plainville CT 29:20 28:13 9:27 102/168 1803 700 Greg Wieman 24M M2029 Hoboken NJ 29:21 28:10 9:28 98/142 629 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 14 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 701 Amy Whited 47F F4049 Glastonbury CT 29:21 28:06 9:28 53/213 954 702 Daniel Kodej 55M M5059 Burlington CT 29:23 28:44 9:28 88/163 1684 703 Elizabeth Lawton 26F F2029 Oakville CT 29:23 28:43 9:28 79/229 695 704 Aidan Murray 11M M0012 Cheshire CT 29:23 29:05 9:28 10/50 1559 705 Doris Lamoureux 55F F5059 Bristol CT 29:25 29:08 9:29 24/102 941 706 Erin-Nora Petit 49F F4049 Southington CT 29:25 28:56 9:29 54/213 853 707 Allison Jerram 20F F2029 Torrington CT 29:25 28:37 9:29 80/229 60 708 Karen Coleman 52F F5059 Oakville CT 29:25 28:58 9:29 25/102 101 709 David Behnke 48M M4049 New Britain CT 29:26 28:32 9:29 103/168 724 710 Deb Obrizzo 48F F4049 Burlington CT 29:26 28:10 9:29 55/213 2032 711 Todd Rondo 45M M4049 Burlington CT 29:26 29:01 9:29 104/168 640 712 Dawn Pello 42F F4049 Wallingford CT 29:27 28:11 9:29 56/213 1339 713 Elena Lupone 26F F2029 Clinton CT 29:27 28:13 9:29 81/229 1701 714 Nicole Chubet 14F F1319 Southington CT 29:28 29:08 9:30 37/128 2013 715 Rick Rogan 46M M4049 Plainville CT 29:29 28:47 9:30 105/168 587 716 Tori Thomson 18F F1319 South Windsor CT 29:29 28:36 9:30 38/128 785 717 Michael Bergin 39M M3039 Farmington CT 29:30 28:26 9:30 72/149 624 718 Daniela Bailey 26F F2029 Farmington CT 29:30 29:10 9:30 82/229 1990 719 Liz Schmitt 32F F3039 Farmington CT 29:30 29:09 9:30 47/207 1989 720 Courtney Dorau 20F F2029 Plantsville CT 29:30 28:16 9:30 83/229 1351 721 Jonathan Fortier 23M M2029 Southington CT 29:31 28:16 9:31 99/142 2098 722 Lisa Zup 47F F4049 Plainville CT 29:31 29:29 9:31 57/213 862 723 Sergio Kinsala 33M M3039 Cambridge MA 29:31 28:25 9:31 73/149 1256 724 Christopher Smith 46M M4049 Wallingford CT 29:32 28:29 9:31 106/168 892 725 Chris Grice 54M M5059 Wolcott CT 29:32 28:35 9:31 89/163 2119 726 Melissa Courtemancke 29F F2029 Farmington CT 29:33 29:12 9:31 84/229 1949 727 Maura Callahan 48F F4049 Farmington CT 29:34 28:31 9:32 58/213 796 728 Antonio Arroyo 24M M2029 PLainville CT 29:34 28:13 9:32 100/142 1093 729 Denise Dean 40F F4049 West haven CT 29:34 28:40 9:32 59/213 1581 730 William Galske 49M M4049 Unionville CT 29:36 28:15 9:32 107/168 1303 731 Karen Newmann 29F F2029 Putnam CT 29:37 29:30 9:33 85/229 2048 732 Kate Burdick 18F F1319 Avon CT 29:37 29:35 9:33 39/128 2131 733 James Gibbons 49M M4049 Vernon CT 29:37 28:47 9:33 108/168 409 734 Laura Pisco 41F F4049 W Hartford CT 29:40 28:43 9:34 60/213 213 735 Christopher Pagliaro 30M M3039 Cheshire CT 29:41 29:19 9:34 74/149 950 736 John Koenig 46M M4049 East Hartford CT 29:44 29:23 9:35 109/168 584 737 John Diss 51M M5059 Ridgewood NJ 29:44 29:03 9:35 90/163 830 738 Jeffrey Gworek 56M M5059 Southington CT 29:44 29:22 9:35 91/163 791 739 Jessica Smith 29F F2029 West Hartford CT 29:45 29:34 9:35 86/229 1372 740 Lucy Brown 20F F2029 Plainville CT 29:45 28:00 9:35 87/229 1914 741 Art Nieves 44M M4049 Prospect CT 29:45 29:18 9:35 110/168 2207 742 Stephan Ramirez 38M M3039 Redding CT 29:47 29:34 9:36 75/149 648 743 Alan Rindfleisch 57M M5059 Farmington CT 29:47 28:35 9:36 92/163 628 744 Joe Baldick 48M M4049 Southington CT 29:47 29:05 9:36 111/168 663 745 Mike Harton 45M M4049 Plantsville CT 29:48 29:44 9:36 112/168 1360 746 Adam Ouellette 19M M1319 Farmington CT 29:49 29:38 9:37 80/110 1563 747 Peter Dalena 16M M1319 Plainville CT 29:49 29:15 9:37 81/110 1723 748 Ethan Hushin 11M M0012 Plainville CT 29:52 29:23 9:38 11/50 276 749 David Steele 52M M5059 Southington CT 29:52 28:33 9:38 93/163 1724 750 Jordan Ouellette 15M M1319 Waterbury CT 29:53 29:49 9:38 82/110 305 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 15 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 751 Brian Fox 36M M3039 Wolcott CT 29:54 29:40 9:38 76/149 2137 752 Megan Biscoglio 10M M0012 Southington CT 29:54 29:40 9:38 12/50 960 753 Isabelle Endicott 25F F2029 New Britain CT 29:55 29:32 9:39 88/229 678 754 Amy Anderson 30F F3039 Southington CT 29:55 29:17 9:39 48/207 906 755 Steven Biscoglio 36M M3039 Southington CT 29:56 29:42 9:39 77/149 961 756 Gabby Zelisko 20F F2029 Cheshire CT 29:57 29:42 9:39 89/229 987 757 Jeffrey Cormier 28M M2029 Bristol CT 29:57 28:09 9:39 101/142 1529 758 Jason Niemczyk 36M M3039 Vernon CT 29:57 29:33 9:39 78/149 1201 759 Colleen Anderson 34F F3039 Southington CT 29:58 29:24 9:39 49/207 1335 760 James Kaine 58M M5059 Plainville CT 29:58 28:32 9:39 94/163 1498 761 Melisa Fitzgerald-Drew 27F F2029 East Hartford CT 29:58 29:11 9:39 90/229 903 762 Bethany Purney 26F F2029 Watertown CT 29:58 29:11 9:39 91/229 962 763 BRian Goldblatt 54M M5059 W Hartford CT 29:59 29:08 9:40 95/163 133 764 Michael Parker 37M M3039 Newington CT 29:59 29:49 9:40 79/149 482 765 Bob Marun 69M M6069 Simsbury CT 29:59 29:48 9:40 12/35 68 766 Johanna Chapman 47F F4049 Plainville CT 30:00 29:33 9:40 61/213 338 767 Andrea Wasley 33F F3039 Plainville CT 30:00 29:33 9:40 50/207 1021 768 Francis Kurzatkowski 38M M3039 Plainville CT 30:01 28:53 9:40 80/149 1352 769 Mike Spalter 29M M2029 Southington CT 30:01 29:58 9:40 102/142 1542 770 Bill Evans 43M M4049 Enfield CT 30:02 28:46 9:41 113/168 1509 771 Holly Caruso 32F F3039 Bristol CT 30:03 29:59 9:41 51/207 1523 772 Kristopher Henaire 29M M2029 Meriden CT 30:05 29:07 9:42 103/142 1309 773 Stacey Brown 26F F2029 Plainville CT 30:06 29:34 9:42 92/229 1449 774 Chris Atkinson 31M M3039 Newington CT 30:07 29:59 9:42 81/149 147 775 Andrew Jusino 9M M0012 Plainville CT 30:08 29:38 9:43 13/50 134 776 Rob Jusino 37M M3039 Plainvlle CT 30:10 29:40 9:43 82/149 922 777 Christian Acuna 29M M2029 Oakville CT 30:10 29:29 9:43 104/142 696 778 Julia Marcano 43F F4049 Bristol CT 30:11 28:54 9:44 62/213 1000 779 Kimberly Connors 32F F3039 Barkhamsted CT 30:11 28:53 9:44 52/207 1367 780 Jenna Jacobs 15F F1319 Pleasant Valley CT 30:12 28:54 9:44 40/128 1305 781 Craig Malone 35M M3039 Bristol CT 30:12 28:57 9:44 83/149 533 782 Matt Vendetti 39M M3039 Farmington CT 30:14 29:05 9:45 84/149 2088 783 Daniel Geelan 42M M4049 Canton CT 30:14 29:13 9:45 114/168 1333 784 Brian Colwell 50M M5059 Seymour CT 30:15 29:27 9:45 96/163 1643 785 Rorie Rueckert 38F F3039 West Hartford CT 30:16 29:36 9:45 53/207 2083 786 Elizabeth Chevrier 35F F3039 Plantsville CT 30:17 29:03 9:46 54/207 1733 787 Gino Marcantonio 49M M4049 Southington CT 30:17 29:18 9:46 115/168 2093 788 Jennifer Heslin 14F F1319 Plainville CT 30:17 30:11 9:46 41/128 1630 789 Brian Czak 36M M3039 Simsbury CT 30:17 29:58 9:46 85/149 711 790 Amy Ciccarillo 28F F2029 New Britain CT 30:18 29:23 9:46 93/229 215 791 Samantha Bradley 14M M1319 Plainville CT 30:19 30:14 9:46 83/110 1622 792 Eric Loveland 30M M3039 Newington CT 30:20 29:36 9:47 86/149 570 793 Ashlyn Perry 15F F1319 Cheshire CT 30:20 30:12 9:47 42/128 610 794 Wendy Corman 45F F4049 Burlington CT 30:21 30:11 9:47 63/213 731 795 Katharine Smith 12F F0012 Westport CT 30:21 29:45 9:47 5/40 646 796 Laura Longacre 45F F4049 Cheshire CT 30:22 29:54 9:47 64/213 109 797 Tim Wiegand 49M M4049 Northford CT 30:22 30:17 9:47 116/168 527 798 Ann Bickell 44F F4049 Cheshire CT 30:23 29:57 9:48 65/213 836 799 Connor Ives 14M M1319 Unionville CT 30:24 29:15 9:48 84/110 364 800 Jennifer Yannantuono 29F F2029 Naugatuck CT 30:24 29:58 9:48 94/229 639 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 16 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 801 Matthew Smith 42M M4049 Westport CT 30:25 29:48 9:48 117/168 647 802 Greg Thomson 18F F1319 South Windsor CT 30:25 29:31 9:48 43/128 786 803 George Thomson 51M M5059 South Windsor CT 30:25 28:56 9:48 97/163 472 804 Eric Chrisiiana 41M M4049 Newington CT 30:27 30:25 9:49 118/168 293 805 Heather Morneault 33F F3039 Burlington CT 30:28 29:58 9:49 55/207 844 806 Will Williams 53M M5059 Southington CT 30:28 29:14 9:49 98/163 1499 807 Emily Allison 26F F2029 Bristol CT 30:29 30:12 9:49 95/229 1377 808 Cara Bednarz 15F F1319 West Hartford CT 30:29 30:01 9:49 44/128 1394 809 Mark Mandirola 41F F4049 West suffield CT 30:29 29:13 9:49 66/213 1493 810 Scott Bannell 55M M5059 Farmington CT 30:30 30:05 9:50 99/163 2208 811 Ryan Welch 29M M2029 Plainville CT 30:30 29:48 9:50 105/142 924 812 Kirsten Bednarz 12F F0012 West Hartford CT 30:30 30:03 9:50 6/40 1395 813 Susan Clark 54F F5059 Unionville CT 30:30 29:18 9:50 26/102 963 814 Kristal Cunningham 26F F2029 Southington CT 30:31 29:14 9:50 96/229 1379 815 George Kozieradki 54M M5059 New Britain CT 30:31 29:06 9:50 100/163 137 816 Michelle Rawcliffe 35F F3039 Woodstock CT 30:31 30:02 9:50 56/207 499 817 Ashley McFetridge 23F F2029 Canton CT 30:31 29:21 9:50 97/229 746 818 Melissa Corona 27F F2029 Rocky Hill CT 30:31 29:07 9:50 98/229 957 819 John Lavaway 38M M3039 Washington CT 30:32 29:43 9:50 87/149 1621 820 Kevin Matyger 21M M2029 Newark DE 30:32 28:55 9:50 106/142 372 821 Alexandria Lyons 21F F2029 Trumbull CT 30:32 28:54 9:50 99/229 373 822 Terri Lachanie 49F F4049 Cheshire CT 30:33 29:56 9:51 67/213 1639 823 Tracina Burgos 39F F3039 Berlin CT 30:33 30:01 9:51 57/207 617 824 Hillary Russell 29F F2029 Rockland MA 30:34 29:41 9:51 100/229 764 825 Sue Galliher 43F F4049 Avon CT 30:35 28:45 9:51 68/213 435 826 Vanessa Russell 23F F2029 Ellington CT 30:35 29:43 9:51 101/229 765 827 Robin Downing 20F F2029 Cheshire CT 30:36 28:58 9:52 102/229 64 828 Kelly Mocarsky 31F F3039 Plainville CT 30:36 29:59 9:52 58/207 1763 829 Chris Cibkla 35M M3039 Bristol CT 30:36 30:18 9:52 88/149 1936 830 Lisa Crowley 39F F3039 Bristol CT 30:37 29:41 9:52 59/207 1892 831 Kit Casey 52F F5059 Bristol CT 30:38 29:52 9:52 27/102 99 832 Kelly Lindquist 35F F3039 Canton CT 30:38 30:28 9:52 60/207 410 833 Kevin Levesque 22M M2029 Bristol CT 30:38 27:19 9:52 107/142 970 834 THOMAS MARTIN 44M M4049 STATE COLLEGE PA 30:39 30:32 9:53 119/168 686 835 Matthew Jalowiec 36M M3039 Cheshire CT 30:39 30:30 9:53 89/149 601 836 Lleidy De Leon 32F F3039 West Hartford CT 30:40 29:43 9:53 61/207 1209 837 Melissa Lewis 21F F2029 Southington CT 30:40 29:12 9:53 103/229 1076 838 Jerry Slabinski Slabinski 48M M4049 Plainville CT 30:42 30:15 9:54 120/168 777 839 John Trouern-Trend 72M M7079 Weatogue CT 30:42 30:30 9:54 2/7 1905 840 Nathan Smedley 33M M3039 Southington CT 30:43 29:28 9:54 90/149 1571 841 Lawrence Krogh 51M M5059 Tariffville CT 30:43 29:14 9:54 101/163 1368 842 Jennifer Hall 37F F3039 Colchester CT 30:43 29:13 9:54 62/207 838 843 Cathy Downing 51F F5059 Cheshire CT 30:44 29:05 9:54 28/102 63 844 Maria Anselmi 20F F2029 Rock Springs WY 30:44 29:54 9:54 104/229 510 845 Salvatore Lanzofano 53M M5059 Meriden CT 30:44 30:40 9:54 102/163 1933 846 Aimee Niemczyk 37F F3039 Vernon CT 30:45 30:21 9:55 63/207 1200 847 John Rudiak 50M M5059 Burlington CT 30:45 30:37 9:55 103/163 1464 848 Sergio Deganis 55M M5059 Cheshire CT 30:45 30:22 9:55 104/163 1193 849 Maura Gaudiosi 45F F4049 Wolcott CT 30:47 30:40 9:55 69/213 30 850 Elayna Lesco 47F F4049 Wallingford CT 30:47 29:43 9:55 70/213 1219 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 17 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 851 Deborah James 57F F5059 Plainville CT 30:47 30:27 9:55 29/102 1128 852 Jamie Stross 47F F4049 Farmington CT 30:48 29:37 9:56 71/213 697 853 Lucas Cherry 34M M3039 Somers CT 30:49 29:24 9:56 91/149 1284 854 Joanne Lavoie 63F F6069 Watertown CT 30:50 30:16 9:56 3/13 72 855 Brian Reilly 50M M5059 Kensington CT 30:50 29:49 9:56 105/163 87 856 Toni Johnson 49F F4049 Bristol CT 30:51 29:37 9:57 72/213 1045 857 Tom Battles 49M M4049 Southington CT 30:52 30:24 9:57 121/168 2203 858 Stephanie Kilcoin 24F F2029 Plainville CT 30:52 30:31 9:57 105/229 2135 859 April Barthony 27F F2029 Newington CT 30:52 30:23 9:57 106/229 1116 860 Janet McLaughlin 44F F4049 Farmington CT 30:53 29:59 9:57 73/213 528 861 Michael Horner 66M M6069 West Chester OH 30:53 29:59 9:57 13/35 509 862 Deb Stebbins 47F F4049 Bristol CT 30:53 29:31 9:57 74/213 1992 863 Thea Griffin 39F F3039 Unionville CT 30:53 29:26 9:57 64/207 1085 864 Sam Lynes 11M M0012 Plainville CT 30:54 30:41 9:58 14/50 1084 865 Laura Pye 49F F4049 Bristol CT 30:54 30:29 9:58 75/213 729 866 Terry Hoffman 43F F4049 Southington CT 30:54 30:29 9:58 76/213 681 867 Keith Orstad 35M M3039 Plantsville CT 30:54 30:46 9:58 92/149 165 868 Matt Zakrzewski 50M M5059 Fairfield CT 30:54 29:57 9:58 106/163 449 869 Todd Wollenberg 47M M4049 Meriden CT 30:56 30:30 9:58 122/168 549 870 John Guandalini 67M M6069 Bristol CT 30:57 30:50 9:59 14/35 117 871 Rebecca Venisiofsky 30F F3039 Wethersfield CT 30:57 29:59 9:59 65/207 1112 872 Matthew Keane 34M M3039 Simsbury CT 30:57 30:00 9:59 93/149 2128 873 James Tyrrell 13M M1319 Newington CT 30:57 29:22 9:59 85/110 768 874 Margret Daemlana 15F F1319 Farmington CT 30:59 29:53 9:59 45/128 1973 875 Adis Cecunjanin 27M M2029 East Haven CT 30:59 29:45 9:59 108/142 400 876 Paul Foody 46M M4049 Weston MA 30:59 30:13 9:59 123/168 422 877 Kristina Mahoney 42F F4049 Farmington CT 31:00 30:16 9:59 77/213 281 878 Scott Harrison 33M M3039 Atlanta GA 31:00 30:14 9:59 94/149 895 879 Mark Kopec 60M M6069 Southington CT 31:00 29:57 9:59 15/35 1712 880 Sara Marcus 22F F2029 New York NY 31:01 30:07 10:00 107/229 1729 881 William Petrucci 9M M0012 Thomaston CT 31:01 30:16 10:00 15/50 414 882 Blake Musumano 11M M0012 Plainville CT 31:01 30:11 10:00 16/50 389 883 Linda Segal 45F F4049 Cheshire CT 31:03 31:00 10:00 78/213 1605 884 Joseph Procko 26M M2029 Plainville CT 31:03 30:18 10:00 109/142 1633 885 Kristie Astoria 27F F2029 New Britain CT 31:04 29:42 10:01 108/229 1944 886 Michael Nowek 29M M2029 Kensington CT 31:05 30:19 10:01 110/142 1121 887 Kimberly Rutledge 25F F2029 West Harford CT 31:06 30:04 10:01 109/229 489 888 Laurie Robillard 37F F3039 Middletown CT 31:07 30:14 10:02 66/207 849 889 Brian Robillard 40M M4049 Middletown CT 31:07 30:15 10:02 124/168 850 890 Dawn Pascale 39F F3039 Kensington CT 31:09 29:31 10:02 67/207 937 891 John Paradis 47M M4049 Plainville CT 31:09 30:59 10:02 125/168 1100 892 Nicholas Belanger 21M M2029 Meriden CT 31:09 30:30 10:02 111/142 516 893 Brian Smith 54M M5059 Avon CT 31:12 30:17 10:03 107/163 829 894 Brian Buono 11M M0012 Unionville CT 31:12 30:39 10:03 17/50 858 895 Antonio Marcantonio 46M M4049 Bristol CT 31:12 30:15 10:03 126/168 1774 896 Elise Mathews 48F F4049 Unionville CT 31:13 30:43 10:04 79/213 1660 897 Karen Chervak 60F F6069 Avon CT 31:13 30:33 10:04 4/13 1027 898 William Chervak 61M M6069 Avon CT 31:13 30:33 10:04 16/35 1026 899 Katie Porter 13F F1319 Prospect CT 31:15 30:58 10:04 46/128 142 900 Scott Drouin 14M M1319 Bristol CT 31:15 31:04 10:04 86/110 1040 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 18 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 901 David Buono 48M M4049 Unionville CT 31:16 30:44 10:05 127/168 857 902 Taczrenca Donahue 54M M5059 Avon CT 31:17 30:44 10:05 108/163 1805 903 Kristen Bomengen 32F F3039 Cromwell CT 31:17 30:29 10:05 68/207 1017 904 Jack Beck 53M M5059 Plantsville CT 31:18 30:28 10:05 109/163 1530 905 Fiona Scanlon 13F F1319 Southington CT 31:18 30:11 10:05 47/128 1356 906 Tracey Lunenburg 47F F4049 Farmington CT 31:18 30:57 10:05 80/213 825 907 Renee Rheaume 24F F2029 W hartford CT 31:19 30:47 10:06 110/229 1113 908 John Sweeney 39M M3039 Prospect CT 31:19 30:47 10:06 95/149 1106 909 Benjamin Schiano 24M M2029 Roxbury CT 31:19 30:47 10:06 112/142 1110 910 Scott Nivolo 40M M4049 Newington CT 31:19 30:48 10:06 128/168 1314 911 Scott Buddle 47M M4049 Cromwell CT 31:20 30:52 10:06 129/168 1279 912 Tom Pachler 44M M4049 Farmington CT 31:20 30:08 10:06 130/168 1850 913 Carla Jacobs 22F F2029 Burlington CT 31:21 30:22 10:06 111/229 1307 914 Jonathan Tumolo 13M M1319 Southington CT 31:26 31:21 10:08 87/110 304 915 Liria Arnedo-Asio 34F F3039 Unionville CT 31:26 30:40 10:08 69/207 1921 916 J. Elise Forbes 31F F3039 Middletown CT 31:26 30:56 10:08 70/207 752 917 Kevin Meehan 55M M5059 Southington CT 31:27 30:35 10:08 110/163 248 918 Holly Prosperi 47F F4049 Plainville CT 31:27 31:12 10:08 81/213 129 919 Jill Andy 45F F4049 Norton MA 31:27 30:42 10:08 82/213 704 920 John Burdick 13M M1319 Avon CT 31:28 30:27 10:09 88/110 2130 921 Jonathan Seymour 36M M3039 Uxbridge MA 31:28 30:24 10:09 96/149 1251 922 Heather Seymour 37F F3039 Uxbridge MA 31:29 30:24 10:09 71/207 745 923 Janice Gilkes 36F F3039 West Hartford CT 31:31 29:57 10:09 72/207 1398 924 Jennie Nowacki 35F F3039 Sandy Hook CT 31:31 30:59 10:09 73/207 1583 925 Andrew Dupont 20M M2029 Bristol CT 31:32 30:40 10:10 113/142 343 926 Courtney Mahar 16F F1319 Cheshire CT 31:32 31:03 10:10 48/128 586 927 Brian Rackliffe 12M M0012 Bristol CT 31:32 30:40 10:10 18/50 342 928 Ally Voegeli 13F F1319 Cheshire CT 31:32 31:04 10:10 49/128 974 929 Maggie Kulpa 14F F1319 Cheshire CT 31:32 31:03 10:10 50/128 520 930 Eileen Gallagher 28F F2029 Cheshire CT 31:32 31:05 10:10 112/229 552 931 Olivia Larson 14F F1319 Cheshire CT 31:33 31:04 10:10 51/128 992 932 Stacy Liberopoulos 16F F1319 Cheshire CT 31:33 31:04 10:10 52/128 1124 933 Brooke Rau 39F F3039 Plainville CT 31:33 31:23 10:10 74/207 1058 934 Nicole Caputo 17F F1319 Cheshire CT 31:33 31:05 10:10 53/128 1337 935 Maureen Bednarz 46F F4049 West Hartford CT 31:33 31:05 10:10 83/213 1393 936 Edie Domeland 12F F0012 Farmington CT 31:34 30:30 10:10 7/40 1971 937 John Quayce 62M M6069 Guilford CT 31:35 31:32 10:11 17/35 1770 938 Peter Kot 38M M3039 Torrington CT 31:35 30:35 10:11 97/149 897 939 Jeff Beausoleil 35M M3039 Plainville CT 31:36 31:25 10:11 98/149 1296 940 Jerry Shimoda=Peterson 78M M7079 W Hartford CT 31:36 30:46 10:11 3/7 356 941 Lori Riley 45F F4049 Storrs CT 31:37 31:02 10:11 84/213 2037 942 Kris Spence 37F F3039 Plainville CT 31:37 31:08 10:11 75/207 1490 943 John Healey 30M M3039 Rocky Hill CT 31:37 31:07 10:11 99/149 1415 944 Brigid Callahan 14F F1319 Farmington CT 31:38 30:32 10:12 54/128 797 945 Suzy Holcomb 47F F4049 Riverton CT 31:38 30:42 10:12 85/213 323 946 Kelly Horan 25F F2029 Newington CT 31:38 30:32 10:12 113/229 666 947 Michael Holt 53M M5059 Farmington CT 31:39 29:48 10:12 111/163 1295 948 Maryanne Daniel 51F F5059 Clinton CT 31:40 29:55 10:12 30/102 1325 949 Karen Parker 57F F5059 Old Lyme CT 31:40 29:55 10:12 31/102 1053 950 Cara Havhanessian 23F F2029 Farmington CT 31:41 31:05 10:13 114/229 295 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 19 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 951 Sandra Gondek 23F F2029 Plainville CT 31:41 30:55 10:13 115/229 2121 952 Gail Prosperi 46F F4049 Wethersfield CT 31:42 31:25 10:13 86/213 722 953 Anthony Silva 24M M2029 Plainville CT 31:42 30:55 10:13 114/142 2122 954 Steven Pollock 25M M2029 Plainville CT 31:43 31:06 10:13 115/142 1205 955 Cameron Pelletier 13M M1319 Burlington CT 31:44 30:50 10:14 89/110 330 956 Anthony Ciardella 63M M6069 Southington CT 31:44 30:39 10:14 18/35 92 957 Melanie Joseph 39F F3039 Harwinton CT 31:44 31:13 10:14 76/207 35 958 Leanne Preece 45F F4049 North Salem NY 31:45 31:18 10:14 87/213 1741 959 Cynthia Mellon 49F F4049 Farmington CT 31:45 31:03 10:14 88/213 1753 960 Amelia Mason 16F F1319 Farmington CT 31:45 31:14 10:14 55/128 994 961 Geoff McKay 51M M5059 W Hartford CT 31:46 30:12 10:14 112/163 21 962 Patrick Kelly 18M M1319 Farmington CT 31:49 30:46 10:15 90/110 1079 963 Kim Waggoner 47F F4049 West Hartford CT 31:49 30:40 10:15 89/213 932 964 Adam Chamberlain 35M M3039 Farmington CT 31:49 30:32 10:15 100/149 915 965 Mark Lewis 46M M4049 Southington CT 31:49 30:45 10:15 131/168 2086 966 Hannah Ives 17F F1319 Unionville CT 31:51 30:43 10:16 56/128 365 967 Barbara Kilburn 54F F5059 Southington CT 31:51 31:21 10:16 32/102 326 968 Brian Bartolotta 31M M3039 Vernon CT 31:53 30:59 10:17 101/149 1441 969 Steven Vastola 43M M4049 Bristol CT 31:54 30:08 10:17 132/168 1414 970 Kate Doemland 52F F5059 Farmington CT 31:54 30:51 10:17 33/102 1972 971 Taylor O'Keefe 34F F3039 Bristol CT 31:55 30:48 10:17 77/207 1505 972 Mackenzie Angels 18F F1319 Southington CT 31:55 30:48 10:17 57/128 2023 973 Debra Kempton 50F F5059 Plainville CT 31:56 30:54 10:18 34/102 898 974 David Van Fleet 19M M1319 Wolcott CT 31:57 30:45 10:18 91/110 1154 975 Ted Follis 40M M4049 Danbury CT 31:59 30:59 10:19 133/168 1858 976 Laura McQueeney 29F F2029 Plainville CT 31:59 31:47 10:19 116/229 649 977 Miranda Scaramozza 15F F1319 Cheshire CT 32:00 31:31 10:19 58/128 596 978 Yashira Mulero 24F F2029 Plainville CT 32:01 31:33 10:19 117/229 613 979 Kristen Lavinio Follis 37F F3039 Danbury CT 32:01 31:01 10:19 78/207 1859 980 Jennifer Wright 35F F3039 Meriden CT 32:01 31:45 10:19 79/207 927 981 Sydney McGough 11F F0012 Plainville CT 32:02 31:23 10:19 8/40 397 982 james Wrabel 30M M3039 Windsor Locks CT 32:02 31:45 10:19 102/149 2049 983 Christopher Matt 56M M5059 Plainville CT 32:02 31:30 10:19 113/163 102 984 April Chevalier 25F F2029 New Haven CT 32:02 31:41 10:19 118/229 602 985 Daniel Clark 39M M3039 Plainville CT 32:03 30:26 10:20 103/149 210 986 Joe Sebastian 62M M6069 Farmington CT 32:04 31:39 10:20 19/35 907 987 Michael Barthelmes 70M M7079 Southington CT 32:04 31:17 10:20 4/7 774 988 Michael Chambrello 52M M5059 Plantsville CT 32:05 31:31 10:20 114/163 989 989 Paul Zagorsky 52M M5059 New Britain CT 32:05 30:18 10:20 115/163 1988 990 Nicholas Daddabbo 18M M1319 Plainville CT 32:08 31:21 10:21 92/110 1402 991 Steve Burns 42M M4049 Southington CT 32:08 30:27 10:21 134/168 1041 992 Maggie Moniz 43F F4049 Southington CT 32:08 31:59 10:21 90/213 130 993 Erin Crowley 22F F2029 Plainville CT 32:09 31:22 10:22 119/229 1511 994 Kirsten Beck 19F F1319 Plantsville CT 32:09 31:19 10:22 59/128 1534 995 Lindsay Voegeli 16F F1319 Cheshire CT 32:10 31:41 10:22 60/128 973 996 Greg Borbas 49M M4049 Durham CT 32:10 31:12 10:22 135/168 1288 997 Justin Dionne 22M M2029 Bristol CT 32:10 30:49 10:22 116/142 1991 998 Joanne Arena 54F F5059 Windsor Locks CT 32:12 31:35 10:23 35/102 890 999 Kevin Smith 15M M1319 Avon CT 32:12 31:18 10:23 93/110 828 1000 Nancy Gianinni 49F F4049 New britain CT 32:13 30:23 10:23 91/213 1420 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 20 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1001 Allyson Hickey 11F F0012 Wolcott CT 32:13 31:13 10:23 9/40 1482 1002 Melissa Mishriky 28F F2029 Glastonbury CT 32:15 31:51 10:24 120/229 1204 1003 Nick Brown 30M M3039 Wallingford CT 32:15 30:57 10:24 104/149 2157 1004 Matty Masucci 22M M2029 Winthrop MA 32:16 32:16 10:24 117/142 1584 1005 Luca Leonetti 35M M3039 Plainville CT 32:17 30:54 10:24 105/149 2077 1006 Sarah Brown 29F F2029 Wallingford CT 32:17 30:59 10:24 121/229 2156 1007 James (sr) Bedford 50M M5059 Shelton CT 32:17 31:31 10:24 116/163 612 1008 Kayla Kawalick 20F F2029 Farmington CT 32:18 30:42 10:25 122/229 1585 1009 Allison Deutsch 21F F2029 Farmington CT 32:18 30:41 10:25 123/229 1582 1010 Valerie Letendre 24F F2029 Plainville CT 32:18 30:54 10:25 124/229 1515 1011 Tony Leonetti 29M M2029 Plantsville CT 32:18 30:55 10:25 118/142 2004 1012 John Kelly 55M M5059 Farmington CT 32:18 31:20 10:25 117/163 1082 1013 Lauren Foster 24F F2029 Monroe CT 32:18 31:40 10:25 125/229 1484 1014 Lori Rimiller 28F F2029 Farmington CT 32:18 31:41 10:25 126/229 433 1015 Brian Tenenhaus 29M M2029 Hamden CT 32:19 31:40 10:25 119/142 1483 1016 Jaime Young 33F F3039 Waterbury CT 32:19 31:52 10:25 80/207 1776 1017 Bridget Kelly 14F F1319 Farmington CT 32:19 31:16 10:25 61/128 1080 1018 Joseph Schlessinger 13M M1319 Stamford CT 32:20 31:39 10:25 94/110 1245 1019 Amy Douglas 43F F4049 Unionville CT 32:21 31:37 10:26 92/213 1282 1020 David Kall 46M M4049 Kensington CT 32:21 30:49 10:26 136/168 1263 1021 Iwona Dudzik 44F F4049 Burlington CT 32:22 31:10 10:26 93/213 1570 1022 Bob Davidson 81M M80++ Collinsville CT 32:22 32:10 10:26 1/4 187 1023 Nadia Farnsworth 29F F2029 Cheshire CT 32:22 31:06 10:26 127/229 561 1024 Ana Shiel 30F F3039 Plainville CT 32:23 31:56 10:26 81/207 579 1025 Ann Oliver 43F F4049 Portland CT 32:23 31:17 10:26 94/213 1359 1026 Shea Carlson 1F F0012 Kensington CT 32:24 31:33 10:27 10/40 1528 1027 Melinda Sirois 32F F3039 Southington CT 32:24 32:22 10:27 82/207 529 1028 Charlotte Carlson 2F F0012 Kensington CT 32:24 31:33 10:27 11/40 1527 1029 Leslie Carlson 34F F3039 Kensington CT 32:24 31:33 10:27 83/207 1526 1030 AlyssA Vagnini 13F F1319 Southbury CT 32:24 31:51 10:27 62/128 721 1031 Alex Muldonndo 15M M1319 Unionville CT 32:26 31:27 10:27 95/110 1864 1032 James Kelley 29M M2029 Bristol CT 32:27 31:27 10:28 120/142 1049 1033 Mary Ann Robinson 42F F4049 Beacon Falls CT 32:28 31:40 10:28 95/213 80 1034 Jane Pinno 45F F4049 Prospect CT 32:29 32:02 10:28 96/213 2206 1035 Lisa Tribuzio 41F F4049 Plainville CT 32:30 31:22 10:29 97/213 1266 1036 Jeff McDonald 37M M3039 Middletown CT 32:30 30:59 10:29 106/149 683 1037 Winny Schiavoni 38M M3039 Southington CT 32:30 32:04 10:29 107/149 1842 1038 Barbara O'Connor 50F F5059 Woodbury CT 32:30 31:40 10:29 36/102 551 1039 Robin Lensi 57F F5059 Burlington CT 32:31 32:11 10:29 37/102 78 1040 Kelly Belanger 24F F2029 Plainville CT 32:32 32:09 10:29 128/229 309 1041 Nikki Daw 16F F1319 Plainville CT 32:32 32:15 10:29 63/128 1792 1042 William Eagan 48M M4049 Plantsville CT 32:33 31:23 10:29 137/168 329 1043 Barrett True 73M M7079 Windsor CT 32:35 31:52 10:30 5/7 26 1044 Lynette McNamara 15F F1319 Unionville CT 32:35 32:08 10:30 64/128 1676 1045 Karen Carollo 41F F4049 Plantsville CT 32:36 31:45 10:30 98/213 881 1046 Michele Carella 41F F4049 Waterbury CT 32:37 31:45 10:31 99/213 656 1047 Dan Sherms 23M M2029 Enfield CT 32:38 30:46 10:31 121/142 1790 1048 Jaclyn Rocco 23F F2029 Enfield CT 32:38 30:46 10:31 129/229 1789 1049 Brian Lachance 21M M2029 Bristol CT 32:40 31:26 10:32 122/142 1730 1050 Alex Macomber 10M M0012 Plainville CT 32:40 32:32 10:32 19/50 382 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 21 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1051 Robert Goldsnider 11M M0012 Plainville CT 32:41 31:41 10:32 20/50 1126 1052 Marlo Pesino 30F F3039 Vernon CT 32:42 32:08 10:32 84/207 878 1053 Amanda Schuchman 22F F2029 Plymouth CT 32:44 31:40 10:33 130/229 1522 1054 Michael Kroll 46M M4049 Southington CT 32:44 31:29 10:33 138/168 548 1055 Michelle Brennan 42F F4049 Southington CT 32:44 31:52 10:33 100/213 1421 1056 Jarrelle Sartwell 25F F2029 Cromwell CT 32:46 31:39 10:34 131/229 1255 1057 Jillian Cavallari 18F F1319 Plainville CT 32:46 32:32 10:34 65/128 658 1058 Richard Vigue 66M M6069 Southington CT 32:47 31:28 10:34 20/35 190 1059 Lai Chu Wong 30F F3039 Middletown CT 32:47 32:03 10:34 85/207 426 1060 Patrick Reddy 35M M3039 Bristol CT 32:48 31:13 10:34 108/149 188 1061 Michele Roy 41F F4049 Newington CT 32:49 31:13 10:35 101/213 310 1062 Susan Bey 37F F3039 Farmington CT 32:49 32:10 10:35 86/207 879 1063 Gail Schoonover 53F F5059 Windsor CT 32:49 31:43 10:35 38/102 1054 1064 Armmando Forcella 53M M5059 Plainville CT 32:50 32:25 10:35 118/163 1042 1065 Katherine Andrew 20F F2029 West Hartford CT 32:51 32:03 10:35 132/229 1173 1066 Michael Pozzetta 62M M6069 Colchester CT 32:51 32:06 10:35 21/35 317 1067 Amy Healey 39F F3039 Middlebury CT 32:52 32:26 10:36 87/207 1845 1068 Miriam Correa 35F F3039 Avon CT 32:52 31:43 10:36 88/207 2041 1069 Nelson DaCunha 35M M3039 Avon CT 32:52 31:42 10:36 109/149 2042 1070 Gary Griffin 54M M5059 Harwinton CT 32:52 32:03 10:36 119/163 693 1071 Deborah DeMeo 36F F3039 Cheshire CT 32:53 32:15 10:36 89/207 486 1072 Rachel Rindfleisch 23F F2029 Farmington CT 32:53 31:39 10:36 133/229 627 1073 Rodney Nelson 32M M3039 Chesire CT 32:53 31:41 10:36 110/149 1703 1074 Douglas Erickson 55M M5059 Cheshire CT 32:54 32:41 10:36 120/163 642 1075 Sherrie Eng 25F F2029 Plainville CT 32:55 32:44 10:37 134/229 1409 1076 Rasmei Tep 12M M0012 Bristol CT 32:56 31:23 10:37 21/50 2158 1077 Danielle Pattavina 26F F2029 East Haddam CT 32:57 32:48 10:37 135/229 544 1078 Renie Ekberg 50F F5059 Southbury CT 32:58 32:08 10:38 39/102 779 1079 Deborah Chapman 51F F5059 Southington CT 32:58 31:27 10:38 40/102 832 1080 Michaela Moore 36F F3039 Plainville CT 32:59 32:17 10:38 90/207 923 1081 Cheryl Trovato 39F F3039 Southington CT 33:00 31:15 10:38 91/207 1728 1082 Valerie Landino 39F F3039 Southington CT 33:01 31:15 10:39 92/207 1865 1083 Beth Evans 43F F4049 Enfield CT 33:01 31:44 10:39 102/213 1510 1084 Peter Martin 49M M4049 Plainville CT 33:03 31:50 10:39 139/168 1995 1085 Meghan Grenier 20F F2029 Bristol CT 33:03 32:31 10:39 136/229 1977 1086 Kim Bedard 40F F4049 W H CT 33:05 32:06 10:40 103/213 1107 1087 Thomas Niemczycki 24M M2029 Plainville CT 33:06 31:35 10:40 123/142 419 1088 Bonnie Lasky 43F F4049 Southington CT 33:06 32:23 10:40 104/213 1655 1089 Katrina Lasky 18F F1319 Southington CT 33:06 32:23 10:40 66/128 1654 1090 Caitlin Gibbons 20F F2029 Vernon CT 33:08 32:20 10:41 137/229 1841 1091 Samantha Cox 32F F3039 Meriden CT 33:08 32:56 10:41 93/207 651 1092 Jim Beecher 35M M3039 Ansonia CT 33:09 32:24 10:41 111/149 753 1093 Carlos Rivera 35M M3039 Terryville CT 33:10 31:46 10:41 112/149 2076 1094 Kevin Walsh 54M M5059 Bethany CT 33:10 31:55 10:41 121/163 747 1095 Rosalie Fusco 45F F4049 Cheshire CT 33:10 31:50 10:41 105/213 1555 1096 Lloyd Saberski 55M M5059 Cheshire CT 33:11 32:51 10:42 122/163 2031 1097 Glory Gatzak 49F F4049 South Glastonbury CT 33:12 32:47 10:42 106/213 1650 1098 Randy Robinson 54M M5059 Bristol CT 33:12 32:54 10:42 123/163 431 1099 Kate Scanlon 49F F4049 Southington CT 33:13 32:05 10:42 107/213 1355 1100 Sue Hague 44F F4049 Cheshire CT 33:14 32:44 10:43 108/213 1688 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 22 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1101 Brian Emerick 64M M6069 Southington CT 33:15 31:31 10:43 22/35 236 1102 Paul Taft 52M M5059 Hartford CT 33:16 31:42 10:43 124/163 1698 1103 Nancy Anselmi 56F F5059 Rock Springs WY 33:16 32:16 10:43 41/102 511 1104 Melanie Nizzola 29F F2029 Cheshire CT 33:18 32:42 10:44 138/229 259 1105 Amina hussein 33F F3039 Newington CT 33:18 32:27 10:44 94/207 1779 1106 Lindsay McCarthy 28F F2029 Chesire CT 33:19 32:12 10:44 139/229 1844 1107 Elizabeth Cortes 40F F4049 Waterbury CT 33:21 33:15 10:45 109/213 1131 1108 Martin Heanue 37M M3039 Beacon Falls CT 33:21 32:29 10:45 113/149 1748 1109 Allison Scampolino 31F F3039 Prospect CT 33:22 32:45 10:45 95/207 1544 1110 Brad Vesneski 34M M3039 Southington CT 33:22 32:28 10:45 114/149 1636 1111 Sarah Blake 36F F3039 Plainville CT 33:22 32:37 10:45 96/207 1600 1112 Rick Caron 53M M5059 Bristol CT 33:23 31:40 10:46 125/163 820 1113 Allison Kay 23F F2029 Chicago IL 33:23 31:59 10:46 140/229 942 1114 Christine Driscoll 52F F5059 Hamden CT 33:24 32:26 10:46 42/102 1924 1115 Rachel Driscoll 26F F2029 Hamden CT 33:24 32:27 10:46 141/229 1926 1116 Alexander Trouern-Trend 15M M1319 Marlborough CT 33:25 33:11 10:46 96/110 1903 1117 Trevor Ratchford 10M M0012 W Hartford CT 33:26 31:46 10:47 22/50 1067 1118 Karen Bennett 53F F5059 Plainville CT 33:26 32:21 10:47 43/102 502 1119 Ben Ratchford 10M M0012 W Hartford CT 33:26 31:47 10:47 23/50 1066 1120 Denise Lemelin 43F F4049 Manchester CT 33:27 32:51 10:47 110/213 925 1121 Elena Severinghaus 23F F2029 Norwich VT 33:27 32:04 10:47 142/229 534 1122 Madison Miceli 11F F0012 Colchester CT 33:28 32:44 10:47 12/40 126 1123 Jody Miceli 38F F3039 Farmington CT 33:28 32:19 10:47 97/207 1910 1124 Emily Hague 15F F1319 Cheshire CT 33:28 32:59 10:47 67/128 1687 1125 Scott Ratchford 47M M4049 W Hartford CT 33:29 31:50 10:48 140/168 1065 1126 Mary Gina Ratchford 46F F4049 W Hartford CT 33:29 31:49 10:48 111/213 1064 1127 Liz Strible 24F F2029 Bristol CT 33:30 32:43 10:48 143/229 1939 1128 Ashley Smith 13F F1319 Thomaston CT 33:31 33:13 10:48 68/128 1648 1129 Julia Berndt 24F F2029 New Haven CT 33:31 32:22 10:48 144/229 2118 1130 LORI DIETSCH 48F F4049 NEWINGTON CT 33:32 33:13 10:49 112/213 1159 1131 Anne Reilly 48F F4049 Kensington CT 33:35 32:33 10:49 113/213 88 1132 Kimberley Rybczyk 43F F4049 Danbury CT 33:36 33:15 10:50 114/213 877 1133 Mary Barton 46F F4049 Bristol CT 33:36 33:18 10:50 115/213 887 1134 Krista Borysewicz 29F F2029 Somers CT 33:36 32:11 10:50 145/229 1283 1135 Anthony Salamone 30M M3039 Plainville CT 33:36 32:08 10:50 115/149 1061 1136 Andrew Barton 45M M4049 Bristol CT 33:36 33:18 10:50 141/168 886 1137 Melissa Mendez Begnal 33F F3039 Cheshire CT 33:37 32:42 10:50 98/207 2017 1138 LATOYA FELTON 33F F3039 PLAINVILLE CT 33:37 32:37 10:50 99/207 1456 1139 Maria Mullally 31F F3039 Wallingford CT 33:37 32:51 10:50 100/207 84 1140 Kristin Moller 15F F1319 Pleasantville CT 33:38 33:07 10:50 69/128 1665 1141 Marie Bray 46F F4049 Southington CT 33:38 32:16 10:50 116/213 325 1142 Renee Duffy 28F F2029 Plainville CT 33:39 32:10 10:51 146/229 1060 1143 Jessica Koch 23F F2029 Hamden CT 33:39 33:09 10:51 147/229 1477 1144 Ashley PHilip 23F F2029 Hamden CT 33:40 33:10 10:51 148/229 1399 1145 Neal Wellins 66M M6069 Cheshire CT 33:40 31:45 10:51 23/35 806 1146 Eileen Barnes 27F F2029 Plainville CT 33:40 31:45 10:51 149/229 803 1147 Melissa Quilter 35F F3039 Plainville CT 33:40 32:42 10:51 101/207 1856 1148 Marianne Metzger 26F F2029 Middletown CT 33:41 32:22 10:51 150/229 536 1149 Elaine Lindsley 16F F1319 Bristol CT 33:42 32:49 10:52 70/128 1025 1150 Caitlin Goggin 17F F1319 Southington CT 33:42 32:49 10:52 71/128 2154 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 23 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1151 Beth Moller 44F F4049 Plainville CT 33:44 33:12 10:52 117/213 1664 1152 Michael Petit 51M M5059 Southington CT 33:44 33:16 10:52 126/163 852 1153 Robert Flade 49M M4049 New Britain CT 33:47 33:14 10:53 142/168 688 1154 Susan Garwood 55F F5059 Branford CT 33:49 33:08 10:54 44/102 1010 1155 Caylee Johanson 21F F2029 Windsor CT 33:51 32:35 10:55 151/229 1765 1156 Kerri Gedansky 45F F4049 Tolland CT 33:52 32:19 10:55 118/213 335 1157 Janet Choutka 44F F4049 Tolland CT 33:52 32:19 10:55 119/213 1016 1158 JENNIFER SHANNON 33F F3039 GLASTONBURY CT 33:53 33:17 10:55 102/207 1459 1159 Heidi Kroll 45F F4049 Southington CT 33:54 32:40 10:56 120/213 547 1160 Alison Marinelli 19F F1319 South Windsor CT 33:55 33:41 10:56 72/128 1942 1161 Robert Ellis 56M M5059 Seymour CT 33:56 33:05 10:56 127/163 576 1162 Dwight Hernandez 42M M4049 New Britain CT 33:56 32:36 10:56 143/168 1214 1163 Marguerite Rose 58F F5059 Hartford CT 33:58 32:50 10:57 45/102 23 1164 Kathryn Livingston 29F F2029 Farmington CT 33:58 32:20 10:57 152/229 430 1165 MariJo Whitney 22F F2029 Plymouth CT 33:59 32:55 10:57 153/229 1518 1166 Cristin Buckley 31F F3039 Plainville CT 34:01 33:44 10:58 103/207 947 1167 Karen Butler 37F F3039 Terryville CT 34:01 33:46 10:58 104/207 1287 1168 Paula Provost 41F F4049 Franklin CT 34:02 33:17 10:58 121/213 464 1169 Elizabeth Gobetz 24F F2029 Plainville CT 34:02 33:51 10:58 154/229 568 1170 Rachel Blauvelt 11F F0012 Bristol CT 34:03 33:29 10:59 13/40 1882 1171 Cynthia Wilczynski 51F F5059 New Britain CT 34:03 33:14 10:59 46/102 670 1172 Megan Ladner 24F F2029 New Haven CT 34:04 32:23 10:59 155/229 900 1173 Michael Taber 31M M3039 Plainville CT 34:05 33:38 10:59 116/149 154 1174 Lauren LaCara 13F F1319 Southbury CT 34:05 33:31 10:59 73/128 1692 1175 Elisabeth Mute 44F F4049 Berlin CT 34:05 33:44 10:59 122/213 1386 1176 Maura Gaffney 40F F4049 Berlin CT 34:05 32:29 10:59 123/213 1162 1177 Madeline Tavino 13F F1319 Southbury CT 34:05 33:31 10:59 74/128 1485 1178 Amanda Stone 15F F1319 Wolcott CT 34:07 33:53 11:00 75/128 1323 1179 Janet Blauvelt 46F F4049 Bristol CT 34:07 33:34 11:00 124/213 1881 1180 Sara Hayes 13F F1319 East Hampton CT 34:10 34:02 11:01 76/128 1677 1181 Lisa Albrycht 38F F3039 West simsbury CT 34:11 33:52 11:01 105/207 815 1182 Louise Miller 45F F4049 Farmington CT 34:12 33:53 11:01 125/213 1206 1183 M Weimann-Hornik 47F F4049 Farmington CT 34:12 33:54 11:01 126/213 1326 1184 Lynne Gworek 51F F5059 Southington CT 34:12 32:26 11:01 47/102 1478 1185 Kathy Kindle 43F F4049 West Hartford CT 34:14 33:52 11:02 127/213 2082 1186 John Gilbeaux 49M M4049 West Hartford CT 34:14 33:52 11:02 144/168 2015 1187 Theresa Harper 52F F5059 Plainville CT 34:14 33:58 11:02 48/102 454 1188 Laurie Caines 30F F3039 West Hartford CT 34:15 32:51 11:02 106/207 756 1189 Eric Caines 30M M3039 West Hartford CT 34:15 32:51 11:02 117/149 755 1190 Amanda Riggott 29F F2029 Enfield CT 34:15 33:58 11:02 156/229 1902 1191 Ashley Kraska 30F F3039 Stamford CT 34:15 33:16 11:02 107/207 735 1192 Richard Kraska 40M M4049 Stamford CT 34:15 33:16 11:02 145/168 736 1193 Teresa Niecikowski 29F F2029 Southington CT 34:16 33:30 11:03 157/229 782 1194 Susan Trumbo 50F F5059 Cheshire CT 34:16 32:34 11:03 49/102 181 1195 Steve Trumbo 52M M5059 Cheshire CT 34:17 32:35 11:03 128/163 180 1196 Simonne Corriveau 43F F4049 Plainville CT 34:18 33:29 11:03 128/213 1602 1197 Carly Newlan 24F F2029 Avon CT 34:18 33:37 11:03 158/229 1188 1198 Lisa Gallagher 46F F4049 East Haddam CT 34:19 34:10 11:04 129/213 581 1199 Darren Netto 51M M5059 Windsor Locks CT 34:21 32:41 11:04 129/163 1788 1200 Laura DiPalo 40F F4049 Bristol CT 34:24 32:58 11:05 130/213 739 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 24 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1201 Admir Cecunjanin 26M M2029 East Haven CT 34:24 33:10 11:05 124/142 399 1202 Katherine Harney 23F F2029 Somerville MA 34:24 33:00 11:05 159/229 958 1203 Jim Connelly 54M M5059 Plainville CT 34:24 33:55 11:05 130/163 1709 1204 Wolfie Maier 12M M0012 Plainville CT 34:25 33:52 11:06 24/50 1152 1205 Sheila Carbone 45F F4049 Southington CT 34:26 33:49 11:06 131/213 184 1206 Merideth Coohan 27F F2029 New London CT 34:28 33:34 11:07 160/229 1870 1207 Johanna Maches 34F F3039 Bantam CT 34:28 33:57 11:07 108/207 928 1208 Christina Webster 18F F1319 Wallingford CT 34:29 33:58 11:07 77/128 1663 1209 Wayne Sharp 12M M0012 Bristol CT 34:31 33:57 11:08 25/50 1778 1210 Christine Barretta 37F F3039 Plantsville CT 34:31 33:15 11:08 109/207 1711 1211 Randy Davison 15M M1319 Plainville CT 34:31 33:56 11:08 97/110 1934 1212 Maria Schneiter 37F F3039 Bristol CT 34:31 33:11 11:08 110/207 985 1213 Javier Perrone 37M M3039 Bristol CT 34:31 33:11 11:08 118/149 986 1214 Donna Levesque 50F F5059 Bristol CT 34:31 34:13 11:08 50/102 969 1215 Mary Stone 50F F5059 Wolcott CT 34:32 34:18 11:08 51/102 1322 1216 Denise Krom 53F F5059 Plainville CT 34:33 33:49 11:08 52/102 1590 1217 Kristina Soultatos 19F F1319 Plainville CT 34:33 33:23 11:08 78/128 1618 1218 Marybeth Kalagher 33F F3039 Torrington CT 34:35 34:11 11:09 111/207 1298 1219 Marriya Connelly 31F F3039 Bristol CT 34:35 34:27 11:09 112/207 1744 1220 Sheila Reilly 37F F3039 Plantsville CT 34:37 33:33 11:09 113/207 2008 1221 Teagan Doran 12M M0012 Bristol CT 34:38 34:32 11:10 26/50 1672 1222 Lance Barret 54M M5059 Plainville CT 34:38 33:46 11:10 131/163 1417 1223 Margaret Czellecz 54F F5059 Plainville CT 34:39 33:59 11:10 53/102 199 1224 Jennifer Jackson 38F F3039 Cheshire CT 34:39 33:39 11:10 114/207 1197 1225 Kristin Pearson 40F F4049 Bristol CT 34:40 33:41 11:10 132/213 1390 1226 Nicole Von Oy 28F F2029 Torrington CT 34:40 33:52 11:10 161/229 982 1227 Emily Walden 23F F2029 New York NY 34:41 33:47 11:11 162/229 411 1228 Karri Malone 33F F3039 Bristol CT 34:42 33:24 11:11 115/207 532 1229 Nathaniel Garwood-Sheppard 16M M1319 Madison CT 34:44 34:03 11:12 98/110 1011 1230 Nicole Canning 18F F1319 Farmington CT 34:46 33:55 11:12 79/128 2011 1231 Paula Mode 54F F5059 Newington CT 34:47 34:26 11:13 54/102 166 1232 Mary Almy 47F F4049 Rocky Hill CT 34:48 33:45 11:13 133/213 2019 1233 Lee Bradley 68M M6069 Newington CT 34:48 33:45 11:13 24/35 250 1234 Lauren Ucol 32F F3039 Southington CT 34:48 33:28 11:13 116/207 1681 1235 Jim Nelson 58M M5059 Monroe CT 34:49 34:47 11:13 132/163 2072 1236 Malcolm Zawacki 17M M1319 Beacon Falls CT 34:52 33:48 11:14 99/110 1432 1237 Tom Kalagher 32M M3039 Torrington CT 34:52 34:29 11:14 119/149 1299 1238 Gary Piotrowski 27M M2029 Plainville CT 34:54 33:21 11:15 125/142 1151 1239 Crisla Ryan 35F F3039 Plainville CT 34:54 33:03 11:15 117/207 1419 1240 Mark Dalidowitz 52M M5059 Southington CT 34:54 33:55 11:15 133/163 799 1241 Lisa Belz 31F F3039 Enfield CT 34:55 34:38 11:15 118/207 1900 1242 William Schuch 58M M5059 Farmington CT 34:55 33:34 11:15 134/163 1220 1243 Annie Mendez 30F F3039 Bristol CT 34:56 34:30 11:16 119/207 521 1244 Molly Mendez 26F F2029 Bristol CT 34:56 34:30 11:16 163/229 522 1245 Courtney Galotti 21F F2029 Kensington CT 34:56 34:46 11:16 164/229 424 1246 Eric Svensk 35M M3039 Vernon CT 34:56 34:37 11:16 120/149 1839 1247 Veronica Cadavip 15F F1319 Cheshire CT 34:58 34:29 11:16 80/128 2134 1248 Brian Goodall 44M M4049 Plainville CT 35:02 34:16 11:18 146/168 1608 1249 Mary Cay Caron 52F F5059 Bristol CT 35:02 33:19 11:18 55/102 819 1250 Jack Pelham 10M M0012 Farmington CT 35:05 34:54 11:19 27/50 784 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 25 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1251 Melanie Champion 52F F5059 Meriden CT 35:07 34:18 11:19 56/102 715 1252 Patricia Lowlckl 51F F5059 Bristol CT 35:07 33:50 11:19 57/102 1797 1253 Danielle Pellini 13F F1319 Westbrook CT 35:08 33:35 11:19 81/128 1955 1254 Ryan Wagner 13M M1319 Sandy Hook CT 35:08 34:22 11:19 100/110 1586 1255 Linda Amarante 18F F1319 Cheshire CT 35:08 33:42 11:19 82/128 573 1256 Marla Katz 13F F1319 Westbrook CT 35:08 33:36 11:19 83/128 1957 1257 Bruce Chapman 40M M4049 Simsbury CT 35:08 35:00 11:19 147/168 1189 1258 Blake Chapman 8M M0012 Simsbury CT 35:09 35:00 11:20 28/50 1191 1259 Alle Caponigro 16F F1319 Plainville CT 35:09 34:54 11:20 84/128 1952 1260 Joanna Keyes 37F F3039 Plainville CT 35:11 34:36 11:20 120/207 1632 1261 Ledlie Mosch 33F F3039 Washington CT 35:13 34:29 11:21 121/207 1062 1262 Mona Downey 50F F5059 Cheshire CT 35:14 35:00 11:21 58/102 805 1263 Laura Luth 39F F3039 Berlin CT 35:15 33:31 11:22 122/207 2092 1264 Jamie Krajcik 23F F2029 Seymour CT 35:15 34:28 11:22 165/229 367 1265 Kelly Wenzel 38F F3039 Berlin CT 35:16 34:31 11:22 123/207 371 1266 Ashley Bedford 23F F2029 Seymour CT 35:17 34:31 11:22 166/229 730 1267 Emily Slama 12F F0012 Simsbury CT 35:18 35:04 11:23 14/40 1904 1268 Catherine Johnston 44F F4049 East Haddam CT 35:19 34:14 11:23 134/213 556 1269 Annette Gumbs 40F F4049 Waterford CT 35:19 34:40 11:23 135/213 889 1270 Elizabeth Vannelli 30F F3039 Enfield CT 35:20 34:07 11:23 124/207 1127 1271 Beth Bunko 50M M5059 Southington CT 35:21 35:00 11:24 135/163 173 1272 Katherine Bunko 20F F2029 Southington CT 35:21 35:01 11:24 167/229 172 1273 Jenny Golfin 32F F3039 Torrington CT 35:24 34:52 11:25 125/207 972 1274 Margaret Waage 52F F5059 Southington CT 35:24 34:49 11:25 59/102 557 1275 Kevin Schaller 26M M2029 East Berlin CT 35:26 34:19 11:25 126/142 488 1276 Annie Lonski 37F F3039 Wethersfield CT 35:27 33:41 11:26 126/207 352 1277 Kelly Gaedeke 41F F4049 Southington CT 35:27 35:25 11:26 136/213 403 1278 Edward Snyder 63M M6069 Wallingford CT 35:28 34:39 11:26 25/35 716 1279 Dawn Eveland 37F F3039 Macomb MI 35:29 34:24 11:26 127/207 2080 1280 Ifeyinwa Onuluke 42F F4049 Farmington CT 35:31 35:04 11:27 137/213 1887 1281 Heather Conforti 34F F3039 New Britain CT 35:31 34:49 11:27 128/207 1669 1282 Amy Katz 41F F4049 Westbrook CT 35:32 34:19 11:27 138/213 1956 1283 Karen Ellis 27F F2029 Norwalk CT 35:32 34:42 11:27 168/229 476 1284 Bryan DiDonato 21M M2029 Bristol CT 35:34 35:28 11:28 127/142 332 1285 Ronda Guberman 45F F4049 W Hartford CT 35:35 34:57 11:28 139/213 267 1286 Andrew Chapman 15M M1319 Plainville CT 35:35 35:19 11:28 101/110 336 1287 Roberta Brown 55F F5059 West Hartford CT 35:36 34:58 11:29 60/102 1460 1288 Dan O-Flaherty 24M M2029 Bristol CT 35:37 35:05 11:29 128/142 1975 1289 Julie Tydeman 46F F4049 Southington CT 35:38 34:54 11:29 140/213 506 1290 Christina Roy 35F F3039 Plainville CT 35:39 34:44 11:29 129/207 1747 1291 Benjamin Saxon 10M M0012 South Windsor CT 35:40 35:00 11:30 29/50 874 1292 Courtney Bennett 29F F2029 Putnam CT 35:40 34:07 11:30 169/229 1022 1293 Katherine Kavanah 18F F1319 Farmington CT 35:41 34:35 11:30 85/128 1568 1294 Joanne Fabrycki 40F F4049 Southington CT 35:41 34:26 11:30 141/213 559 1295 Peter Desautels 53M M5059 Colchester CT 35:41 34:55 11:30 136/163 1948 1296 Anthony Riccio 42M M4049 Weathersfield CT 35:41 34:57 11:30 148/168 1867 1297 Stephanie Mailhot 12F F0012 Farmington CT 35:41 34:35 11:30 15/40 1292 1298 Jim Riccio 45M M4049 Glastonbury CT 35:42 34:57 11:30 149/168 1868 1299 Peter Saxon 44M M4049 South Windsor CT 35:42 35:02 11:30 150/168 873 1300 Chris Marinelli 14M M1319 PLainville CT 35:42 35:40 11:30 102/110 1090 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 26 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1301 Michele Belisle 28F F2029 Broad Brook CT 35:43 34:17 11:31 170/229 1044 1302 Danielle Desmarais 17F F1319 Cheshire CT 35:43 35:15 11:31 86/128 1470 1303 Samantha Bowen 30F F3039 New Britain CT 35:44 34:44 11:31 130/207 1083 1304 Cynthia Sanstrom 51F F5059 Simsbury CT 35:44 34:18 11:31 61/102 588 1305 Haley Eagan 16F F1319 Plantsville CT 35:45 34:33 11:31 87/128 327 1306 Kristin Koos 52F F5059 Farmington CT 35:45 34:29 11:31 62/102 1260 1307 Rich Luby 27M M2029 Seymour CT 35:47 35:17 11:32 129/142 1693 1308 Maria Loiewski 53M M5059 Cheshire CT 35:48 35:43 11:32 137/163 1097 1309 Emily Zagorsky 24F F2029 Canton CT 35:49 34:42 11:33 171/229 615 1310 Joyce Fritz 51F F5059 Plainville CT 35:50 34:55 11:33 63/102 50 1311 Nancy Freese 46F F4049 Burlington CT 35:51 35:23 11:33 142/213 1111 1312 Kristina Lausch 39F F3039 New Britain CT 35:51 35:24 11:33 131/207 79 1313 Jill Manners 44F F4049 Canton CT 35:52 34:24 11:34 143/213 1120 1314 Lauren Sutter 29F F2029 Plainville CT 35:53 35:25 11:34 172/229 984 1315 Emma Bartley 13F F1319 Plainville CT 35:55 35:37 11:35 88/128 808 1316 james Fangiullo 30M M3039 Plainville CT 35:55 35:42 11:35 121/149 1595 1317 James Waldron 38M M3039 Wallingford CT 35:56 35:00 11:35 122/149 1389 1318 Grace Waldron 8F F0012 Wallingford CT 35:57 35:00 11:35 16/40 1388 1319 Kristina Waldron 38F F3039 Wallingford CT 35:57 35:01 11:35 132/207 1387 1320 Jared Demmons 10M M0012 Plainville CT 35:57 35:27 11:35 30/50 377 1321 Russ Newman 37M M3039 Wallingford CT 36:00 34:37 11:36 123/149 1920 1322 James Nelson 37M M3039 Southington CT 36:00 34:37 11:36 124/149 988 1323 Lucy Tomasso 13F F1319 Farmington CT 36:01 35:07 11:37 89/128 1610 1324 Leia Ficks 9F F0012 Farmington CT 36:01 35:07 11:37 17/40 1611 1325 Carl Ficks 46M M4049 Farmington CT 36:01 35:06 11:37 151/168 1423 1326 Kristine Mach-Urillo 40F F4049 Southington CT 36:01 36:01 11:37 144/213 1051 1327 Lynn Ives 49F F4049 Meriden CT 36:04 35:45 11:38 145/213 258 1328 Alex Ferry 13M M1319 Southington CT 36:05 35:56 11:38 103/110 1646 1329 Heidi Elsinger 33F F3039 Watertown MA 36:05 35:30 11:38 133/207 577 1330 Tina Duffy 48F F4049 Morris CT 36:06 34:39 11:38 146/213 1063 1331 John Crea 43M M4049 Waolcott CT 36:09 35:37 11:39 152/168 1117 1332 Allison Post 35F F3039 Farmington CT 36:10 35:20 11:39 134/207 1996 1333 Kesley MacMillan 36F F3039 Unionville CT 36:10 35:20 11:39 135/207 1304 1334 Courtney Mucciarone 16F F1319 Watertown CT 36:10 35:54 11:39 90/128 1981 1335 Nicole Cottrell 25F F2029 West Hartford CT 36:11 35:16 11:40 173/229 1230 1336 Timothy Jr Petit 10M M0012 Bristol CT 36:12 35:36 11:40 31/50 340 1337 William Petit Jr 53M M5059 Plainville CT 36:13 36:11 11:40 138/163 1 1338 Janice Forcella 49F F4049 Plainville CT 36:14 35:07 11:41 147/213 1265 1339 Brian MacCallum 40M M4049 New York NY 36:15 34:24 11:41 153/168 888 1340 Sharon Kleinhen 37F F3039 Southington CT 36:15 35:26 11:41 136/207 700 1341 Max Axler 30M M3039 Philadelphia PA 36:17 35:16 11:42 125/149 918 1342 Tara Axler 30F F3039 Philadelphia PA 36:17 35:17 11:42 137/207 917 1343 Dawn DeMeo 37F F3039 New Haven CT 36:18 35:41 11:42 138/207 555 1344 Kristen Hickey 39F F3039 Wolcott CT 36:18 35:18 11:42 139/207 1480 1345 Carmine Sesto 19M M1319 Bristol CT 36:19 36:08 11:42 104/110 1378 1346 Taylor Ferguson 19F F1319 Bristol CT 36:19 36:08 11:42 91/128 839 1347 Melissa Cornell 33F F3039 Manchester CT 36:20 35:43 11:43 140/207 1306 1348 Teri Stample 47F F4049 Cheshire CT 36:21 36:11 11:43 148/213 865 1349 Paul Palazzo 57M M5059 New York NY 36:21 35:17 11:43 139/163 583 1350 Matthew Au 20M M2029 Plainville CT 36:21 36:06 11:43 130/142 1487 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 27 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1351 Tina Parker 28F F2029 Bristol CT 36:22 34:51 11:43 174/229 788 1352 Michael McCarthy 20M M2029 Plainville CT 36:23 36:08 11:44 131/142 1520 1353 Ernie Brousseau 56M M5059 Stafford Springs CT 36:23 35:48 11:44 140/163 967 1354 Pat Ryiz 59F F5059 Avon CT 36:24 36:02 11:44 64/102 1725 1355 Delaney Gibbons 13F F1319 Vernon CT 36:25 35:34 11:44 92/128 408 1356 Desiree Dupree 44F F4049 Plainville CT 36:26 35:53 11:45 149/213 885 1357 Maria Ditson 36F F3039 Farmington CT 36:27 35:49 11:45 141/207 1653 1358 Jaclyn Geraci 24F F2029 Branford CT 36:28 35:22 11:45 175/229 1540 1359 Heather Donahue 38F F3039 Southington CT 36:30 35:40 11:46 142/207 699 1360 Suzanne Polsky 47F F4049 Farmington CT 36:31 34:42 11:46 150/213 17 1361 Michelle Reeve 37F F3039 Terrace Park OH 36:33 35:53 11:47 143/207 1504 1362 DJ Carey 32M M3039 Astoria NY 36:33 34:51 11:47 126/149 2152 1363 Rebecca Risley 37F F3039 Tolland CT 36:35 35:59 11:48 144/207 717 1364 Robert Huffman 41M M4049 Wilton CT 36:36 35:55 11:48 154/168 654 1365 Amy Kostak 15F F1319 Torrington CT 36:36 35:11 11:48 93/128 1929 1366 Linnea Budge 7F F0012 Torrington CT 36:36 35:15 11:48 18/40 554 1367 George Irizarry 65M M6069 Vernon CT 36:36 35:14 11:48 26/35 54 1368 Pamela Oliveira 39F F3039 Bristol CT 36:38 36:20 11:49 145/207 1652 1369 Steve DePaoli 56M M5059 West Hartford CT 36:38 36:14 11:49 141/163 914 1370 Dave Bourgoin 52M M5059 Avon CT 36:38 35:49 11:49 142/163 538 1371 Athina Loveland 30F F3039 Newington CT 36:40 35:58 11:49 146/207 571 1372 Ruth Satterburg 49F F4049 Middletown CT 36:41 35:37 11:49 151/213 1078 1373 Stephanie Chetelat 22F F2029 Farmington CT 36:41 35:53 11:49 176/229 1228 1374 Carol Eagan 48F F4049 Plantsville CT 36:42 35:31 11:50 152/213 328 1375 Hyeonju Kwon 14F F1319 Cheshire CT 36:43 35:27 11:50 94/128 1327 1376 Cheryl Jarrow 30F F3039 Bristol CT 36:44 36:43 11:50 147/207 285 1377 Cathleen Ehmer 37F F3039 Wolcott CT 36:46 35:45 11:51 148/207 1086 1378 Kristen Murphy 38F F3039 Cheshire CT 36:49 35:19 11:52 149/207 1227 1379 Sarah Torrence 39F F3039 Farmington CT 36:49 36:08 11:52 150/207 495 1380 Cindy Howard 51F F5059 Bethany CT 36:49 35:16 11:52 65/102 361 1381 Nicole Crapser 13F F1319 Bristol CT 36:49 36:32 11:52 95/128 1371 1382 Cara Grattan 16F F1319 Farmington CT 36:50 36:23 11:52 96/128 1890 1383 Carey Beausoleil 35F F3039 Plainville CT 36:50 36:39 11:52 151/207 1297 1384 Betsy Gengras 54F F5059 Avon CT 36:50 36:38 11:52 66/102 1873 1385 Montana Mellon 14F F1319 Farmington CT 36:50 36:23 11:52 97/128 1754 1386 Sarah Bugryn 13F F1319 Bristol CT 36:51 36:34 11:53 98/128 2089 1387 Ricardo Rosado 62M M6069 Colchester CT 36:52 35:15 11:53 27/35 209 1388 Trisha Feery 26F F2029 New Britain CT 36:54 36:38 11:54 177/229 1517 1389 Michael Czuchta 27M M2029 Plainville CT 36:55 35:01 11:54 132/142 2123 1390 Garnet Brennan 22F F2029 Plainville CT 36:55 35:02 11:54 178/229 2124 1391 Kat Meigs 17F F1319 Farmington CT 36:56 36:28 11:54 99/128 2030 1392 Cari Meigs 15F F1319 Farmington CT 36:56 36:29 11:54 100/128 1943 1393 Kathleen Michalik 40F F4049 Plainville CT 36:56 36:24 11:54 153/213 112 1394 Kathy Giuliani 42F F4049 Plainville CT 36:57 35:46 11:55 154/213 66 1395 Christina Rogers 24F F2029 Collinsville CT 37:00 36:05 11:56 179/229 1237 1396 Emily Buck 27F F2029 Meriden CT 37:01 36:15 11:56 180/229 1439 1397 Laura Smith 44F F4049 Wallingford CT 37:01 35:59 11:56 155/213 891 1398 Tessara Baldi 18F F1319 Meriden CT 37:01 36:16 11:56 101/128 1762 1399 Kimberley Ulett 27F F2029 Plainville CT 37:02 35:19 11:56 181/229 884 1400 Pamela Greenwell 51F F5059 Cheshire CT 37:03 35:45 11:57 67/102 530 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 28 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1401 Benjamin Kirby 24M M2029 Plainville CT 37:03 35:20 11:57 133/142 883 1402 Tyler Antonaras 8M M0012 Cromwell CT 37:04 35:27 11:57 32/50 1552 1403 Cindy Antonaras 39F F3039 Cromwell CT 37:04 35:27 11:57 152/207 1550 1404 Sandi Kastner 55F F5059 Southington CT 37:04 36:52 11:57 68/102 1329 1405 Jaclyn Borrelli 19F F1319 Bristol CT 37:09 35:50 11:59 102/128 767 1406 Katherine Heston 21F F2029 Florence MA 37:14 36:51 12:00 182/229 427 1407 Monique Palardy 41F F4049 Wolcott CT 37:15 36:46 12:00 156/213 428 1408 Danielle Smith 28F F2029 Glastonbury CT 37:16 37:04 12:01 183/229 1357 1409 Hugh Ford 37M M3039 New York NY 37:17 35:51 12:01 127/149 1143 1410 Brian Ford 65M M6069 Concord MA 37:18 35:53 12:01 28/35 13 1411 Todd Garrity 30M M3039 Glastonbury CT 37:19 35:47 12:02 128/149 545 1412 Jen Clock 30F F3039 Southington CT 37:19 35:36 12:02 153/207 2095 1413 Shannon Jones 30F F3039 Plainville CT 37:25 36:12 12:04 154/207 955 1414 RJ Carroll 14M M1319 Plainville CT 37:27 36:04 12:04 105/110 1678 1415 Ryan Hunt 32M M3039 S Windsor CT 37:32 36:12 12:06 129/149 274 1416 Megan Bailey 38F F3039 Cheshire CT 37:33 36:31 12:06 155/207 1198 1417 Nancy Meyer 46F F4049 Plainville CT 37:36 37:30 12:07 157/213 976 1418 Sharon Wrobel 43F F4049 Bristol CT 37:37 35:50 12:08 158/213 156 1419 Kenneth Koos 57M M5059 Farmington CT 37:38 36:21 12:08 143/163 1261 1420 Elizabeth Sparkowski 73F F7079 Weatogue CT 37:39 37:03 12:08 1/3 25 1421 James Marks 28M M2029 Windsor CT 37:39 36:43 12:08 134/142 1336 1422 Kyla Porter 11F F0012 Prospect CT 37:40 37:24 12:09 19/40 143 1423 Robert Omartian 59M M5059 Simsbury CT 37:41 37:23 12:09 144/163 185 1424 Eugene Beauhieu 71M M7079 Hobe Sound FL 37:44 37:44 12:10 6/7 1945 1425 Larissa Ostrinski 10F F0012 North Haven CT 37:46 36:19 12:10 20/40 1374 1426 Kelly Caudill 38F F3039 Bristol CT 37:48 37:33 12:11 156/207 513 1427 Bill Tribou 89M M80++ Granby CT 37:48 37:13 12:11 2/4 158 1428 Michael Clark 55M M5059 Unionville CT 37:48 36:37 12:11 145/163 1793 1429 Walter Ostrinski 52M M5059 North Haven CT 37:49 36:21 12:11 146/163 1342 1430 Victoria Skonieczny 10F F0012 Newington CT 37:50 37:29 12:12 21/40 1906 1431 Ashley Pettengill 27F F2029 Concord NH 37:55 36:55 12:13 184/229 623 1432 Maura McHale 25F F2029 West Simsbury CT 37:56 36:59 12:14 185/229 1348 1433 Jaime Nichols 14F F1319 Cheshire CT 37:56 36:40 12:14 103/128 1899 1434 Laura Minella 38F F3039 Vernon CT 37:58 36:34 12:14 157/207 789 1435 Melissa Lindgren 46F F4049 Derby CT 37:59 37:00 12:15 159/213 299 1436 Sid Shafran 62M M6069 Avon CT 38:00 37:48 12:15 29/35 1869 1437 Whitney Dozier 19F F1319 Plainville CT 38:00 37:20 12:15 104/128 1749 1438 Nick Liebleu 31M M3039 Plainville CT 38:00 37:38 12:15 130/149 1804 1439 Michael McCarty 56M M5059 Plainville CT 38:03 37:05 12:16 147/163 1855 1440 Allison O-Kelly 37F F3039 Farmington CT 38:06 37:55 12:17 158/207 1884 1441 Unknown Unknown--- 0M M---- 38:07 38:07 12:17 0/0 1987 1442 Krista Harrison 40F F4049 Wallingford CT 38:10 37:07 12:18 160/213 714 1443 Matthew LeRoux 26M M2029 Manchester CT 38:11 36:20 12:19 135/142 1396 1444 Evan Scarborough 25M M2029 Vernon CT 38:11 36:19 12:19 136/142 2140 1445 Lynn Szach 52F F5059 Plainville CT 38:12 37:36 12:19 69/102 322 1446 Katie Guerrette 29F F2029 Plantsville CT 38:12 37:16 12:19 186/229 707 1447 Raymond King 58M M5059 Windsor CT 38:13 37:11 12:19 148/163 1101 1448 Gail Mankowski 48F F4049 Plainville CT 38:13 37:31 12:19 161/213 1267 1449 Brian Doerr 32M M3039 Wallingford CT 38:17 37:06 12:20 131/149 842 1450 Sarah Basile 16F F1319 Plainville CT 38:18 37:37 12:21 105/128 1840 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 29 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1451 Liz Jepson 28F F2029 Charlestown MA 38:18 37:34 12:21 187/229 605 1452 Carol Jepson 53F F5059 Cheshire CT 38:19 37:34 12:21 70/102 604 1453 Stanley Jepson 54M M5059 Cheshire CT 38:19 37:34 12:21 149/163 606 1454 Brandi Gallagher 16F F1319 East Haddam CT 38:19 38:11 12:21 106/128 582 1455 Dee Coughlin 47F F4049 Plainville CT 38:19 37:32 12:21 162/213 1854 1456 April Eckert 58F F5059 Moodus CT 38:21 37:35 12:22 71/102 1294 1457 Leanne Farr 52F F5059 Colchester CT 38:21 37:35 12:22 72/102 318 1458 Pamela Noujaim 21F F2029 Waterbury CT 38:21 37:40 12:22 188/229 1442 1459 Kendra Farber 23F F2029 South Norwalk CT 38:21 37:42 12:22 189/229 1215 1460 Milyssa Roboin 10F F0012 Terryville CT 38:23 38:23 12:22 22/40 2116 1461 Yahaira Soto 30F F3039 Wallingford CT 38:24 37:43 12:23 159/207 1164 1462 Mazen Adra 26M M2029 Norwalk CT 38:26 37:31 12:23 137/142 1358 1463 Beth Mariani 22F F2029 Southington CT 38:27 37:46 12:24 190/229 1710 1464 Tina Gehris 42F F4049 SW CT 38:28 37:34 12:24 163/213 1941 1465 Gail Millerick 61F F6069 PLainville CT 38:30 38:21 12:25 5/13 363 1466 Colleen Carroll 44F F4049 Plainville CT 38:32 37:34 12:25 164/213 899 1467 Jennifer Nelson 31F F3039 Chesire CT 38:33 37:22 12:26 160/207 1651 1468 Tina Amarante 28F F2029 Wethersfield CT 38:36 37:10 12:27 191/229 572 1469 Patrick Matthews 39M M3039 Plainville CT 38:37 37:23 12:27 132/149 1363 1470 Connor Matthews 7M M0012 Plainville CT 38:37 37:24 12:27 33/50 383 1471 ERICKA CLAPPER 38F F3039 Burlington CT 38:39 37:00 12:28 161/207 790 1472 Bruce Polsky 51M M5059 Farmington CT 38:40 36:51 12:28 150/163 18 1473 Danielle Chambrelli 14F F1319 Cheshire CT 38:42 38:14 12:29 107/128 1472 1474 Claire Redmer 7F F0012 Westport CT 38:42 38:25 12:29 23/40 1013 1475 Chris Chubet 42M M4049 Southington CT 38:46 37:42 12:30 155/168 2012 1476 Joseph Elkovich 60M M6069 Plainville CT 38:48 37:29 12:30 30/35 861 1477 Greg Lopa 36M M3039 Wethersfield CT 38:55 38:07 12:33 133/149 163 1478 Michelle Lopa 37F F3039 Wethersfield CT 38:55 38:07 12:33 162/207 164 1479 Frank Mute Jr. 47M M4049 Berlin CT 38:56 37:02 12:33 156/168 1328 1480 Patty Queen 44F F4049 Plainville CT 38:58 38:22 12:34 165/213 1592 1481 Jessica Grenier 28F F2029 Plainville CT 38:59 38:37 12:34 192/229 893 1482 Jennifer McGettigan 30F F3039 Waterbury CT 39:00 38:37 12:34 163/207 894 1483 Kristi Doerr 31F F3039 Wallingford CT 39:00 37:49 12:34 164/207 843 1484 Karen Cauley 43F F4049 Vernon CT 39:00 38:36 12:34 166/213 1275 1485 PJ Cauley 39M M3039 Vernon CT 39:01 38:36 12:35 134/149 1276 1486 Mark Iwanicki 33M M3039 Plainville CT 39:01 39:01 12:35 135/149 1606 1487 Leah Maier 18F F1319 Plainville CT 39:02 38:14 12:35 108/128 1923 1488 Jennifer Svensk 33F F3039 Vernon CT 39:03 38:44 12:35 165/207 448 1489 Chelseah Carroll 18F F1319 Plainville CT 39:03 37:40 12:35 109/128 1679 1490 Jetta Germain 50F F5059 Naug. CT 39:04 36:21 12:36 73/102 732 1491 Kelli Lynn Wallace 25F F2029 Bristol CT 39:06 38:27 12:36 193/229 1318 1492 Heather LeBlanc 29F F2029 Southington CT 39:06 38:36 12:36 194/229 1349 1493 Megan Wilson 16F F1319 Naugatuck CT 39:09 38:03 12:37 110/128 1541 1494 Maura Kelly 25F F2029 West Hartford CT 39:09 39:04 12:37 195/229 664 1495 Jin Li 27F F2029 Norwalk CT 39:10 38:14 12:38 196/229 1491 1496 Jamie Lee 27F F2029 Norwalk CT 39:10 38:14 12:38 197/229 1391 1497 Andrea Baltrus 42F F4049 Prospect CT 39:12 38:47 12:38 167/213 998 1498 Maureen Kelly 48F F4049 Farmington CT 39:18 38:15 12:40 168/213 1081 1499 Nancy Mailhot 43F F4049 Farmington CT 39:18 38:11 12:40 169/213 1285 1500 Brendan Kelly 6M M0012 Farmington CT 39:18 38:16 12:40 34/50 1800 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 30 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1501 Karen Lockwood 39F F3039 Thomaston CT 39:19 38:15 12:40 166/207 1547 1502 Zachary McGough 7M M0012 Plainville CT 39:21 38:41 12:41 35/50 385 1503 Carolann Bordiere 10F F0012 Farmington CT 39:22 39:02 12:41 24/40 1888 1504 Ben Gaedeke 12M M0012 Southington CT 39:23 39:23 12:42 36/50 1928 1505 Alexandra Ann Zaza 14F F1319 Plainville CT 39:24 38:45 12:42 111/128 265 1506 Ken Forgue 31M M3039 Watertown CT 39:25 37:56 12:42 136/149 1796 1507 Lisa Moore 45F F4049 Plainville CT 39:26 39:07 12:43 170/213 1631 1508 Amy Fabrizio 25F F2029 Plainville CT 39:26 38:16 12:43 198/229 1246 1509 Elizabeth Olivo 23F F2029 Bristol CT 39:26 39:20 12:43 199/229 1440 1510 Darcie Forgue 24F F2029 Watertown CT 39:26 37:56 12:43 200/229 595 1511 Kirsten Armetta 11F F0012 Berlin CT 39:27 39:07 12:43 25/40 1469 1512 Katie Jones 40F F4049 Plainville CT 39:27 38:18 12:43 171/213 1717 1513 Mary Alk\ice Schulte 44F F4049 Riverside CT 39:28 39:12 12:43 172/213 2044 1514 Samantha Zaza 16F F1319 Plainville CT 39:31 38:51 12:44 112/128 266 1515 Karen Brousseau 56F F5059 Stafford Springs CT 39:34 38:05 12:45 74/102 968 1516 Jammil Handal 26M M2029 Stamford CT 39:34 38:39 12:45 138/142 1715 1517 Beth Garrity 33F F3039 Glastonbury CT 39:34 38:03 12:45 167/207 546 1518 Jeff Daddabbo 47M M4049 Plainville CT 39:35 38:59 12:46 157/168 1405 1519 Alisa Hiller 40F F4049 Hartford CT 39:38 38:04 12:47 173/213 82 1520 Keith Cardalico 32M M3039 Wolcott CT 39:46 37:52 12:49 137/149 1170 1521 Timothy Squires 56M M5059 Rocky Hill CT 39:51 38:17 12:51 151/163 20 1522 David James 30M M3039 Plainville CT 39:53 38:23 12:51 138/149 1413 1523 Elizabeth Kavanah 55F F5059 Farmington CT 39:54 39:12 12:52 75/102 1567 1524 Dina Shephard 32F F3039 Cheshire CT 39:55 39:42 12:52 168/207 1619 1525 JILL ZUKOWSKI 51F F5059 CANTON CT 39:57 38:11 12:53 76/102 1319 1526 Amanda Gouveia 25F F2029 Wallingford CT 39:59 38:50 12:53 201/229 1168 1527 Brendan Chevrier 16M M1319 Southington CT 39:59 38:57 12:53 106/110 53 1528 Ashley Tartaglia 14F F1319 Cheshire CT 40:00 39:33 12:54 113/128 1353 1529 Jennifer Nelson 41F F4049 Wallingford CT 40:01 38:41 12:54 174/213 1001 1530 Molly Horan 20F F2029 Bristol CT 40:03 39:25 12:55 202/229 1384 1531 Zachary Janowski 26M M2029 Plantsville CT 40:04 38:11 12:55 139/142 1382 1532 Darlene Schwarm 39F F3039 Farmington CT 40:05 38:38 12:55 169/207 1536 1533 Melissa Peshka 41F F4049 Plainville CT 40:06 38:54 12:56 175/213 607 1534 Erica Swanson 20F F2029 North Easton MA 40:06 39:46 12:56 203/229 202 1535 Shawna Rogers 40F F4049 Bristol CT 40:08 40:00 12:56 176/213 483 1536 Javier Jerez 10M M0012 W Hartford CT 40:10 39:13 12:57 37/50 214 1537 Karen Provencal 24F F2029 Bristol CT 40:16 38:58 12:59 204/229 964 1538 Carolee Hooker 31F F3039 Astoria NY 40:17 38:33 12:59 170/207 2153 1539 Sarah Fletcher 30F F3039 Farmington CT 40:20 39:30 13:00 171/207 401 1540 Danielle Moleski 28F F2029 Monroe CT 40:22 39:14 13:01 205/229 1089 1541 Tiffany Noonan 39F F3039 Farmington CT 40:23 39:40 13:01 172/207 1781 1542 Robin Condon 39F F3039 Farmington CT 40:23 39:32 13:01 173/207 519 1543 Chiara Medina 47F F4049 Bristol CT 40:23 39:16 13:01 177/213 926 1544 Tara Piers 27F F2029 Plainville CT 40:24 40:17 13:01 206/229 866 1545 Carla Simmons 53F F5059 Plainville CT 40:24 39:16 13:01 77/102 531 1546 Diana LaRiviere 27F F2029 Bristol CT 40:25 39:17 13:02 207/229 1187 1547 Roxanne Lindgren 47F F4049 Plainville CT 40:26 38:31 13:02 178/213 503 1548 Richard Hine 60M M6069 New Britain CT 40:32 40:07 13:04 31/35 1661 1549 Cathleen Whillock 47F F4049 Southington CT 40:32 39:49 13:04 179/213 1048 1550 MaryBeth Dorio 0F F0000 Forestville CT 40:33 39:49 13:04 1/2 1940 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 31 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1551 Jeffrey Mailhot 17M M1319 Farmington CT 40:35 39:28 13:05 107/110 1291 1552 Leslie Thomson 50F F5059 South Windsor CT 40:36 39:07 13:05 78/102 471 1553 Nate Blea 14M M1319 Avon CT 40:36 39:32 13:05 108/110 1617 1554 Madison St.John 12F F0012 Plainville CT 40:38 40:20 13:06 26/40 2090 1555 Richard Tracey 41M M4049 Plainville CT 40:41 40:15 13:07 158/168 1476 1556 Jeffrey Petit 41M M4049 Plainville CT 40:41 40:16 13:07 159/168 315 1557 Jason Przygodii 26M M2029 Torrington CT 40:41 39:33 13:07 140/142 2112 1558 Laura Lombardo 39F F3039 Cheshire CT 40:43 39:13 13:08 174/207 1020 1559 Nathan Dionne 15M M1319 Bristol CT 40:43 39:21 13:08 109/110 1993 1560 Greg Imler 36M M3039 Hamden CT 40:44 40:05 13:08 139/149 1832 1561 Gary Parker 58M M5059 Bristol CT 40:45 39:13 13:08 152/163 787 1562 Lillian Grabowski 10F F0012 Canton CT 40:47 39:45 13:09 27/40 2085 1563 Emily Mandirola 15F F1319 West suffield CT 40:48 39:32 13:09 114/128 1494 1564 Karen Drezek 63F F6069 Plainville CT 40:49 40:01 13:09 6/13 1750 1565 Sean Dunn 52M M5059 Bristol CT 40:51 39:32 13:10 153/163 1898 1566 Katherine Dunn 50F F5059 Bristol CT 40:51 39:32 13:10 79/102 616 1567 Christopher St LAwrence 7M M0012 Plainville CT 40:51 39:27 13:10 38/50 394 1568 Shaun St.Lawrence 35M M3039 Plainville CT 40:51 39:27 13:10 140/149 1579 1569 Lynn Aldrich 40F F4049 Newington CT 41:02 39:36 13:14 180/213 1539 1570 Richard Anderson 56M M5059 North Branford CT 41:02 39:37 13:14 154/163 1366 1571 Robert Michaud 38M M3039 Southington CT 41:03 39:49 13:14 141/149 518 1572 nancy Hubbard 32F F3039 Plainville CT 41:04 40:55 13:14 175/207 1604 1573 Tammy Boswell 39F F3039 Plainville CT 41:04 40:56 13:14 176/207 1603 1574 Marie Solimine 25F F2029 Waterbury CT 41:07 40:18 13:15 208/229 1519 1575 Jillian Piedescalzo 23F F2029 Cheshire CT 41:07 40:18 13:15 209/229 1516 1576 Patricia OGara-Miceli 41F F4049 Colchester CT 41:08 40:23 13:16 181/213 127 1577 Cassidy Tellar 11F F0012 Colchester CT 41:08 40:24 13:16 28/40 1525 1578 Carol Mazzalupo 62F F6069 Plainville CT 41:18 40:05 13:19 7/13 672 1579 Kristin Ryan 29F F2029 Granby CT 41:26 40:05 13:21 210/229 475 1580 Patricia Parylak 50F F5059 Avon CT 41:27 40:34 13:22 80/102 1466 1581 Barbara Knight 60F F6069 Granby CT 41:28 40:06 13:22 8/13 540 1582 Victoria Plarde 10F F0012 Plainville CT 41:29 39:39 13:22 29/40 392 1583 Justin Plourde 12M M0012 Plainville CT 41:29 39:39 13:22 39/50 390 1584 Michael Ukers 33M M3039 Southington CT 41:36 40:09 13:25 142/149 2144 1585 Ashley Bernhardt 16F F1319 Bocan Raton FL 41:40 41:10 13:26 115/128 2025 1586 James Driscoll 76M M7079 Bristol CT 41:52 40:21 13:30 7/7 122 1587 Ed Browne 32M M3039 Waterbury CT 41:54 40:18 13:30 143/149 2125 1588 John Demmons Jr. 52M M5059 Plainville CT 41:58 41:13 13:32 155/163 1315 1589 Jason Demmons 9M M0012 Plainville CT 41:58 41:13 13:32 40/50 378 1590 Kim Petit 40F F4049 Plainville CT 41:59 41:34 13:32 182/213 314 1591 Jessica Gorski 11F F0012 Plainville CT 42:01 40:11 13:33 30/40 379 1592 Sue Plourde 39F F3039 Plainville CT 42:01 39:48 13:33 177/207 1866 1593 Laura Rich 47F F4049 Farmington CT 42:02 40:49 13:33 183/213 1851 1594 Jillian Ziman 26F F2029 Plainville CT 42:04 41:27 13:34 211/229 1486 1595 Colleen Koch 50F F5059 Highland falls NY 42:04 41:28 13:34 81/102 817 1596 Megan Evans 13F F1319 Enfield CT 42:13 40:57 13:37 116/128 1507 1597 Kelly Grabowski 40F F4049 Canton CT 42:16 41:14 13:38 184/213 2084 1598 Jackie Blea 40F F4049 Avon CT 42:23 41:18 13:40 185/213 1616 1599 Kristen Mann 26F F2029 Plantsville CT 42:28 41:54 13:41 212/229 1690 1600 Catherine Saxon 47F F4049 South Windsor CT 42:30 40:52 13:42 186/213 876 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 32 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1601 Melissa Lombardi 35F F3039 Meriden CT 42:35 41:44 13:44 178/207 541 1602 Heather Gombos 35F F3039 Farmington CT 42:36 41:34 13:44 179/207 763 1603 Lori Slavin 48F F4049 Wolcott CT 42:39 41:42 13:45 187/213 2120 1604 Kyle Fuller 48M M4049 Bristol CT 42:40 41:25 13:45 160/168 1773 1605 Jamie Maloney 15F F1319 Terryville CT 42:43 41:16 13:46 117/128 1233 1606 Jeannette Cyr 75F F7079 Kensington CT 42:48 42:11 13:48 2/3 167 1607 Nick Petro 12M M0012 Plantsville CT 42:49 42:48 13:48 41/50 1927 1608 Edward Regner 81M M80++ Torrington CT 42:50 41:22 13:49 3/4 219 1609 Maureen Mandirola 41F F4049 West Suffield CT 42:55 41:38 13:50 188/213 1492 1610 Katie Evans 16F F1319 Enfield CT 42:55 41:37 13:50 118/128 1508 1611 Elizabeth Haylette 15F F1319 Terryville CT 42:56 41:29 13:50 119/128 1242 1612 Griffin Cunningham 12M M0012 Cheshire CT 43:01 41:50 13:52 42/50 2129 1613 Donna Newman 50F F5059 Torrington CT 43:02 42:10 13:52 82/102 1211 1614 Tracie D'Angelo 42F F4049 Torrington CT 43:03 42:11 13:53 189/213 1056 1615 Jared LaManna 24M M2029 Torrington CT 43:04 43:04 13:53 141/142 1212 1616 Bill Edwards 44M M4049 Thomaston CT 43:06 42:05 13:54 161/168 1108 1617 Betsy Edwards 40F F4049 Thomaston CT 43:06 42:05 13:54 190/213 1109 1618 Jean Kostak 51F F5059 Torrington CT 43:09 41:43 13:55 83/102 1930 1619 Jenna Bachinski 27F F2029 South Windsor CT 43:11 41:23 13:55 213/229 668 1620 Amy Osiecki 30F F3039 Meriden CT 43:15 42:32 13:57 180/207 1177 1621 Laura Onisto 29F F2029 New Britain CT 43:18 40:57 13:58 214/229 949 1622 Lori Redmer 43F F4049 Westport CT 43:24 43:07 13:59 191/213 1014 1623 Terri Daly 43F F4049 Cheshire CT 43:25 41:44 14:00 192/213 1838 1624 Lindsey Marut 30F F3039 East Berlin CT 43:26 42:30 14:00 181/207 487 1625 Nisa Davey 36F F3039 Plainville CT 43:28 42:30 14:01 182/207 1593 1626 Marybeth Keating 50F F5059 Hamden CT 43:41 43:22 14:05 84/102 1738 1627 Robin Brunelle 45F F4049 Cheshire CT 43:41 43:21 14:05 193/213 940 1628 Wyatt Rita 10M M0012 Plainville CT 43:44 41:31 14:06 43/50 393 1629 Laura Webster 48F F4049 Wallingford CT 43:47 43:15 14:07 194/213 1662 1630 Kelley Browning 37F F3039 Bristol CT 43:54 42:12 14:09 183/207 451 1631 Emily Jennings 9F F0012 Newington CT 43:55 42:39 14:09 31/40 2006 1632 Lisa Zhang 20F F2029 Norwalk CT 43:56 43:16 14:10 215/229 1445 1633 Robbie Logan 81M M80++ Plainville CT 43:57 43:52 14:10 4/4 348 1634 Scott Gualielmino 42M M4049 Chesire CT 43:58 42:52 14:10 162/168 1894 1635 Molly Guglielmino 9F F0012 Cheshire CT 43:58 42:52 14:10 32/40 1896 1636 Zander Mitchell 4M M0012 Cheshire CT 43:59 42:49 14:11 44/50 813 1637 Timmy Mitchell 3M M0012 Cheshire CT 44:00 42:49 14:11 45/50 814 1638 Katie Mitchell 39F F3039 Cheshire CT 44:00 42:49 14:11 184/207 812 1639 Sarah Jennings 38F F3039 Newington CT 44:04 42:48 14:12 185/207 2007 1640 Regina McConachie 57F F5059 Plainville CT 44:06 43:02 14:13 85/102 1670 1641 Frank Zdunczyk 59M M5059 Plainville CT 44:06 42:40 14:13 156/163 1609 1642 Rhonda McWhirt 41F F4049 Watertown CT 44:09 42:34 14:14 195/213 679 1643 Kristen Bernier 36F F3039 Southington CT 44:17 42:34 14:17 186/207 867 1644 Deborah Gagliardi 50F F5059 Farmington CT 44:17 42:34 14:17 86/102 869 1645 Meghan Follert 18F F1319 Avon CT 44:17 42:34 14:17 120/128 870 1646 Samantha Kondej 11F F0012 Burlington CT 44:19 43:40 14:17 33/40 1685 1647 Kelly Kearney 23F F2029 Middletown CT 44:19 42:32 14:17 216/229 669 1648 Paul Prims 40M M4049 Hamden CT 44:20 43:30 14:18 163/168 840 1649 Anne O'Neill 50F F5059 Tolland CT 44:27 43:10 14:20 87/102 1268 1650 Janet Perlot 52F F5059 Tolland CT 44:28 43:09 14:20 88/102 1271 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 33 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1651 Maria Grabeck 46F F4049 New Britain CT 44:30 43:34 14:21 196/213 341 1652 Frank Cassetta 46M M4049 New Britain CT 44:31 42:51 14:21 164/168 847 1653 Rosie Dorce 25F F2029 Brooklyn NY 44:44 43:23 14:25 217/229 1249 1654 Brenda Watson 37F F3039 Bloomfield CT 44:44 43:51 14:25 187/207 1125 1655 Bernadette Leschinski 66F F6069 Plainville CT 44:47 44:04 14:26 9/13 104 1656 Daniel Leschinski 65M M6069 Plainville CT 44:47 44:05 14:26 32/35 103 1657 Jacqueline Maloney 44F F4049 Terryville CT 44:48 43:23 14:27 197/213 1232 1658 Amber Garrity 27F F2029 Wolcott CT 44:49 42:55 14:27 218/229 1169 1659 Jill Mazzalupo 36F F3039 Old Lyme CT 44:52 43:38 14:28 188/207 592 1660 Beverly Welch 52F F5059 E Hampton CT 44:55 43:19 14:29 89/102 369 1661 Alyse Lamarre 18F F1319 Plainville CT 44:55 44:07 14:29 121/128 1196 1662 Brenda Walsh 48F F4049 Weatogue CT 45:07 43:57 14:33 198/213 1119 1663 Terry Sheehan 51M M5059 Trumbull CT 45:23 43:37 14:38 157/163 1759 1664 Peter McCann 54M M5059 Trumbull CT 45:23 43:43 14:38 158/163 1757 1665 Joe Rosa 55M M5059 Trumbull CT 45:24 43:42 14:38 159/163 206 1666 Skye Hamm 0F F0000 Plainville CT 45:29 44:15 14:40 2/2 380 1667 Jordan Barrett 17F F1319 Plainville CT 45:29 44:16 14:40 122/128 321 1668 ERIK HAMM 35M M3039 Southington CT 45:31 44:16 14:40 144/149 1163 1669 Connor Galliher 8M M0012 Avon CT 45:37 43:36 14:42 46/50 438 1670 Emma Jepsen 8F F0012 Avon CT 45:37 43:36 14:42 34/40 439 1671 Charles Cobb 67M M6069 Avon CT 45:38 43:36 14:43 33/35 434 1672 Greg Artman 36M M3039 Waterbury CT 45:44 45:09 14:45 145/149 1912 1673 Burch Ford 69F F6069 Concord MA 45:48 44:23 14:46 10/13 14 1674 Jennifer Ford 32F F3039 New York NY 45:48 44:23 14:46 189/207 1144 1675 Elizabeth Maldonado 50F F5059 Unionville CT 45:54 44:52 14:48 90/102 1862 1676 Jace Lopez 6M M0012 Southington CT 45:54 45:19 14:48 47/50 2052 1677 Saige Lopez 10F F0012 Southington CT 45:55 45:19 14:48 35/40 2051 1678 Vic Lopez 35M M3039 Southington CT 45:55 45:20 14:48 146/149 2050 1679 Kaitlyn Rogers 17F F1319 Bristol CT 45:57 45:46 14:49 123/128 484 1680 Leta Hosier 53F F5059 Plainville CT 45:58 45:09 14:49 91/102 1853 1681 Meghan Mitchell 37F F3039 Plainville CT 45:59 45:38 14:49 190/207 1707 1682 Cara Peterhansel 16F F1319 Unionville CT 46:02 45:31 14:50 124/128 827 1683 Ruth Kidwell 29F F2029 Milldale CT 46:29 46:14 14:59 219/229 675 1684 Tammy Seussel 48F F4049 Enfield CT 46:30 44:42 14:59 199/213 1589 1685 Sara Tellerico 26F F2029 Plantsville CT 46:30 46:08 14:59 220/229 504 1686 Louise Tewksbury 47F F4049 Plainville CT 46:30 44:44 14:59 200/213 1588 1687 Robert Giuliani 53M M5059 Forestville CT 46:47 44:59 15:05 160/163 406 1688 Kris Dargenio 44F F4049 Plainville CT 46:51 46:02 15:06 201/213 157 1689 Kathy Barrett 46F F4049 Plainville CT 46:51 46:02 15:06 202/213 771 1690 Sid Chaturvedi 31M M3039 Grove City PA 47:05 46:08 15:11 147/149 1871 1691 Angelina Jacobs 56F F5059 Burlington CT 47:08 46:03 15:12 92/102 1313 1692 Michael Dressel 43M M4049 Plainville CT 47:09 45:39 15:12 165/168 1623 1693 Caitlyn Saxon 12F F0012 South Windsor CT 47:12 46:31 15:13 36/40 875 1694 Marilu Rochefort 35F F3039 Cheshire CT 47:14 46:36 15:14 191/207 919 1695 Brianna Rogers 14F F1319 Bristol CA 47:15 47:04 15:14 125/128 485 1696 Edward Peshka 12M M0012 PLainville CT 47:45 46:33 15:24 48/50 375 1697 Christian Klein 40M M4049 Coventry CT 47:57 44:55 15:28 166/168 1071 1698 Lisa Elsinger 23F F2029 Farmington CT 47:58 47:21 15:28 221/229 760 1699 Jackie Krauland 34F F3039 Bristol CT 48:06 46:46 15:30 192/207 1074 1700 Helen Tran 9F F0012 Waterbury CT 48:13 46:44 15:33 37/40 2046 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 34 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1701 Nicolette Lombardo 14F F1319 Naugatuck CT 48:13 46:16 15:33 126/128 291 1702 Amy Stafford 15F F1319 Waterbury CT 48:13 46:16 15:33 127/128 290 1703 Heather Elsinger 26F F2029 New Britain CT 48:18 47:34 15:34 222/229 477 1704 Nhung Nguyen 35F F3039 Waterbury CT 48:19 46:49 15:35 193/207 1875 1705 Becky McDonald 33F F3039 Middletown CT 48:36 47:01 15:40 194/207 684 1706 Kathy McDonald 62F F6069 Middletown CT 48:36 47:00 15:40 11/13 694 1707 Kristie Sassu 39F F3039 Bristol CT 48:39 47:30 15:41 195/207 781 1708 Kristy Murning 29F F2029 Bristol CT 48:39 47:30 15:41 223/229 780 1709 Brendan Mullan 9M M0012 Plainville CT 48:44 46:56 15:43 49/50 388 1710 James Mullan 42M M4049 Plainville CT 48:44 46:56 15:43 167/168 1801 1711 Kimberly Heimer 28F F2029 Coventry CT 48:53 47:03 15:46 224/229 1365 1712 Jessica Hite 27F F2029 Manchester CT 48:53 47:03 15:46 225/229 1397 1713 Michael Romegialli 25M M2029 Berlin CT 49:03 47:44 15:49 142/142 965 1714 Crystal Ashe 33F F3039 Plainville CT 49:40 48:27 16:01 196/207 2005 1715 Jennifer Carey 33F F3039 Terryville CT 49:40 48:27 16:01 197/207 2078 1716 Barbara Dupre 57F F5059 Cheshire CT 49:52 48:49 16:05 93/102 1614 1717 Ken Vestergaard 52M M5059 Middletown CT 49:53 48:50 16:05 161/163 1613 1718 Jennifer Simmons 30F F3039 Trumball CT 50:01 48:32 16:08 198/207 1735 1719 Royal Simmons 30M M3039 Trumbull CT 50:01 48:32 16:08 148/149 1736 1720 Bharvi Parikh 51M M5059 Plainville CT 50:12 48:27 16:11 162/163 2142 1721 Max Chiarillo 6M M0012 New Hartford CT 50:13 48:48 16:11 50/50 90 1722 June Chiarillo 41F F4049 New Hartford CT 50:15 48:49 16:12 203/213 89 1723 Barbara McCabe 50F F5059 Berlin CT 50:18 48:33 16:13 94/102 2141 1724 Patty Sheehan 48F F4049 Trumbull CT 50:21 48:41 16:14 204/213 1760 1725 Katherine Rosa 51F F5059 Litchfield CT 50:22 48:39 16:14 95/102 207 1726 Eileen McCann 53F F5059 Trumbull CT 50:24 48:45 16:15 96/102 1758 1727 Dawn Kelly 54F F5059 Plainville CT 50:26 49:08 16:16 97/102 467 1728 Cheryl Bates 44F F4049 Plainville CT 50:35 49:41 16:19 205/213 1917 1729 Kathleen Ahern 47F F4049 Seymour CT 50:35 50:06 16:19 206/213 1695 1730 Kelsey Matthews 9F F0012 Plainville CT 50:42 49:30 16:21 38/40 384 1731 matthew Bachinski 35M M3039 South Windsor CT 50:54 49:06 16:25 149/149 2139 1732 Margie Bourgoin 50F F5059 Avon CT 50:57 50:08 16:26 98/102 539 1733 Marybeth Miklos 39F F3039 West Haven CT 50:58 50:07 16:26 199/207 1133 1734 Trevor Maldonado 13M M1319 Unionville CT 51:03 50:01 16:28 110/110 1863 1735 Teresa Klein 38F F3039 Coventry CT 51:25 48:26 16:35 200/207 1070 1736 Haley Fongemie 20F F2029 Kensington CT 51:51 51:42 16:43 226/229 423 1737 Colleen Grenier 45F F4049 Bristol CT 52:08 50:13 16:49 207/213 1976 1738 Karen O-Flaherty 47F F4049 Bristol CT 52:08 50:12 16:49 208/213 350 1739 Julie Matthews 38F F3039 Plainville CT 52:23 51:11 16:53 201/207 1364 1740 Lori Dietsch 48F F4049 9999 CT 52:35 52:35 16:57 209/213 1625 1741 Joanna Czaderna 52F F5059 Woodbury CT 52:39 51:45 16:59 99/102 280 1742 Susan Thayer 60F F6069 Bristol CT 52:52 49:56 17:03 12/13 193 1743 Stephanie Santos 57F F5059 Bristol CT 53:02 50:30 17:06 100/102 705 1744 Amy Wright 33F F3039 Plantsville CT 53:04 52:24 17:07 202/207 1452 1745 Molly Wright 10F F0012 Plantsville CT 53:04 52:25 17:07 39/40 1453 1746 Robert Elsinger 52M M5059 New Britain CT 53:06 52:24 17:07 163/163 478 1747 Jennifer Mohlenhoff 23F F2029 Torrington CT 53:15 51:45 17:10 227/229 1426 1748 Kaylee LAmothe 8F F0012 Plainville CT 53:15 51:45 17:10 40/40 381 1749 Shelby Lamolie 35F F3039 Plainville CT 53:15 51:45 17:10 203/207 2079 1750 Sonia Belcaro 38F F3039 Bristol CT 53:45 51:52 17:20 204/207 494 ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 35 ================ Platt Systems Official Reporting System GE Petit Foundation 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com Chronotrack Timing by Platt Systems 860-645-1476 OVERALL GUN NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ======== ====== ========= ====== 1751 Betsy Gaudian 57F F5059 Plainville CT 54:35 52:25 17:36 101/102 349 1752 DeAnn Sinatra 46F F4049 Wallingford CT 54:48 53:56 17:40 210/213 1293 1753 Taylor Dombroski 14F F1319 Bristol CT 54:48 54:37 17:40 128/128 1626 1754 Katie Duchemin 27F F2029 Bristol CT 54:59 53:21 17:44 228/229 1538 1755 Barbara Cassella 76F F7079 Wallingford CT 54:59 53:21 17:44 3/3 831 1756 Meghan Gaignard 33F F3039 Forestville CT 54:59 53:22 17:44 205/207 1537 1757 Lisa Mathews 34F F3039 Kensington CT 55:27 53:45 17:53 206/207 268 1758 Scott Zuckerman 45M M4049 Plainville CT 55:40 54:05 17:57 168/168 1005 1759 Debbie Daddabbo 44F F4049 Plainville CT 55:40 54:06 17:57 211/213 1403 1760 Kathy Zuckerman 47F F4049 Plainville CT 55:41 54:05 17:57 212/213 1006 1761 Traci Bisson 38F F3039 Plainville CT 58:03 56:00 18:43 207/208 227 1762 Scott Bisson 38M M3039 Plainville CT 58:04 56:00 18:43 150/150 228 1763 Julie Amato 50F F5059 Weatogue CT 1:00:24 58:42 19:29 102/102 1392 1764 lisa Dickey 37F F3039 Plainville CT 1:02:36 1:00:47 20:11 208/208 1598 1765 John Byrne 63M M6069 Plainville CT 1:03:19 1:00:27 20:25 34/35 83 1766 Nicole Dubois 26F F2029 Plainville CT 1:04:31 1:02:42 20:48 229/229 1597 1767 Anita Santa Maria 43F F4049 Farmington CT 1:05:44 1:03:12 21:12 213/213 456 1768 Dr. Joseph Springut 60M M6069 Farmington CT 1:09:47 1:06:58 22:30 35/35 594 1769 Honey Sue Springut 64F F6069 Farmington CT 1:09:49 1:06:59 22:31 13/13 593


5K Race Results (F)     Age Division Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates