Platt Systems Results Board

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()    


Marlborough Lions Marlborough Masquerade 5K
Top Male: 1. William Sanders 2. Adam Bulewich 3. Kevin Glenn 4. Alex Juliani 5. Bruce Christensen
Top Female: 1. Linda Spooner 2. Min Schomer 3. Rachel Hartley 4. Barbara Pearce 5. Paige Spooner
Marlborough Masquerade 5K Road Race
Sunday October 31, 2021 - Blish Paek - Marlborough CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - 54 degrees Overcast
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : William Sanders Overall Female: Linda Spooner

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 William Sanders 34M M3039 Marlborough CT 16:45 5:23 1/5 194
2 Adam Bulewich 45M M4049 South Windsor CT 18:42 6:01 1/7 200
3 Linda Spooner 47F F4049 Sturbridge MA 19:28 6:16 1/14 1836
4 Kevin Glenn 63M M5064 Bolton CT 20:12 6:30 1/10 1840
5 Alex Juliani 14M M1419 Marlborough CT 21:14 6:50 1/3 16
6 Bruce Christensen 53M M5064 Bolton CT 21:15 6:50 2/10 1849
7 Jacob Coates 15M M1419 Marlborough CT 22:13 7:09 2/3 79
8 Min Schomer 44F F4049 Marlborough CT 23:28 7:33 2/14 21
9 Rachel Hartley 41F F4049 Lebanon CT 23:34 7:35 3/14 13
10 Derek Barone 12M M0013 Marlborough CT 23:39 7:36 1/9 197
11 Chase McLaughlin 12M M0013 Marlborough CT 23:42 7:37 2/9 198
12 Joshua Padula 41M M4049 Marlborough CT 23:54 7:41 2/7 57
13 Kevin MacDonald 64M M5064 Norwich CT 24:01 7:43 3/10 1852
14 Matthew Kellogg 45M M4049 ColchesterColchester 24:46 7:58 3/7 1827
15 Barbara Pearce 67F F6574 Guilford CT 25:04 8:04 1/1 1844
16 Sean Sullivan 55M M5064 Marlborough CT 25:22 8:09 4/10 26
17 Michael Elser 64M M5064 Middlebury CT 25:58 8:21 5/10 181
18 Paige Spooner 13F F0013 Sturbridge MA 26:10 8:25 1/11 1837
19 Ivan Shapiro 9M M0013 Marlborough CT 26:49 8:37 3/9 192
20 Nixon Gustafson 7M M0013 Marlborough CT 26:55 8:39 4/9 1832
21 Erin Chiz 39F F3039 Marlborough CT 27:02 8:42 1/7 1851
22 Jennifer Vincenzo 22F F2029 Marlborough CT 27:10 8:44 1/2 35
23 Laurie Brooks 59F F5064 Bolton CT 27:19 8:47 1/5 1841
24 Mark Dursin 51M M5064 Marlborough CT 27:29 8:50 6/10 1848
25 Andrea Gustafson 40F F4049 Marlborough CT 27:46 8:56 4/14 1829
26 Kathleen Boni 53F F5064 North Branford CT 28:17 9:06 2/5 186
27 Brian Fidler 50M M5064 West Haven CT 28:41 9:13 7/10 10
28 Daniel Hood 34M M3039 Marlborough CT 29:14 9:24 2/5 82
29 Katlyn Noble 31F F3039 Hebron CT 29:16 9:25 2/7 18
30 James Chiz 9M M0013 Marlborough CT 29:21 9:26 5/9 1850
31 Alejandro Danburg 16M M1419 Marlborough CT 29:32 9:30 3/3 190
32 Derek Welch 32M M3039 Marlborough CT 29:48 9:35 3/5 1833
33 Kimberly Welch 33F F3039 Marlborough CT 29:48 9:35 3/7 1834
34 Anna Welch 2F F0013 Marlborough CT 29:48 9:35 2/11 1835
35 Violet Spooner 11F F0013 Sturbridge MA 29:54 9:37 3/11 1838
36 Tom Gumbley 27M M2029 Cranston RI 29:55 9:37 1/1 180
37 Darren Vincenzo 58M M5064 Marlborough CT 30:17 9:44 8/10 31
38 Edward Yergeau 68M M6574 Manchester CT 31:10 10:01 1/2 1823
39 Chelsea Ferranti 30F F3039 Wallingford CT 31:12 10:02 4/7 1842
40 Ashley Thammavongsa 25F F2029 Bristol CT 31:36 10:10 2/2 188
41 Craig Szymanski 57M M5064 Ivoryton CT 32:15 10:22 9/10 199
42 Kevin McMillan 34M M3039 Manchester CT 32:54 10:35 4/5 17
43 Sarah Harvey 12F F0013 East Haddam CT 32:57 10:36 4/11 1826
44 Payton Balducci 12F F0013 Colchester CT 33:00 10:37 5/11 171
45 Steven Barrett 37M M3039 Hebron CT 36:44 11:49 5/5 2
46 Bob Tumiski 66M M6574 Wallingford CT 36:48 11:50 2/2 1853
47 Unknown Unknown--- 0M M---- 36:51 11:51 0/0 21292
48 Jessica Miccio 49F F4049 West Haven CT 36:54 11:52 5/14 90
49 Christopher Jones 48M M4049 East Granby CT 37:03 11:55 4/7 112
50 Sybil Sanders 43F F4049 Marlborough CT 38:08 12:16 6/14 191
51 Nadya Shapiro 13F F0013 Marlborough CT 38:39 12:26 6/11 193
52 Bonnie Jones 48F F4049 East Granby CT 39:12 12:37 7/14 169
53 Jemmye Balducci 10F F0013 Colchester CT 39:31 12:43 7/11 173
54 Taylor Balducci 10F F0013 Colchester CT 39:55 12:50 8/11 172
55 Maria Balducci 40F F4049 Colchester CT 40:03 12:53 8/14 183
56 Michele Larson 40F F4049 Moodus CT 40:19 12:58 9/14 174
57 Juliet Feulner 10F F0013 East Haddam CT 40:23 12:59 9/11 179
58 BETHANY HARTSHORN 47F F4049 Glastonbury CT 41:00 13:11 10/14 1845
59 Kimberly Watson 47F F4049 Glastonbury CT 41:02 13:12 11/14 1847
60 Stacy Harvey 52F F5064 East Haddam CT 41:33 13:22 3/5 1824
61 Thomas Witten 8M M0013 East Hampton CT 42:00 13:31 6/9 55
62 Jack Gustafson 9M M0013 Marlborough CT 42:05 13:32 7/9 1831
63 Carl Gustafson 44M M4049 Marlborough CT 42:08 13:33 5/7 1830
64 Amy Feulner 43F F4049 East Haddam CT 42:13 13:35 12/14 177
65 Adam Witten 41M M4049 Forest Hills NY 42:14 13:35 6/7 39
66 Katelyn Harvey 12F F0013 East Haddam CT 42:26 13:39 10/11 1825
67 Thomas Sullivan 82M M7599 Ledyard CT 42:47 13:46 1/1 1828
68 Sheila Diener-Elser 63F F5064 Middlebury CT 43:08 13:53 4/5 182
69 JOE DAY 52M M5064 Glastonbury CT 44:02 14:10 10/10 1846
70 Fallon Morganson 10F F0013 Marlborough CT 45:22 14:36 11/11 185
71 Amy Morganson 39F F3039 Marlborough CT 45:23 14:36 5/7 184
72 Anita Wooten 56F F5064 Riverhead NY 47:06 15:09 5/5 189
73 Joshua Padula 4M M0013 Marlborough CT 47:12 15:11 8/9 58
74 Lindsay Padula 36F F3039 Marlborough CT 47:31 15:17 6/7 73
75 Adam Allerton 46M M4049 Bridgeport CT 47:57 15:26 7/7 195
76 Joetta Stewart 40F F4049 Bridgeport CT 47:58 15:26 13/14 196
77 Sarah O'Keefe 33F F3039 Marlborough CT 51:45 16:39 7/7 56
78 Declan Witten 5M M0013 East Hampton CT 54:10 17:26 9/9 54
79 Julie Edmonds 40F F4049 East Hampton CT 54:11 17:26 14/14 7

Race Results ()    

Top Male: 1. William Sanders 2. Adam Bulewich 3. Kevin Glenn 4. Alex Juliani 5. Bruce Christensen

Top Female: 1. Linda Spooner 2. Min Schomer 3. Rachel Hartley 4. Barbara Pearce 5. Paige Spooner