Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


8K Race Results ()     8K Division Results ()     8 Mile Results ()     8 Mile Division Results ()    


Bristol Mum-A-Thon 8 Mile/8K Road Race
Top Male: 1. David Ricciuti 2. Jonathan Moore 3. Jacob Pinho 4. Craig Macchi 5. Jeremy Pollutro
Top Female: 1. Elizabeth Wright 2. Natalie Votto 3. Rachele Patrignelli 4. Delaney Caggiano 5. Terry Camputaro
Bristol Mum A Thon Road Races
Su nday Oct 20, 2019 - St Paul High School - Bristol CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Cloudy 51 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : David Ricciuti Overall Female: Elizabeth Wright

**********************************************
PLATSYS.COM RESULTS
*********************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 David Ricciuti 51M M5059 Bristol CT 31:50 6:24 1/8 502
2 Jonathan Moore 38M M3039 Portland CT 36:48 7:24 1/9 84
3 Elizabeth Wright 39F F3039 Newington CT 37:39 7:34 1/15 534
4 Jacob Pinho 26M M2029 Prospect CT 37:47 7:36 1/4 533
5 Craig Macchi 42M M4049 Farmington CT 38:10 7:40 1/8 77
6 Jeremy Pollutro 43M M4049 Torrington CT 38:19 7:42 2/8 545
7 Tom Piantek 60M M6069 South windsor CT 39:50 8:00 1/6 501
8 Matt Ottani 39M M3039 Bristol CT 39:55 8:01 2/9 92
9 Robert Somma 37M M3039 Bristol CT 39:57 8:02 3/9 518
10 Natalie Votto 12F F0013 Cheshire CT 40:01 8:03 1/3 526
11 Rachele Patrignelli 46F F4049 Cheshire CT 40:06 8:04 1/24 96
12 Jeffrey Caggiano 51M M5059 Bristol CT 40:21 8:07 2/8 17
13 Delaney Caggiano 22F F2029 Briatol CT 40:21 8:07 1/10 16
14 James Sporko 55M M5059 Waterbury CT 40:50 8:12 3/8 519
15 James Guilmette 33M M3039 BRISTOL CT 41:11 8:17 4/9 57
16 Terry Camputaro 54F F5059 Woodbury CT 41:16 8:18 1/15 21
17 Tom Riordan 59M M5059 Bristol CT 41:20 8:18 4/8 504
18 Eric Gruettner 38M M3039 Terryville CT 41:20 8:18 5/9 55
19 Alyssa Orschel 39F F3039 Barkhamsted CT 41:22 8:19 2/15 91
20 Jennifer Stawarz 39F F3039 Burlington CT 41:27 8:20 3/15 538
21 Tracy Kania 30F F3039 Southington CT 41:28 8:20 4/15 547
22 Ashley Gangi 29F F2029 Manchester CT 41:48 8:24 2/10 46
23 Nicole Belmonte 44F F4049 Plantsville CT 42:18 8:30 2/24 10
24 Sarah Greguoli 30F F3039 Bristol CT 42:24 8:31 5/15 53
25 Angela Barton 22F F2029 Bristol CT 42:26 8:32 3/10 532
26 Andrew Lim 38M M3039 Farmington CT 42:27 8:32 6/9 74
27 Lauren Ayotte 13F F0013 Bristol CT 42:52 8:37 2/3 3
28 Kathryn Lanesey 40F F4049 Wolcott CT 43:03 8:39 3/24 546
29 Paul Kovaleski 65M M6069 Burlington CT 43:08 8:40 2/6 70
30 Kelly Kalisz 39F F3039 Bristol CT 43:16 8:42 6/15 65
31 Kenneth Smith 65M M6069 Southington CT 43:23 8:43 3/6 516
32 Kimberly Murtaugh 41F F4049 Bristol CT 43:42 8:47 4/24 90
33 Aidan Gezelman 12M M0013 Bristol CT 43:48 8:48 1/2 49
34 Rick Jones 33M M3039 Burlington CT 44:03 8:51 7/9 541
35 Lexi Kochin 22F F2029 Bristol CT 44:03 8:51 4/10 69
36 Betsy Sargent 47F F4049 Unionville CT 44:18 8:54 5/24 510
37 Kimberly Parkman 46F F4049 Oxford CT 45:36 9:10 6/24 94
38 Bob Kania 67M M6069 Southington CT 45:49 9:13 4/6 66
39 Robert Moreau 40M M4049 Burlington CT 46:02 9:15 3/8 85
40 Emily Baranowski 21F F2029 Bristol CT 46:04 9:16 5/10 6
41 Owen Cornish 26M M2029 BRISTOL CT 46:04 9:16 2/4 25
42 June Petit 56F F5059 Plainville CT 46:08 9:16 2/15 539
43 Laura Gezelman 40F F4049 Bristol CT 46:11 9:17 7/24 50
44 Aleasha Coburn 50F F5059 Waterford CT 46:12 9:17 3/15 23
45 Maribel Rivera Smith 55F F5059 Southington CT 46:20 9:19 4/15 505
46 Rachel Petit 27F F2029 Brighton MA 46:30 9:21 6/10 100
47 David Gallacher 49M M4049 Burlington CT 46:30 9:21 4/8 45
48 Ulric Berube 46M M4049 Bristol CT 46:33 9:21 5/8 12
49 Karina Brousseau 32F F3039 Middletown CT 46:44 9:24 7/15 15
50 Heriberto Hernandez 58M M5059 Watertown CT 46:53 9:25 5/8 61
51 Elizabeth Gemmell 53F F5059 South Windsor CT 47:05 9:28 5/15 48
52 Anne Moreno 52F F5059 Trumbull CT 47:12 9:29 6/15 87
53 Ashish Upadhyay 48M M4049 Unionville CT 47:37 9:34 6/8 530
54 William Hancoch 47M M4049 Bristol CT 48:13 9:42 7/8 59
55 Robyn Guilmette 33F F3039 BRISTOL CT 48:23 9:44 8/15 58
56 Taylor Barton 24F F2029 Bristol CT 48:51 9:49 7/10 531
57 Ruby Berube 44F F4049 Bristol CT 49:07 9:52 8/24 11
58 Angela Gallacher 47F F4049 Burlington CT 49:08 9:53 9/24 44
59 Tony Cistulli 55M M5059 New Hartford CT 49:16 9:54 6/8 535
60 Jennifer Hogan 56F F5059 Burlington CT 49:50 10:01 7/15 62
61 Ann Mcconnell 48F F4049 Bristol CT 50:33 10:10 10/24 82
62 Brianna Savoie 40F F4049 New Haven CT 50:43 10:12 11/24 512
63 Amy Lipscomb 44F F4049 Bristol CT 50:49 10:13 12/24 76
64 Jillian Richey 33F F3039 Southington CT 51:47 10:24 9/15 503
65 Susan Moreau 42F F4049 Burlington CT 52:04 10:28 13/24 86
66 James V. Ruotolo 69M M6069 Waterbury CT 52:14 10:30 5/6 509
67 Tammy Perrotta 55F F5059 Middletown CT 52:55 10:38 8/15 99
68 Kara Doolittle *W* 31F F3039 Bristol CT 52:59 10:39 10/15 35
69 Kevin Toomey *W* 67M M6069 Manchester CT 52:59 10:39 6/6 524
70 Mason/Jim Joyce *W* 29M M2029 Bristol CT 53:02 10:40 3/4 544
71 Darlene Scarela 53F F5059 Bristol CT 53:11 10:41 9/15 536
72 Laurie Adams 60F F6069 Southington CT 53:20 10:43 1/2 1
73 Susan Soares 42F F4049 Bristol CT 53:26 10:44 14/24 517
74 Angie Sawe 44F F4049 Bristol CT 53:31 10:45 15/24 513
75 Cindy Elizabeth Rodriguez 27F F2029 Plainville CT 53:48 10:49 8/10 506
76 Kim Brinton 52F F5059 Bethany CT 54:56 11:03 10/15 14
77 Michael Ouelette 33M M3039 W Hartford CT 54:57 11:03 8/9 543
78 Laura Zadrick 48F F4049 Bristol CT 55:18 11:07 16/24 529
79 Elizabeth Sideravage 24F F2029 Waterbury CT 56:47 11:25 9/10 537
80 Cathy Barone 55F F5059 Prospect CT 56:47 11:25 11/15 7
81 Stacey Martwinski-Nardozzi 48F F4049 Oakville CT 57:01 11:28 17/24 80
82 Zack Lanese 19M M1419 Watertown CT 57:01 11:28 1/2 72
83 Hilary Martwinski-Nardozzi 47F F4049 Oakville CT 57:02 11:28 18/24 79
84 Debra Giannelli 52F F5059 Thomaston CT 57:33 11:34 12/15 51
85 Erin Frechette 41F F4049 Bristol CT 57:45 11:37 19/24 43
86 Marti Simmons 31F F3039 Amston CT 57:58 11:39 11/15 514
87 John Guandalini 76M M7099 Bristol CT 58:33 11:46 1/2 56
88 Jeffrey Craft 58M M5059 Meriden CT 59:00 11:52 7/8 26
89 Geovanni Homar 17M M1419 New britain CT 59:12 11:54 2/2 63
90 Michele Farella 35F F3039 Bristol CT 59:18 11:55 12/15 548
91 Emma Dean 7F F0013 Winsted CT 1:00:03 12:04 3/3 542
92 Jennifer Dean 42F F4049 Winsted CT 1:00:11 12:06 20/24 29
93 Paul Robinson 26M M2029 Bridgeport CT 1:00:49 12:14 4/4 540
94 Mary Etter 52F F5059 Southington CT 1:00:55 12:15 13/15 41
95 Kristin Pearson 50F F5059 Meriden CT 1:01:10 12:18 14/15 97
96 Kimberly Rodriguez 24F F2029 Southington CT 1:01:41 12:24 10/10 508
97 Brett McQuiggan 37M M3039 Bristol CT 1:01:52 12:26 9/9 83
98 Beth Dunphy 39F F3039 Burlington CT 1:02:07 12:29 13/15 40
99 Theresa Sporko 51F F5059 Watebury CT 1:02:30 12:34 15/15 520
100 Nicholas Feola 11M M0013 Prospect CT 1:03:24 12:45 2/2 42
101 Sylvia Centeno 41F F4049 East Hartford CT 1:03:50 12:50 21/24 22
102 Nelson Moreno 53M M5059 Trumbull CT 1:04:11 12:54 8/8 88
103 Keri Pepitone 40F F4049 Prospect CT 1:09:19 13:56 22/24 98
104 Jodi Dossias 48F F4049 Bristol CT 1:11:52 14:27 23/24 36
105 James Driscoll 85M M7099 Bristol CT 1:12:17 14:32 2/2 37
106 Jenn Hayes 33F F3039 Bristol CT 1:12:21 14:33 14/15 60
107 Crystal Mastrianni 37F F3039 Southington CT 1:16:22 15:21 15/15 81
108 Kathleen Rodriguez 63F F6069 Waterbury CT 1:16:22 15:21 2/2 507
109 Vincent Palmieri 46M M4049 Bristol CT 1:38:44 19:51 8/8 93
110 Tonya Knapik 42F F4049 Wolcott CT 1:38:48 19:52 24/24 68

8K Race Results ()     8K Division Results ()     8 Mile Results ()     8 Mile Division Results ()    

Top Male: 1. David Ricciuti 2. Jonathan Moore 3. Jacob Pinho 4. Craig Macchi 5. Jeremy Pollutro

Top Female: 1. Elizabeth Wright 2. Natalie Votto 3. Rachele Patrignelli 4. Delaney Caggiano 5. Terry Camputaro

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates