Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Information ()    


10th Annual James Malaney Pharmacy Fun Run
Top Male: 1. Matthew Blaszak 2. Michael Greer 3. Jordan Vidal 4. Curt Brown 5. Corey Dinunno
Top Female: 1. Kristina Barakov 2. Abbey Stackpole 3. Noelle Ross 4. Elizabeth Elliott 5. Rebecca Wilbur
U CONN Pharmacy James Malaney 4K Fun Run
Saturday April 6, 2019 - University of Connecticut - Storrs CT
Chip Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com

Overall Male : Matthew Blaszak Overall Female: Kristina Barakov

******************************************************************************************

PLATTSYS.COM

MON SEPT 2, 2019 - PURPLE HEART HALF MARATHON AND 5K - S WINDSOR CT - 8 AM

SAT JULY 6, 2019 - RAILS TO TRAILS FIRECRACKER 5K - VERNON CT - 9 AM

WED Jan 1, 2020 - NEW YEARS CELEBRATION OF LIFE 5K - S WINDSOR CT - 10 AM

*****************************************************************************************

OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Matthew Blaszak 30M M3039 UCONN CT 17:51 17:48 7:10 1/7 121
2 Michael Greer 32M M3039 UCONN CT 18:19 18:07 7:22 2/7 142
3 Jordan Vidal 26M M2029 UCONN CT 18:19 18:18 7:22 1/5 328
4 Curt Brown 26M M2029 UCONN CT 18:22 18:19 7:23 2/5 124
5 Corey Dinunno 23M M2029 UCONN CT 20:03 20:03 8:04 3/5 133
6 Kristina Barakov 24F F2029 UCONN CT 20:40 20:38 8:18 1/11 115
7 Abbey Stackpole 22F F2029 UCONN CT 20:56 20:53 8:25 2/11 321
8 Noelle Ross 54F F5099 Fairfield CT 21:32 21:30 8:39 1/7 320
9 Elizabeth Elliott 25F F2029 Tolland CT 22:08 22:04 8:54 3/11 136
10 Mike Tubbs 36M M3039 Pomfret Center CT 22:12 22:08 8:55 3/7 325
11 Rebecca Wilbur 59F F5099 Shelton CT 22:33 22:30 9:04 2/7 330
12 Alice Rivard 37F F3039 UCONN CT 22:58 22:53 9:14 1/7 318
13 Rose Presby 29F F2029 Stafford Springs CT 23:13 23:10 9:20 4/11 314
14 David Grant 63M M5099 Mansfield CT 23:57 23:53 9:38 1/5 333
15 Lauren Grant 30F F3039 Melrose MA 23:57 23:53 9:38 2/7 332
16 Heather Davis 45F F4049 Berlin CT 24:32 24:27 9:52 1/3 130
17 Megan Machnicz 21F F2029 UCONN CT 24:36 24:31 9:53 5/11 301
18 Kate Bellmore 35F F3039 Hamden CT 24:58 24:53 10:02 3/7 116
19 Brittany Hestad 32F F3039 Broad Brook CT 25:19 25:13 10:11 4/7 146
20 Darren Lambright 8M M0019 Berlin CT 25:24 25:18 10:13 1/1 299
21 Dandhya Sridhar 42F F4049 Glastonbury CT 25:29 25:26 10:15 2/3 331
22 Kevin Ross 66M M5099 Fairfield CT 25:43 25:40 10:20 2/5 319
23 Kathryn Banker 30F F3039 Storrs CT 28:09 28:09 11:19 5/7 998
24 Cynthia WEbster 20F F2029 Storrs CT 29:57 29:51 12:03 6/11 344
25 Kelley GRace 19F F0019 New Milford CT 29:59 29:52 12:04 1/6 343
26 Christie Costello 22F F2029 UCONN CT 32:02 31:59 12:53 7/11 129
27 MaryAnn Phaneuf 57F F5099 UCONN CT 32:28 32:10 13:04 3/7 312
28 Egla Hasimllari 19F F0019 UCONN CT 33:54 33:47 13:38 2/6 145
29 Jordan Vaccaro 19F F0019 North Haven CT 33:55 33:51 13:39 3/6 335
30 Rebecca Hall 43F F4049 South Windsor CT 34:24 34:15 13:50 3/3 143
31 Zachary Munroe 32M M3039 UCONN CT 37:01 36:49 14:53 4/7 306
32 Albert Munroe 30M M3039 Milford CT 37:02 36:44 14:54 5/7 337
33 Ariana Orkney 17F F0019 Mansfield Center CT 38:34 38:27 15:31 4/6 311
34 Michael Colgan 34M M3039 Mansfield Center CT 38:34 38:27 15:31 6/7 127
35 Greta Staubly 19F F0019 Newtown CT 38:52 38:39 15:38 5/6 338
36 Lauryn Silva 18F F0019 Standish ME 38:52 38:39 15:38 6/6 339
37 Ellen Dirgo 57F F5099 UCONN CT 42:23 42:10 17:03 4/7 134
38 Kathleen Munroe 57F F5099 UCONN CT 44:27 44:10 17:53 5/7 308
39 Francesca Copoloa 21F F2029 North Haven CT 44:38 44:23 17:57 8/11 334
40 Sophia Hanisch 20F F2029 UCONN CT 44:38 44:24 17:57 9/11 144
41 Nicole Irish 22F F2029 UCONN CT 44:38 44:27 17:57 10/11 296
42 Matt Malaney 25M M2029 UCONN CT 44:44 44:28 18:00 4/5 303
43 Albert Munroe 63M M5099 UCONN CT 44:44 44:26 18:00 3/5 309
44 Sheanne Munroe 35F F3039 UCONN CT 44:47 44:28 18:01 6/7 310
45 Phil Hritcko 59M M5099 UCONN CT 45:34 45:14 18:20 4/5 148
46 Jill Fitzgerald 0F F0000 UCONN CT 45:34 45:19 18:20 1/2 137
47 Andrea Hubbard 0F F0000 UCONN CT 46:27 46:18 18:41 2/2 150
48 Dr Hubbard 0M M0000 UCONN CT 46:27 46:16 18:41 1/2 149
49 James Malaney 60M M5099 UCONN CT 46:27 46:13 18:41 5/5 302
50 Karen Malaney 61F F5099 UCONN CT 47:07 46:52 18:57 6/7 304
51 Claude Flony 0M M0000 UCONN CT 51:21 51:04 20:39 2/2 138
52 Laurie Bowers 62F F5099 UCONN CT 51:22 51:05 20:40 7/7 123
53 Geri Malaney 29F F2029 UCONN CT 51:26 50:43 20:41 11/11 305
54 Robert Benway 29M M2029 Milford CT 51:27 50:37 20:42 5/5 346
55 Noa C 32M M3039 Milford CT 51:28 51:09 20:42 7/7 336
56 Megan Munroe 31F F3039 UCONN CT 52:01 51:43 20:55 7/7 307

Race Results ()     Division Information ()    

Top Male: 1. Matthew Blaszak 2. Michael Greer 3. Jordan Vidal 4. Curt Brown 5. Corey Dinunno

Top Female: 1. Kristina Barakov 2. Abbey Stackpole 3. Noelle Ross 4. Elizabeth Elliott 5. Rebecca Wilbur

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates