Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    


S Windsor March Madness Main St 5K Road Race
Top Male: 1. Brian Murray 2. Eric Stevenson 3. Michael Shea 4. Josh Murray 5. Josh Spooner
Top Female: 1. Cara Riley 2. Zoe Fanolis 3. Jennifer Nicolelli 4. Maryam Lee 5. Nicole McConnell
March Madness 5K on Main Road Race
Saturday March 9, 2019 - Bd of Education - S Windsor CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 33 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Brian Murray Overall Female: Cara Riley

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Brian Murray 46M M4049 Coventry CT 17:39 5:40 1/9 955
2 Eric Stevenson 34M M3039 Glastonbury CT 18:51 6:04 1/10 983
3 Michael Shea 33M M3039 Westfield MA 19:29 6:16 2/10 1412
4 Josh Murray 38M M3039 Marlborough CT 20:05 6:28 3/10 956
5 Josh Spooner 43M M4049 Sturbridge MA 20:19 6:32 2/9 981
6 Michael Keenan 46M M4049 Glastonbury CT 20:31 6:36 3/9 998
7 Greg Paul 35M M3039 Glastonbury CT 20:41 6:39 4/10 995
8 Cara Riley 29F F2029 Manchester CT 21:02 6:46 1/4 975
9 Christopher King 42M M4049 Cheshire CT 21:11 6:49 4/9 942
10 Bill Harriman 60M M6069 Windsor CT 22:08 7:07 1/4 935
11 John Riley 63M M6069 Berlin CT 22:24 7:12 2/4 976
12 Patrick Burke 32M M3039 Holyoke MA 22:47 7:19 5/10 1410
13 Ryan Scelia 10M M0019 Brookfield CT 22:55 7:22 1/3 1406
14 Zoe Fanolis 23F F2029 Hamden CT 23:57 7:42 2/4 596
15 Joe Scelia 39M M3039 Brookfield CT 24:08 7:46 6/10 1000
16 Jason Nelson 40M M4049 Canaan CT 24:15 7:48 5/9 957
17 Jennifer Nicolelli 32F F3039 Clinton CT 24:23 7:50 1/14 958
18 Robert Hartnett 46M M4049 Manchester CT 24:50 7:59 6/9 938
19 Michael Bellerose 36M M3039 South Windsor CT 24:51 7:59 7/10 302
20 Brian Reeves 45M M4049 Southington CT 25:19 8:09 7/9 971
21 Maryam Lee 36F F3039 South Windsor CT 25:23 8:10 2/14 946
22 Nicole McConnell 33F F3039 South Windsor CT 25:24 8:10 3/14 950
23 Jose Viveros 33M M3039 Willimantic CT 25:29 8:12 8/10 986
24 Elsie Diaz-Duchesne 47F F4049 Ellington CT 25:49 8:18 1/12 996
25 Thomas Peabody 55M M5059 Enfield CT 25:54 8:20 1/3 1409
26 Joel Pierson 45M M4049 Ellington CT 25:58 8:21 8/9 992
27 Joy Stacy-Bocchino 43F F4049 Springfield MA 26:01 8:22 2/12 982
28 Angel Maca 15M M0019 Willimantic CT 26:02 8:22 2/3 947
29 Molly DePaiva 40F F4049 Waterbury CT 26:23 8:29 3/12 312
30 Melissa Olson 42F F4049 Plantsville CT 26:37 8:34 4/12 961
31 Michael Kirdzik 43M M4049 South Windsor CT 26:37 8:34 9/9 943
32 Jennifer Welker 45F F4049 Tariffville CT 27:00 8:41 5/12 988
33 Christian Monahan 39M M3039 North Haven CT 27:07 8:43 9/10 952
34 Tom Walsh 64M M6069 Rocky hill CT 27:11 8:45 3/4 997
35 Kristy Olson 39F F3039 Plantsville CT 27:19 8:47 4/14 960
36 Darcie Hudson 55F F5059 Windsor CT 27:27 8:50 1/11 940
37 Katy Parkin 48F F4049 South Glastonbury CT 27:46 8:56 6/12 964
38 Meg Clough 34F F3039 Manchester CT 28:15 9:05 5/14 311
39 Lorraine Giantonio 56F F5059 Manchester CT 28:25 9:08 2/11 1413
40 Marianne Eichler 38F F3039 South Windsor CT 28:31 9:10 6/14 533
41 Annmarie Fitzsimmons 56F F5059 West Springfield MA 28:41 9:13 3/11 928
42 Heather Curran 24F F2029 Port Henry NY 29:32 9:30 3/4 993
43 Guy Pulino 74M M7099 Moodus CT 29:56 9:37 1/3 999
44 Rebecca Fishman 57F F5059 Tariffville CT 30:12 9:43 4/11 692
45 Lauren Powers 36F F3039 South Windsor CT 30:27 9:47 7/14 968
46 Mary Earwaker 63F F6069 South Windsor CT 30:55 9:56 1/2 315
47 Maribeth Muldoon 55F F5059 Windsor CT 31:03 9:59 5/11 954
48 Katie Reeves 44F F4049 Southington CT 31:37 10:10 7/12 972
49 Bill Marshall 72M M7099 S Windsor CT 31:38 10:10 2/3 991
50 Alit Bedik 40F F4049 South Windsor CT 31:41 10:11 8/12 301
51 Erika Flynn 39F F3039 Manchester CT 31:42 10:12 8/14 929
52 Owen Brown 39M M3039 East Granby CT 32:37 10:29 10/10 304
53 Chris Lee 55M M5059 Ellington CT 33:04 10:38 2/3 945
54 Ginny Hole 61F F6069 South Windsor CT 33:09 10:40 2/2 939
55 Lara Eaton 49F F4049 South Windsor CT 33:09 10:40 9/12 528
56 Meredith Roche 37F F3039 South Windsor CT 33:11 10:40 9/14 977
57 Chrisann Regan 50F F5059 Ellington CT 33:31 10:47 6/11 973
58 Unknown Unknown--- 0M M---- 33:47 10:52 0/0 74
59 Sophia Velez 35F F3039 North Haven CT 34:11 11:00 10/14 985
60 Austin Mathiesen 22M M2029 Springfield MA 34:12 11:00 1/1 949
61 Yahaira Maca 17F F0019 Willimantic CT 34:42 11:09 1/2 948
62 Diana Sanchez 31F F3039 Willimantic CT 34:42 11:09 11/14 979
63 Kristen Walter 50F F5059 South Windsor CT 34:59 11:15 7/11 987
64 Lynn Nochisaki 51F F5059 South Windsor CT 35:35 11:27 8/11 959
65 Christina Garrison 35F F3039 West Hartford CT 36:03 11:36 12/14 931
66 Nicole Mora 24F F2029 Hamden CT 36:35 11:46 4/4 953
67 Paul Clark 57M M5059 Glastonbuy CT 36:56 11:53 3/3 1411
68 Cheryl Mitchell 48F F4049 West Hartford CT 39:04 12:34 10/12 696
69 Virginia Peterson 59F F5059 East Haddam CT 39:32 12:43 9/11 1407
70 Denise Cassella 56F F5059 S Windsor CT 40:13 12:56 10/11 990
71 Shyla Callahan 19F F0019 East Hartford CT 40:31 13:02 2/2 310
72 Kevin Callahan 69M M6069 Niantic CT 40:33 13:03 4/4 308
73 Edwar Turbert 76M M7099 West Hartford CT 42:21 13:37 3/3 1408
74 Robin Zenczak 44F F4049 Windsor Locks CT 44:08 14:12 11/12 989
75 Sarah Callahan 36F F3039 East Hartford CT 46:44 15:02 13/14 309
76 Katelyn Callahan 38F F3039 East Hartford CT 46:46 15:03 14/14 307
77 Jessica Landry 50F F5059 Winchester NH 52:20 16:50 11/11 944
78 Tina Pereira 43F F4049 South Windsor CT 56:47 18:16 12/12 965
79 Jay Calderon 5M M0019 South Windsor CT 56:47 18:16 3/3 306

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Brian Murray 2. Eric Stevenson 3. Michael Shea 4. Josh Murray 5. Josh Spooner

Top Female: 1. Cara Riley 2. Zoe Fanolis 3. Jennifer Nicolelli 4. Maryam Lee 5. Nicole McConnell

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates