Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Overall Race Results ()     Division Race Results ()    


Madison Exchange Leprechaun 5 Mile
Top Male: 1. Marc Lennon 2. Dillon Elijuh 3. Laurence Merling 4. Brennan Kaisen 5. William Zucconi
Top Female: 1. Kate Daley 2. Tara Anderson 3. Sara Cates 4. Bridget Riordan 5. Meghan Paglivico
Madison Exchange Leprechaun 5 Mile Road Race
Sunday March 18, 2018 Surf Club Madison CT
Platt Systems Timng and Scoring - Mostly Sunny - 32 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Marc Lennon Overall Female: Kate Daley

*********************************************************************************************

PLATTSYS.COM - OVERALL RESULTS

********************************************************************************************


OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Marc Lennon 32M M3039 Southington CT 28:54 28:54 5:46 1/12 133
2 Dillon Elijuh 17M M1319 Guilford CT 29:02 29:02 5:48 1/16 217
3 Laurence Merling 41M M4049 Guilford CT 29:07 29:07 5:49 1/24 26
4 Brennan Kaisen 17M M1319 Guilford CT 29:40 29:40 5:56 2/16 132
5 William Zucconi 44M M4049 Madison CT 30:37 30:36 6:07 2/24 110
6 Chris Vollaro 46M M4049 Madision CT 31:03 31:03 6:12 3/24 143
7 Mike Early 53M M5059 Williston VT 32:01 32:01 6:24 1/38 216
8 Bruce Christensen 50M M5059 Bolton CT 32:35 32:35 6:31 2/38 218
9 Peter Armon 31M M3039 Cheshire CT 32:37 32:37 6:31 2/12 234
10 John Minervino 54M M5059 Higganum CT 32:45 32:45 6:33 3/38 214
11 Kate Daley 17F F1319 Clinton CT 32:50 32:50 6:34 1/7 152
12 Alan Macdougall 52M M5059 Branford CT 32:56 32:56 6:35 4/38 212
13 Scott Hart 48M M4049 Old Saybrook CT 33:28 33:27 6:41 4/24 196
14 Nelson Rios 43M M4049 Metairie LA 34:11 34:09 6:50 5/24 150
15 Dante Zucconi 14M M1319 Madison CT 34:17 34:16 6:51 3/16 111
16 Christopher Milligan 35M M3039 Madison CT 34:30 34:29 6:54 3/12 58
17 Paul Doolan 61M M6069 Guilford CT 35:02 35:02 7:00 1/17 100
18 Tara Anderson 42F F4049 Madison CT 35:12 35:10 7:02 1/40 8
19 Rick Spiker 43M M4049 Naugatuck CT 35:15 35:15 7:03 6/24 227
20 Sara Cates 37F F3039 New Haven CT 35:29 35:27 7:05 1/26 40
21 Bridget Riordan 51F F5059 Old Saybrook CT 35:44 35:43 7:08 1/25 236
22 Meghan Paglivico 40F F4049 Ivoryton CT 36:05 36:05 7:13 2/40 211
23 E.J. Wilson 16M M1319 East Granby CT 36:11 36:10 7:14 4/16 156
24 John McGrane 61M M6069 Farmington CT 36:26 36:25 7:17 2/17 246
25 Vincent Graham 14M M1319 Clinton CT 36:36 36:31 7:19 5/16 205
26 Lawrence Regan 51M M5059 Wallingford CT 36:39 36:37 7:19 5/38 239
27 Matt DeMaio 46M M4049 Old Saybrook CT 36:43 36:39 7:20 7/24 60
28 Rob Antonetti 50M M5059 Wallingford CT 36:53 36:47 7:22 6/38 223
29 Peter Pace 50M M5059 Madison CT 37:11 37:05 7:26 7/38 226
30 Rebecca Zucconi 45F F4049 Madison CT 37:13 37:00 7:26 3/40 112
31 Graham Keating 17M M1319 Killingworth CT 37:15 37:14 7:27 6/16 208
32 Kati Connors 37F F3039 Madison CT 37:16 37:15 7:27 2/26 267
33 Lauren DeMarco 20F F2029 Guilford CT 37:26 37:24 7:29 1/18 72
34 Peter Briggeman 60M M6069 Manchester CT 37:31 37:29 7:30 3/17 245
35 Derek Ruiz 28M M2029 Wallingford CT 37:45 37:20 7:33 1/5 121
36 Angela Scarinci 35F F3039 Hamden CT 37:49 37:49 7:33 3/26 127
37 Paul Baldini 46M M4049 Madison CT 37:59 37:59 7:35 8/24 235
38 Joe Guay 50M M5059 Madsion CT 38:00 37:54 7:36 8/38 197
39 Eric Levesque 32M M3039 Plantsville CT 38:28 38:27 7:41 4/12 139
40 Gina Levesque 31F F3039 Plantsville CT 38:29 38:27 7:41 4/26 126
41 Nicole Graham 46F F4049 Clinton CT 38:32 38:27 7:42 4/40 39
42 Michael Hall 40M M4049 Wallingford CT 38:46 38:40 7:45 9/24 229
43 Stephen Sammataro 53M M5059 Madison CT 38:54 38:50 7:46 9/38 71
44 Margaret Sayers 23F F2029 MADISON CT 38:58 38:57 7:47 2/18 167
45 Jay Bazenas 16M M1319 Madison CT 39:06 39:02 7:49 7/16 52
46 Ernest Goodman 50M M5059 Bridgeport CT 39:06 39:04 7:49 10/38 194
47 Andy McCullough 41M M4049 Madison CT 39:18 39:11 7:51 10/24 237
48 Alicia Bonin 26F F2029 Somers CT 39:38 39:31 7:55 3/18 38
49 Heather Walker 28F F2029 Stratford CT 39:46 39:42 7:57 4/18 10
50 Stephen Hunt 48M M4049 Guilford CT 40:00 39:56 8:00 11/24 74
51 Laura Milligan 36F F3039 Madison CT 40:02 39:56 8:00 5/26 59
52 Joe Longhitano 47M M4049 Middletown CT 40:06 40:00 8:01 12/24 225
53 Anne Ciccio 41F F4049 Wethersfield CT 40:16 40:13 8:03 5/40 16
54 Robert Tosiello 60M M6069 Madison CT 40:26 40:23 8:05 4/17 193
55 Ron Webster 38M M3039 Killingworth CT 40:26 40:04 8:05 5/12 249
56 Jack W Scherban 15M M1319 Madison CT 40:27 40:21 8:05 8/16 78
57 Bob Dacey 68M M6069 Vernon CT 40:40 40:39 8:08 5/17 188
58 Don Slason 64M M6069 Middlebury CT 40:54 40:51 8:10 6/17 14
59 Kristen Driscoll 47F F4049 Chester CT 40:55 40:49 8:11 6/40 142
60 Margit Macdougall 52F F5059 Branford CT 40:58 40:56 8:11 2/25 213
61 Sam Scherban 15M M1319 Madison CT 41:00 40:55 8:12 9/16 79
62 Dave Jenkins 56M M5059 Middletown CT 41:21 41:14 8:16 11/38 244
63 Mike D'Addetta 60M M6069 Branford CT 41:26 41:23 8:17 7/17 159
64 Blake Spanner 17M M1319 MADISON CT 41:33 41:32 8:18 10/16 165
65 Barbara Pearce 63F F6069 Guilford CT 41:43 41:39 8:20 1/6 144
66 Lila Smith 11F F0012 Madison CT 41:51 41:49 8:22 1/5 253
67 Elizabeth Wright 38F F3039 Newington CT 41:51 41:47 8:22 6/26 187
68 Kevin Kuebler 27M M2029 Madison CT 41:56 41:48 8:23 2/5 94
69 Kimberly Gould 46F F4049 Old Saybrook CT 42:02 41:49 8:24 7/40 202
70 Robert Alling 69M M6069 Ledyard CT 42:19 42:10 8:27 8/17 5
71 Carey Duques 37F F3039 Madison CT 42:24 42:02 8:28 7/26 238
72 Leanne Wheeler 41F F4049 South windsor CT 42:33 42:27 8:30 8/40 46
73 Cindy Sullivan 36F F3039 Guilford CT 42:44 42:35 8:32 8/26 83
74 Peter Tep 53M M5059 Bristol CT 42:53 42:46 8:34 12/38 181
75 Marianne Smith 51F F5059 Madison CT 43:00 42:58 8:36 3/25 254
76 Kelly Webster 38F F3039 Killingworth CT 43:08 42:46 8:37 9/26 248
77 Jessica McKeever 35F F3039 Old Lyme CT 43:16 43:08 8:39 10/26 88
78 Martin Cappiello 61M M6069 Guilford CT 43:18 43:16 8:39 9/17 161
79 Jack Six 19M M1319 Guilford CT 43:21 43:06 8:40 11/16 170
80 Tricia Baran 41F F4049 Old Saybrook CT 43:22 43:16 8:40 9/40 92
81 Rob Artus 53M M5059 Killingworth CT 43:26 43:18 8:41 13/38 101
82 Anna Mariani 24F F2029 Boston MA 43:27 43:24 8:41 5/18 266
83 Kathleen Vandermaelen 24F F2029 Brighton MA 43:54 43:45 8:46 6/18 145
84 Geoff Chizz 55M M5059 Madison CT 44:03 43:58 8:48 14/38 251
85 Len Mariani 56M M5059 Old Saybrook CT 44:05 44:02 8:49 15/38 45
86 Lori Hauser 41F F4049 Clinton CT 44:08 43:57 8:49 10/40 25
87 Michael Corwin 40M M4049 Madison CT 44:11 43:54 8:50 13/24 117
88 Tom Walsh 63M M6069 Wethersfield CT 44:17 44:13 8:51 10/17 247
89 Jim Crocker 51M M5059 Madison CT 44:21 44:14 8:52 16/38 199
90 Kara Shia 38F F3039 Madison CT 44:23 44:23 8:52 11/26 137
91 Eric Benevides 47M M4049 Johnston RI 44:33 44:30 8:54 14/24 175
92 Debra Perry 61F F6069 Plantsville CT 44:36 44:28 8:55 2/6 20
93 Emily Lennon 32F F3039 Southinton CT 44:40 44:39 8:56 12/26 134
94 Brenda King 58F F5059 Hamden CT 44:41 44:35 8:56 4/25 57
95 Abby Scherban 10F F0012 Madison CT 44:54 44:50 8:58 2/5 80
96 Kali Penders 34F F3039 Madison CT 44:58 44:44 8:59 13/26 123
97 Mike Penders 35M M3039 Madison CT 44:58 44:43 8:59 6/12 124
98 Marty Paglialunga 54F F5059 Fairfield CT 45:00 44:55 9:00 5/25 12
99 Oscar Diaz 14M M1319 Madison CT 45:02 44:57 9:00 12/16 153
100 William Davidson 17M M1319 MADISON CT 45:10 45:01 9:02 13/16 166
101 Dia Flanagan 48M M4049 Madison CT 45:14 45:00 9:02 15/24 209
102 Stephen Anderson 56M M5059 Madison CT 45:30 45:20 9:06 17/38 65
103 Judy Killoy 54F F5059 Madison CT 45:36 45:25 9:07 6/25 18
104 Maureen Bloom 58F F5059 Madison CT 45:37 45:26 9:07 7/25 41
105 Mena Shehata 32M M3039 Rocky hill CT 45:50 45:43 9:10 7/12 116
106 Geneva Zucconi 10F F0012 Madison CT 45:56 45:43 9:11 3/5 113
107 Jamie Wakeman 24F F2029 Westbrook CT 45:57 45:53 9:11 7/18 69
108 Laura Yoars 43F F4049 Darien CT 46:03 45:46 9:12 11/40 17
109 Aaron Vradenburgh 41M M4049 Madison CT 46:03 45:46 9:12 16/24 228
110 Jennifer Sutherland Gerrard 41F F4049 Madison CT 46:06 45:51 9:13 12/40 129
111 Catherine Zaneski 44F F4049 Madison CT 46:07 46:01 9:13 13/40 42
112 Melissa Byrne 52F F5059 Enfield CT 46:07 45:54 9:13 8/25 128
113 Robert Norton Jr 56M M5059 Higganum CT 46:14 45:53 9:14 18/38 13
114 Salena Chatman 40F F4049 Middletown CT 46:19 46:05 9:15 14/40 54
115 Chris Chatman 43M M4049 Middletown CT 46:19 46:05 9:15 17/24 55
116 Alison Staak 42F F4049 Madison CT 46:21 46:05 9:16 15/40 50
117 Doug Kneeland 53M M5059 Ivoryton CT 46:31 46:22 9:18 19/38 177
118 Carol Redden 58F F5059 Branford CT 46:34 46:22 9:18 9/25 141
119 David Yadach 50M M5059 Avon CT 46:35 46:21 9:19 20/38 184
120 Robb White 57M M5059 Deep River CT 46:37 46:21 9:19 21/38 120
121 Christine Galinski 26F F2029 Somers CT 46:37 46:23 9:19 8/18 155
122 David Perry 37M M3039 Harwinton CT 47:02 46:56 9:24 8/12 163
123 LIAM POWERS 37M M3039 New London CT 47:05 46:49 9:25 9/12 115
124 Melissa Kessell 38F F3039 Madison CT 47:11 46:59 9:26 14/26 206
125 Mark Mangelinkx 52M M5059 Bristol CT 47:19 47:09 9:27 22/38 24
126 John Brennan 61M M6069 South Glastonbury CT 47:27 47:20 9:29 11/17 6
127 Abigail Locklear 25F F2029 Willimantic CT 47:32 47:24 9:30 9/18 11
128 Lara Hajek 43F F4049 Killingworth CT 47:38 47:33 9:31 16/40 61
129 Chris Throwe 46M M4049 Burlington CT 47:59 47:47 9:35 18/24 183
130 Geoffrey Beckman 41M M4049 Guilford CT 48:01 47:49 9:36 19/24 4
131 Scott Scherban 46M M4049 Madison CT 48:04 47:47 9:36 20/24 76
132 Michael Kane 59M M5059 Madison CT 48:06 47:56 9:37 23/38 192
133 Paul Chagnon 73M M7079 Madison CT 48:14 48:04 9:38 1/4 49
134 Karen Scully 42F F4049 Gales Ferry CT 48:16 48:02 9:39 17/40 243
135 Sara Hughes 40F F4049 Coventry CT 48:17 48:02 9:39 18/40 189
136 Martha Sanders 62F F6069 Madison CT 48:20 48:12 9:40 3/6 256
137 Sharon Mangelinkx 43F F4049 Bristol CT 48:24 48:08 9:40 19/40 109
138 Carla Strecker 36F F3039 East Haddam CT 48:31 48:15 9:42 15/26 106
139 Kathryn Ryan 51F F5059 Ivoryton CT 48:31 48:15 9:42 10/25 107
140 George Davis 72M M7079 Madison CT 48:46 48:40 9:45 2/4 135
141 Mike Gordon 58M M5059 Guilford CT 48:59 48:55 9:47 24/38 262
142 Todd Strickland 55M M5059 Madison CT 49:01 48:26 9:48 25/38 122
143 Robyn Errickson 42F F4049 Newington CT 49:07 49:00 9:49 20/40 190
144 Michael Thompson 49M M4049 Norwalk CT 49:08 48:59 9:49 21/24 191
145 Karla Butterfield 49F F4049 Branford CT 49:14 49:07 9:50 21/40 158
146 Roisin Beirne 18F F1319 Madison CT 49:17 49:06 9:51 2/7 203
147 Morgan Lovely 25F F2029 West Warwick RI 49:17 49:05 9:51 10/18 1
148 Kathryn Filer 22F F2029 New Haven CT 49:29 49:26 9:53 11/18 91
149 Donald Filer 57M M5059 New Haven CT 49:29 49:26 9:53 26/38 90
150 Brittany Williams 23F F2029 Madsion CT 49:33 49:25 9:54 12/18 164
151 Alisa Scherban 45F F4049 Madison CT 49:40 49:24 9:56 22/40 77
152 Gordon Zach 24M M2029 Guilford CT 49:45 49:40 9:57 3/5 260
153 Sara Franke 24F F2029 Guilford CT 49:45 49:40 9:57 13/18 261
154 Jaclyn Strickland 24F F2029 Meriden CT 49:49 49:13 9:57 14/18 138
155 Sheila Regan 57F F5059 Madison CT 50:03 49:51 10:00 11/25 130
156 Andrea SanMarco 50F F5059 Madison CT 50:03 49:51 10:00 12/25 29
157 Ronals Quain 52M M5059 Madison CT 50:05 49:54 10:01 27/38 30
158 Charlie Wahl 13M M1319 Madison CT 50:05 49:55 10:01 14/16 258
159 John Tilton 12M M0012 Madison CT 50:14 50:05 10:02 1/1 201
160 Jessica Mullaney 28F F2029 Middletown CT 50:20 50:18 10:04 15/18 149
161 Brett Dowty 28M M2029 SHELTON CT 50:26 50:04 10:05 4/5 99
162 Angus Nairn 63M M6069 Guilford CT 50:33 50:27 10:06 12/17 131
163 Erin Lambert 42F F4049 Vineyard haven MA 50:35 50:18 10:07 23/40 86
164 Stacey Martwinski-Nardozzi 47F F4049 Oakville CT 50:49 50:39 10:09 24/40 67
165 Hilary Martwinski-Nardozzi 45F F4049 Oakville CT 50:50 50:39 10:10 25/40 68
166 Melanie McCloskey 69M M6069 Guilford CT 50:54 50:49 10:10 13/17 240
167 John Nann 53M M5059 Madison CT 50:54 50:44 10:10 28/38 257
168 Ed Keating 53M M5059 Killingworth CT 51:03 50:54 10:12 29/38 207
169 Jiqin Ma 52F F5059 Madison CT 51:09 50:52 10:13 13/25 82
170 Kathleen Durkin 53F F5059 Madison CT 51:25 51:13 10:17 14/25 64
171 Joe Miller 52M M5059 Madison CT 51:26 51:16 10:17 30/38 104
172 Vincent Palladino 67M M6069 New York NY 51:28 51:26 10:17 14/17 103
173 Maeve Miller 17F F1319 Madison CT 51:29 51:19 10:17 3/7 105
174 Kristin Tilton 49F F4049 Madison CT 51:40 51:31 10:20 26/40 200
175 Sophia Kyrcz 19F F1319 MADISON CT 51:51 51:37 10:22 4/7 171
176 Bryan Mucke 27M M2029 Madison CT 52:18 52:10 10:27 5/5 147
177 Elyse Karpa 39F F3039 Guilford CT 52:19 52:03 10:27 16/26 43
178 Kristin Vandermaelen 28F F2029 Madison CT 52:22 52:13 10:28 16/18 146
179 A Hurlburt 32F F3039 Madison CT 52:29 52:20 10:29 17/26 140
180 Stephen Somma 56M M5059 Madison CT 52:44 52:27 10:32 31/38 233
181 Bob Jones 56M M5059 Chester CT 52:54 52:39 10:34 32/38 73
182 Michael Knowles 49M M4049 Killingworth CT 53:03 52:58 10:36 22/24 125
183 Pam Smith 50F F5059 Lisbon CT 53:07 52:50 10:37 15/25 222
184 Jan Headley 66F F6069 Madison CT 53:10 53:06 10:38 4/6 210
185 Kate Merschman 43F F4049 Mont CT 53:16 53:04 10:39 27/40 250
186 Jennifer Zold 38F F3039 Fairfield CT 53:26 51:19 10:41 18/26 3
187 Nicole Feldman 38F F3039 White Plains NY 53:27 51:19 10:41 19/26 2
188 Jeniene Ferguson 58F F5059 Hamden CT 53:32 53:24 10:42 16/25 154
189 Nancy Morrell 59F F5059 Clinton CT 53:32 53:24 10:42 17/25 89
190 Bozena Chmielewski 40F F4049 Johnston RI 53:38 53:26 10:43 28/40 176
191 Tina Velasquez 42F F4049 East Hampton CT 53:41 53:23 10:44 29/40 114
192 Kim Brinton 50F F5059 Bethany CT 53:43 53:30 10:44 18/25 232
193 Amanda White 36F F3039 Windsor Locks CT 53:43 53:43 10:44 20/26 148
194 Janit Romayko 72F F7079 East Hartford CT 53:47 53:38 10:45 1/2 15
195 Christina Wilkins 37F F3039 East Windsor CT 53:54 53:41 10:46 21/26 185
196 Brian Brinsmade 32M M3039 Shelton CT 53:54 53:41 10:46 10/12 178
197 Amy Tiernan 44F F4049 Pawcatuck CT 54:14 53:57 10:50 30/40 221
198 Shawna Wirkus 31F F3039 West Haven CT 54:29 54:16 10:53 22/26 27
199 Patrick Nelligan 53M M5059 Bristol CT 54:51 54:43 10:58 33/38 36
200 Nancy Nelligan 45F F4049 Bristol CT 54:51 54:44 10:58 31/40 35
201 Laurie Adams 59F F5059 Southington CT 54:54 54:36 10:58 19/25 179
202 Elizabeth Lavelle 53F F5059 Madison CT 55:08 54:54 11:01 20/25 195
203 Jonathan Yuen 73M M7079 Katonah NY 55:14 55:05 11:02 3/4 173
204 Janet Dickey 53F F5059 Westbrook CT 55:47 55:30 11:09 21/25 98
205 Claire Corwin 10F F0012 Madison CT 55:57 55:52 11:11 4/5 118
206 Leah Scoppa 11F F0012 Clinton CT 55:58 55:54 11:11 5/5 81
207 Sarah OfosuAmeyaw 29F F2029 New Haven CT 56:03 55:51 11:12 17/18 34
208 Carol Gordon 58F F5059 Guilford CT 56:07 56:02 11:13 22/25 263
209 Kenney Johnson 57M M5059 Northford CT 56:09 55:49 11:13 34/38 215
210 Rob Harten 53M M5059 Madison CT 56:11 56:02 11:14 35/38 252
211 David Sawyer 45M M4049 Madison CT 56:13 56:06 11:14 23/24 259
212 Ira Mills 62M M6069 Branford CT 56:32 56:18 11:18 15/17 242
213 Zoe Mills 33F F3039 Branford CT 56:33 56:20 11:18 23/26 241
214 Shelley Opalski 53F F5059 Essex CT 56:36 56:24 11:19 23/25 56
215 Brandon Dowty 31M M3039 Shelton CT 57:14 56:51 11:26 11/12 162
216 Anitra Ramseur 41F F4049 Waterford CT 57:18 57:01 11:27 32/40 44
217 Crystal Poitras 32F F3039 Ivoryton CT 57:27 57:17 11:29 24/26 220
218 Ashlinn Virgulto 17F F1319 Madison CT 57:43 57:40 11:32 5/7 204
219 Ray Bovich 56M M5059 Clinton CT 57:43 57:33 11:32 36/38 63
220 Lopez Gerardo 18M M1319 West haven CT 58:03 58:00 11:36 15/16 268
221 Felicia Genca 33F F3039 West hartford CT 58:07 57:49 11:37 25/26 174
222 Suzanne Rinaldi 44F F4049 Goshen CT 58:48 58:36 11:45 33/40 53
223 Doug Madleon 56M M5059 Madison CT 59:02 58:51 11:48 37/38 255
224 Bruce Grisafe 64M M6069 Salem CT 59:08 59:00 11:49 16/17 219
225 Kevin Johnston 59M M5059 Marion CT 1:00:06 59:50 12:01 38/38 48
226 Daniel Hoisington-McArthur 38M M3039 Haddam CT 1:00:34 1:00:26 12:06 12/12 180
227 James Cumming 43M M4049 Madison CT 1:01:08 1:01:00 12:13 24/24 264
228 Katherine Cummings 44F F4049 Madison CT 1:01:08 1:01:00 12:13 34/40 265
229 Nicole Rios 43F F4049 Metairie LA 1:02:18 1:02:07 12:27 35/40 151
230 Danielle Bloom 41F F4049 East Granby CT 1:02:44 1:02:29 12:32 36/40 84
231 Gina Barillaro 28F F2029 Coventry CT 1:02:45 1:02:30 12:33 18/18 85
232 Jack Scherban 73M M7079 Clinton CT 1:02:56 1:02:38 12:35 4/4 75
233 Chandler Russell 16F F1319 Madison CT 1:04:42 1:04:08 12:56 6/7 224
234 Madisen Mortensen 16F F1319 Madison CT 1:04:42 1:04:09 12:56 7/7 168
235 Donovan Mortensen 13M M1319 Madison CT 1:04:43 1:04:09 12:56 16/16 169
236 Kate Maldonado 42F F4049 Meriden CT 1:04:50 1:04:33 12:58 37/40 19
237 Ellen Card 53F F5059 Avon CT 1:04:57 1:04:30 12:59 24/25 32
238 Merinda Bobeck 37F F3039 Northford CT 1:05:19 1:05:12 13:03 26/26 230
239 Robert Kyrcz 61M M6069 MADISON CT 1:06:53 1:06:36 13:22 17/17 172
240 Laurel Palladino 66F F6069 New York NY 1:08:11 1:07:58 13:38 5/6 102
241 Susan Davis 73F F7079 Madison CT 1:08:11 1:07:59 13:38 2/2 136
242 Malinda Johnston 40F F4049 Marion CT 1:08:37 1:08:19 13:43 38/40 47
243 Wilma Jones 56F F5059 Niantic CT 1:08:37 1:08:19 13:43 25/25 231
244 Susan Chapman 44F F4049 New Fairfield CT 1:09:44 1:09:20 13:56 39/40 160
245 Jeanne Nolin 63F F6069 Milford CT 1:14:53 1:14:30 14:58 6/6 198
246 Jennifer Throwe 43F F4049 Burlington CT 1:16:49 1:16:30 15:21 40/40 182

Overall Race Results ()     Division Race Results ()    

Top Male: 1. Marc Lennon 2. Dillon Elijuh 3. Laurence Merling 4. Brennan Kaisen 5. William Zucconi

Top Female: 1. Kate Daley 2. Tara Anderson 3. Sara Cates 4. Bridget Riordan 5. Meghan Paglivico

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates