Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results ()     Division Results ()    


Bristol Mum-A-Thon 8K Road Race
Top Male: 1. Spencer Johnson 2. Mario Vazquez 3. Ryan O-Connor 4. Bruce Christensen 5. Michael Pasqualicchio
Top Female: 1. Mariah McPhee 2. Molly Sullivan 3. Cheryl Cunningham 4. Beth-Ann Grant 5. Brianna Minervino
2017 Bristol Mum-A-THn 8k Road Race
Sunday Oct 22, 2017 || St paul High School Bristol CT
Platt Systems Chip Timing & Results || Clear Skies - 71 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Spencer Johnson Overall Female: Mariah McPhee

********************************************************************************************
PLATTSYS.COM RESULTS
********************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Spencer Johnson 22M M2029 Bristol CT 25:56 5:13 1/8 38
2 Mario Vazquez 38M M3039 New britain CT 27:24 5:30 1/13 88
3 Ryan O-Connor 36M M3039 Bristol CT 27:55 5:37 2/13 111
4 Bruce Christensen 49M M4049 Bolton CT 30:47 6:11 1/13 126
5 Michael Pasqualicchio 24M M2029 Bristol CT 31:20 6:18 2/8 118
6 David Ricciuti 49M M4049 Bristol CT 31:35 6:21 2/13 67
7 Kevin Beals 32M M3039 Manchester CT 32:44 6:35 3/13 114
8 Manoel Leal 61M M6069 Danbury CT 32:48 6:35 1/13 96
9 John Minervino 54M M5059 Higganum CT 33:12 6:40 1/10 98
10 Kevin Ehrlich 29M M2029 E Hartford CT 34:11 6:52 3/8 133
11 Dominick Baraiolo 34M M3039 Bristol CT 34:15 6:53 4/13 5
12 Mariah McPhee 22F F2029 Bristol CT 34:16 6:53 1/12 113
13 Jeremy Pollutro 41M M4049 Bristol CT 34:42 6:58 3/13 125
14 Molly Sullivan 32F F3039 Cheshire CT 35:06 7:03 1/19 132
15 John Lafreniere 57M M5059 Bristol CT 35:11 7:04 2/10 44
16 Jay Sattler 47M M4049 Bristol CT 35:21 7:06 4/13 110
17 Keith Coburn 49M M4049 Waterford CT 35:47 7:11 5/13 16
18 John McGrane 61M M6069 Farmington CT 35:57 7:13 2/13 53
19 Dre Cula 43M M4049 Naugatuck CT 36:13 7:17 6/13 102
20 Brian Bourbonniere 21M M2029 Terryville CT 36:14 7:17 4/8 12
21 Jeremy Titus 47M M4049 Durham CT 36:56 7:25 7/13 86
22 Cheryl Cunningham 59F F5059 W SImsbury CT 37:59 7:38 1/12 128
23 John DaSliva 67M M6069 Windsor CT 38:04 7:39 3/13 107
24 Beth-Ann Grant 46F F4049 Hamden CT 38:22 7:43 1/11 30
25 Brian Magnano 40M M4049 Bristol CT 38:31 7:44 8/13 49
26 Gene Brady 36M M3039 East Haven CT 38:40 7:46 5/13 13
27 Michael Regan 34M M3039 Middletown CT 39:19 7:54 6/13 66
28 Shawn Higgins 29M M2029 Windsor CT 39:32 7:57 5/8 35
29 Tony DaSilva 55M M5059 Bristol CT 40:03 8:03 3/10 112
30 Mitchell Peterson 14M M1419 Bristol CT 40:15 8:05 1/4 63
31 Brianna Minervino 13F F0013 Higganum CT 40:17 8:06 1/1 99
32 Aleasha Coburn 48F F4049 Waterford CT 40:21 8:07 2/11 17
33 Michael Washington 40M M4049 Unionville CT 40:23 8:07 9/13 124
34 Tom Riordan 57M M5059 Bristol CT 40:24 8:07 4/10 68
35 Tom Giogetti 65M M6069 Bristol CT 40:41 8:11 4/13 123
36 Alita Burmeister 34F F3039 New Haven CT 40:48 8:12 2/19 14
37 Owen Cornish 24M M2029 Bristol CT 40:50 8:12 6/8 18
38 Suzanne Remington-Fox 55F F5059 Cheshire CT 41:29 8:20 2/12 116
39 Hildie Heck 39F F3039 Lyme CT 41:46 8:24 3/19 115
40 Jeffrey Caggiano 49M M4049 Bristol CT 42:06 8:28 10/13 117
41 Terry Camputaro 52F F5059 Woodbury CT 42:21 8:31 3/12 15
42 Charles Rumford 42M M4049 West Haven Ct 42:29 8:32 11/13 74
43 Richard Audet 54M M5059 Terryville CT 42:32 8:33 5/10 2
44 Stephen Southward 33M M3039 Terryville CT 42:38 8:34 7/13 82
45 Kenneth Smith 63M M6069 Southington CT 42:41 8:35 5/13 81
46 Paul Kovaleski 63M M6069 Burlington CT 43:13 8:41 6/13 42
47 Lauren Riordan 30F F3039 Bristol CT 43:24 8:43 4/19 100
48 Lindsey McGrane 35F F3039 Burlington CT 43:31 8:45 5/19 54
49 William Hettrick 63M M6069 Colchester CT 43:44 8:47 7/13 34
50 Kathryn Lanesey 38F F3039 Wolcott CT 43:52 8:49 6/19 45
51 Rebecca Wilbur 58F F5059 Shelton CT 44:27 8:56 4/12 92
52 Maria Shishmanova 28F F2029 Farmington CT 44:32 8:57 2/12 79
53 Emily Baranowski 19F F1419 Bristol CT 44:34 8:57 1/2 7
54 Joseph Franklin 19M M1419 Bristol CT 44:34 8:57 2/4 25
55 Elizabeth Gemmell 51F F5059 S Windsor CT 45:06 9:04 5/12 106
56 Christopher Scott 32M M3039 Bristol CT 45:23 9:07 8/13 78
57 Nicole Wilson 37F F3039 Bristol CT 45:41 9:11 7/19 122
58 Sara Swallen 34F F3039 Unionville CT 45:51 9:13 8/19 108
59 Maribel Rivera Smith 53F F5059 Southington CT 45:55 9:14 6/12 69
60 Steven Bailey 56M M5059 Bristol CT 45:57 9:14 6/10 3
61 Cassandra Day 49F F4049 Middletown CT 46:31 9:21 3/11 20
62 Anne Moreno 50F F5059 Trumbull Ct 46:31 9:21 7/12 56
63 Marco Ingriselli 63M M6069 Southington CT 46:38 9:22 8/13 37
64 Salvatore Lanzofano 60M M6069 Meriden CT 47:12 9:29 9/13 46
65 Craig Maschio 35M M3039 Bristol CT 47:20 9:31 9/13 51
66 Dawn Werneck 71F F7079 Bristol CT 47:21 9:31 1/1 131
67 Robert Diaz 43M M4049 Unionville CT 47:32 9:33 12/13 109
68 John Guandalini 74M M7079 Bristol CT 47:39 9:35 1/1 31
69 Beth Matonak 36F F3039 East Hartford CT 47:48 9:37 9/19 52
70 Mary Pags 58F F5059 Bristol CT 47:57 9:38 8/12 61
71 Meghan Kulak 40F F4049 Terryville CT 48:13 9:42 4/11 43
72 Betsy Bielefield 58F F5059 Middletown CT 48:15 9:42 9/12 120
73 Juie Herriott 35F F3039 Bristol CT 48:39 9:47 10/19 33
74 Stephanie Einsiedel 49F F4049 Andover CT 48:45 9:48 5/11 127
75 Diana Cohen 36F F3039 COlumbia CT 48:45 9:48 11/19 129
76 Christine Zodda 48F F4049 South Windsor CT 49:03 9:52 6/11 95
77 Nicholas Rudyk 34M M3039 Yorktown HGts NY 49:08 9:53 10/13 121
78 Keith Hall 62M M6069 New Britain CT 49:11 9:53 10/13 32
79 Patrick Nelligan 53M M5059 Bristol CT 49:14 9:54 7/10 59
80 Thomas Nelligan 19M M1419 Bristol CT 49:14 9:54 3/4 60
81 Owen Tacinelli 17M M1419 Bristol CT 49:14 9:54 4/4 83
82 Elizabeth Titus 47F F4049 Durham CT 49:16 9:54 7/11 87
83 Ric Gonzalez 63M M6069 Somerset NJ 49:25 9:56 11/13 29
84 Matthew Waskiewicz 47M M4049 BRistol CT 49:53 10:02 13/13 91
85 Elizabeth Bailey Geib 41F F4049 Shelton CT 49:59 10:03 8/11 4
86 Shirlee Andrews 53F F5059 Torrington CT 50:12 10:05 10/12 1
87 Taylor Barton 22F F2029 Bristol CT 50:50 10:13 3/12 8
88 Kristina Worley 39F F3039 Bristol CT 50:54 10:14 12/19 93
89 Lee Rothert 48F F4049 Durham CT 51:10 10:17 9/11 73
90 Samantha Murray 27F F2029 Middletown CT 51:53 10:26 4/12 58
91 Kori Pierce 39F F3039 Brookfield CT 52:29 10:33 13/19 119
92 Yunchen Yang 34F F3039 Windsor CT 52:39 10:35 14/19 94
93 Kevin Johnston 59M M5059 Marion CT 53:04 10:40 8/10 40
94 Linda Thibeault 51F F5059 Plymouth CT 54:01 10:51 11/12 84
95 Melissa Rodriguez 27F F2029 Bristol CT 54:25 10:56 5/12 71
96 Renee Bouffard 32F F3039 Burlington CT 54:41 11:00 15/19 11
97 Angela Higgins 28F F2029 Windsor CT 54:42 11:00 6/12 36
98 Jose Werneck 80M M8099 Bristol CT 54:52 11:02 1/2 130
99 Laura DiPalo 48F F4049 Bristol CT 55:00 11:03 10/11 22
100 Richard Thibeault 52M M5059 Plymouth CT 55:38 11:11 9/10 85
101 Wilbert Lopez 26M M2029 New Britain CT 55:54 11:14 7/8 48
102 Emma Goldsberry *WH 14F F1419 Bristol CT 56:44 11:24 2/2 28
103 Mason Joyce *WH 27M M2029 Bristol CT 56:44 11:24 8/8 104
104 Kevin Toomey *WH 65M M6069 Manchester CT 56:44 11:24 12/13 97
105 Nicole Knoll 30F F3039 Harwinton CT 56:44 11:24 16/19 41
106 Kevin Ross 65M M6069 Fairfield CT 56:46 11:25 13/13 72
107 Cindy Elizabeth Rodriguez 25F F2029 Southington CT 57:06 11:29 7/12 70
108 Caitlyn Martrin 28F F2029 Bristol CT 57:22 11:32 8/12 101
109 CAITLIN LAWRENCE 25F F2029 Bristol CT 58:33 11:46 9/12 47
110 NATHAN MORRIS 31M M3039 BALTIC CT 58:50 11:50 11/13 57
111 DOMINIQUE PIZZO 23F F2029 BALTIC CT 58:50 11:50 10/12 64
112 Erica Fox 37F F3039 Bristol CT 59:41 12:00 17/19 24
113 Jessica Vinall 33F F3039 Bristol CT 59:41 12:00 18/19 89
114 Danielle Visconti 39F F3039 Stratford CT 59:57 12:03 19/19 90
115 Sarah Bird 40F F4049 Terryville CT 1:04:39 13:00 11/11 10
116 Jane Carlozzi 61F F6069 Farmington CT 1:04:44 13:01 1/1 105
117 Brett McQuiggan 35M M3039 Bristol CT 1:05:34 13:11 12/13 55
118 James Driscoll 83M M8099 Bristol CT 1:08:01 13:41 2/2 23
119 Joselyn Cortijo 27F F2029 Springfield CT 1:10:48 14:14 11/12 19
120 Luke Saglimbeni 30M M3039 Springfield MA 1:10:48 14:14 13/13 75
121 Cristina Raymond 25F F2029 Vernon CT 1:11:56 14:28 12/12 65
122 David Sirois 54M M5059 Southington Ct 1:13:21 14:45 10/10 80
123 Patty Hillman 58F F5059 Terryville CT 1:16:14 15:20 12/12 134

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Spencer Johnson 2. Mario Vazquez 3. Ryan O-Connor 4. Bruce Christensen 5. Michael Pasqualicchio

Top Female: 1. Mariah McPhee 2. Molly Sullivan 3. Cheryl Cunningham 4. Beth-Ann Grant 5. Brianna Minervino

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates