Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Overall Race Results (F)     Division and Veteran Results (F)    


E Windsor Veterans Day 5K
Top Male: 1. Amos Sang 2. William Saunders 3. John Busque 4. Jonas Hampton 5. Ryan Hertzog
Top Female: 1. Jen Dagan 2. Melissa Stellato 3. Apryl Sabadosa 4. Kimberly Budri 5. Beth Krasemann
2016 E Windsor Veterans Day 5K Road Race
Town Hall - Rye St - E Windsor, CT - USATF Certified 5K
Plattsys Timing and Results - Overcast 43 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Amos Sang Overall Female: Jen Dagan

************************************************************************************
PLATTSYS.COM RESULTS
************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Amos Sang 28M M1829 Chicopee MA 14:48 4:45 1/23 295
2 William Saunders 29M M1829 Wethersfield CT 14:49 4:46 2/23 260
3 John Busque 24M M1829 Manchester CT 14:50 4:46 3/23 196
4 Jonas Hampton 27M M1829 New Haven CT 14:54 4:47 4/23 182
5 Ryan Hertzog 21M M1829 Glenville PA 15:35 5:00 5/23 168
6 Patrick Hougland 22M M1829 Portland ME 16:29 5:18 6/23 300
7 Kyle Welch 20M M1829 Meriden CT 16:46 5:23 7/23 159
8 Chris Chisholm 54M M5059 Farmington CT 16:56 5:27 1/41 241
9 Sean Dunn 23M M1829 S Londonderry VT 17:02 5:28 8/23 257
10 Adonys Langual 21M M1829 Torrington CT 17:07 5:30 9/23 167
11 Daniel Prospect 23M M1829 West Hartford CT 17:17 5:33 10/23 104
12 Adam Bulewich 40M M4049 Windsor Ct 17:29 5:37 1/25 13
13 Jen Dagan 32F F3039 Centerbrook NY 17:43 5:42 1/44 286
14 Melissa Stellato 34F F3039 Windsor CT 17:47 5:43 2/44 3
15 Apryl Sabadosa 32F F3039 W S MA 18:26 5:56 3/44 323
16 Neal Leibowitz 48M M4049 S. Windsor CT 18:32 5:57 2/25 236
17 Matthew Legere 18M M1829 Enfield CT 18:38 5:59 11/23 77
18 Bruce Christensen 48M M4049 Bolton CT 18:55 6:05 3/25 322
19 A.J. Corso 14M M1314 Broad Brook CT 19:10 6:10 1/7 42
20 Kimberly Budri 34F F3039 Longmeadow MA 19:14 6:11 4/44 285
21 Patrick Byrne 32M M3039 Bolton CT 19:28 6:16 1/20 276
22 Chris Dufresne 37M M3039 Windsor Locks CT 19:29 6:16 2/20 353
23 Ned Kennedy 57M M5059 Vernon CT 19:33 6:17 2/41 4
24 Beth Krasemann 43F F4049 Suffield CT 19:35 6:18 1/37 288
25 Zane Beauchamp 15M M1517 Enfield CT 19:35 6:18 1/11 163
26 Ken Clark 54M M5059 Somers CT 19:38 6:19 3/41 19
27 Chris Cutler 23M M1829 Somerville MA 19:49 6:22 12/23 126
28 Zachary Corrado 14M M1314 Broad Brook CT 19:55 6:24 2/7 102
29 Ryan Merceri 27M M1829 19:57 6:25 13/23 334
30 Ryan Radziewicz 17M M1517 Enfield CT 19:58 6:25 2/11 183
31 Cheryl Sunshine 47F F4049 Suffield CT 20:01 6:26 2/37 254
32 Blake Dufresno 13M M1314 Windsor Locks CT 20:03 6:27 3/7 329
33 Nathan Kita 12M M1012 Broad Brook CT 20:04 6:27 1/6 64
34 Steve Virgadaula 56M M5059 Broad Brook CT 20:29 6:35 4/41 162
35 Eric Baillargeon 16M M1517 Enfield CT 20:42 6:39 3/11 177
36 Michael Stavolone 15M M1517 Broad Brook CT 20:43 6:40 4/11 190
37 Craig Engleman 14M M1314 Enfield CT 20:48 6:41 4/7 78
38 Heath Leber 30M M3039 Bristol CT 20:52 6:43 3/20 294
39 Dan Mcnair 42M M4049 Longmeadow CT 20:54 6:43 4/25 221
40 Tim Benton 15M M1517 Enfield CT 20:58 6:45 5/11 140
41 Lindsay Krysiak 27F F1829 Coventry CT 20:58 6:45 1/16 331
42 Manuel Jimenez 27M M1829 Glastonbury CT 21:09 6:48 14/23 249
43 Lindsey Hurd 15F F1517 S. Windsor CT 21:12 6:49 1/3 231
44 Craig Beers 50M M5059 Wethersfield CT 21:12 6:49 5/41 243
45 Curtis Cosma 38M M3039 Suffield CT 21:33 6:56 4/20 332
46 Alyce Alfano 54F F5059 Suffield CT 21:35 6:56 1/36 227
47 Rick Grumpy 42M M4049 Naugatuck CT 21:41 6:58 5/25 318
48 Doug Woods 50M M5059 Windsor CT 21:44 6:59 6/41 67
49 Braden Sunshine 14M M1314 Suffield CT 21:45 7:00 5/7 253
50 Karen Houle 39F F3039 Danielson CT 21:47 7:00 5/44 175
51 Courtney Johnston 25F F1829 Enfield CT 21:47 7:00 2/16 224
52 Reid Sunshine 10M M1012 Suffield CT 21:49 7:01 2/6 252
53 Richard Baraglia 35M M3039 Manchester CT 21:54 7:02 5/20 250
54 Stephan Huntq 47M M4049 Avon CT 22:00 7:04 6/25 320
55 Scott Rossi 53M M5059 Enfield CT 22:01 7:05 7/41 63
56 Alex Dupont 13M M1314 E. Hartford CT 22:05 7:06 6/7 157
57 Seth Rattet 39M M3039 Manchester CT 22:09 7:07 6/20 212
58 Meaghan Perdue 24F F1829 Stafford CT 22:11 7:08 3/16 272
59 Ben Perdue 24M M1829 Stafford Springs CT 22:12 7:08 15/23 273
60 Edwin Yung 23M M1829 West Hartford CT 22:15 7:09 16/23 94
61 Steven Morse 64M M6069 BroadBrook CT 22:16 7:09 1/21 299
62 Dani Kennedy 57F F5059 Vernon CT 22:18 7:10 2/36 5
63 Brian Donohe 42M M4049 S. Windsor CT 22:28 7:13 7/25 283
64 Brian Feeney 53M M5059 Broad Brook CT 22:32 7:15 8/41 117
65 Tom Starodaj 29M M1829 New Britain CT 22:37 7:16 17/23 316
66 Richard Juergens 51M M5059 Manchester Ct 22:38 7:17 9/41 92
67 Leeann Cerpovicz 50F F5059 W. Springfield MA 22:40 7:17 3/36 187
68 Patrick Smith 50M M5059 Enfield CT 22:41 7:18 10/41 34
69 Keith Coburn 48M M4049 Waterford CT 22:51 7:21 8/25 266
70 Bill Bourgoin 45M M4049 Ellington CT 22:58 7:23 9/25 194
71 Bob Dacey 67M M6069 Vernon CT 23:07 7:26 2/21 116
72 Andrew Barton 51M M5059 Bristol CT 23:18 7:29 11/41 57
73 Jean Mocadlo 55F F5059 Broad Brook CT 23:23 7:31 4/36 144
74 Dave Couture 46M M4049 Broad Brook CT 23:25 7:32 10/25 180
75 Dimarco Roberts 16M M1517 Somers CT 23:29 7:33 6/11 173
76 Jose Velazquez 51M M5059 Broad Brook CT 23:32 7:34 12/41 237
77 Seth Courchesne 16M M1517 Enfield CT 23:35 7:35 7/11 132
78 John Perry 15M M1517 Enfield CT 23:43 7:37 8/11 75
79 Chris Armen 63M M6069 Canton CT 23:44 7:38 3/21 220
80 Elizabeth Wright 36F F3039 Newington CT 23:44 7:38 6/44 264
81 Patrick Skahill 32M M3039 W. Hartford CT 23:58 7:42 7/20 219
82 Bill Hurd 52M M5059 S. Windsor CT 24:05 7:45 13/41 230
83 Francis Peters 45M M4049 South Windsor CT 24:09 7:46 11/25 7
84 Garrett Lemek 56M M5059 Stafford Springs CT 24:12 7:47 14/41 120
85 Ezra Gelb 53M M5059 West Hartford CT 24:15 7:48 15/41 18
86 Kitty Horigan 55F F5059 W Hartford CT 24:19 7:49 5/36 245
87 David Bruton 56M M5059 Enfield CT 24:24 7:51 16/41 142
88 Katherine Stallfort 56F F5059 Wilton CT 24:24 7:51 6/36 27
89 Joey Stavolone 12M M1012 Broad Brook CT 24:31 7:53 3/6 191
90 Peter Marshall 51M M5059 Andover CT 24:34 7:54 17/41 335
91 Justin Mazza 23M M1829 Windsor Locks CT 24:38 7:55 18/23 211
92 Bob Ward 71M M7099 Vernon Ct 24:40 7:56 1/4 125
93 Andrew Barnes 16M M1517 Enfield CT 24:42 7:56 9/11 79
94 Ron Simpson 56M M5059 Avon CT 24:43 7:57 18/41 189
95 Joseph Bocchino 51M M5059 Ellington CT 24:45 7:57 19/41 258
96 Karen Bessette 34F F3039 Broad Brook CT 24:46 7:58 7/44 31
97 Lisa Norstrom 52F F5059 Coventry CT 24:46 7:58 7/36 84
98 Todd Bristol 42M M4049 Granby CT 24:51 7:59 12/25 282
99 Lindsay Fenton 33F F3039 Manchester CT 24:54 8:00 8/44 200
100 Katey Latey 40F F4049 Naugatuck CT 24:55 8:01 3/37 317
101 Caleb Vose 13M M1314 Broad Brook CT 24:55 8:01 7/7 24
102 Tracy Parkin 48F F4049 Monroe CT 24:56 8:01 4/37 293
103 Kristen Alexander 49F F4049 Tolland CT 24:58 8:02 5/37 232
104 Stuart King 56M M5059 Ellington CT 25:14 8:07 20/41 110
105 Emma Krasemann 13F F1314 Suffield CT 25:15 8:07 1/2 289
106 Stacy Levy 48F F4049 Wilton CT 25:15 8:07 6/37 35
107 Kim Radziewicz 35F F3039 Somers CT 25:16 8:08 9/44 38
108 Robert Caplin 66M M6069 Vernon CT 25:24 8:10 4/21 26
109 Paul Wicks 57M M5059 S. Windsor CT 25:24 8:10 21/41 229
110 Katie Lindberg 18F F1829 Southington CT 25:32 8:13 4/16 327
111 Kevin Littau 23M M1829 Terryville CT 25:40 8:15 19/23 235
112 Blake Alexander 11M M1012 Tolland CT 25:41 8:16 4/6 233
113 Scott Norstrom 53M M5059 Coventry Ct 25:45 8:17 22/41 85
114 Shaun Harrington 56M M5059 Ellington CT 25:52 8:19 23/41 71
115 Jonathan Titus 15M M1517 E. Windsor CT 25:53 8:19 10/11 275
116 Sam Wolcott 59M M5059 W. Suffield CT 25:57 8:21 24/41 202
117 Debbie Perry 60F F6069 Plantsville CT 25:58 8:21 1/11 238
118 Aleasha Coburn 47F F4049 Waterford CT 26:01 8:22 7/37 265
119 Dave Gordon 62M M6069 Rocky Hill CT 26:05 8:23 5/21 302
120 Colby Derosier 9M M0009 Vernon CT 26:12 8:26 1/5 263
121 Susan Leslie 67F F6069 South Windsor CT 26:13 8:26 2/11 36
122 Ken Francis 50M M5059 Broad Brook CT 26:14 8:26 25/41 97
123 Michelle Wylie 47F F4049 Ellington CT 26:16 8:27 8/37 251
124 Melissa Schooleraft 33F F3039 Broadbrook CT 26:18 8:28 10/44 311
125 Stacey Fulton 58F F5059 Storrs CT 26:22 8:29 8/36 307
126 Sydney Brank 8F F0009 E. Berlin CT 26:25 8:30 1/6 267
127 Bruno Pasqualucci 55M M5059 Beacon Falls CT 26:30 8:31 26/41 21
128 Tom Millerd 56M M5059 Windham CT 26:34 8:33 27/41 246
129 Jim Best 73M M7099 Manchester CT 26:34 8:33 2/4 223
130 Cheryl Fontaine 37F F3039 Enfield CT 26:35 8:33 11/44 68
131 Brent Butler 41M M4049 Vernon CT 26:36 8:33 13/25 49
132 Claudia Bedard 31F F3039 Manchester CT 26:40 8:35 12/44 213
133 Laurie Bertini 55F F5059 West Hartford CT 26:40 8:35 9/36 72
134 Braiden Alaimo 11M M1012 Enfield CT 26:42 8:35 5/6 160
135 Mattingly Alaimo 9F F0009 Enfield CT 26:45 8:36 2/6 161
136 Tammy Perotta 52F F5059 Middletown CT 26:53 8:39 10/36 215
137 Maya Courchesne 14F F1314 Enfield CT 26:55 8:39 2/2 112
138 Rob Barnes 52M M5059 Enfield CT 26:59 8:41 28/41 80
139 Diane Davitt 48F F4049 E Longmeadow MA 27:00 8:41 9/37 309
140 Robert Hany 39M M3039 Ashford CT 27:03 8:42 8/20 138
141 Evan Stanley 15M M1517 E. Windsor CT 27:03 8:42 11/11 181
142 Jay Malley 47M M4049 Broad Brook CT 27:04 8:42 14/25 14
143 Jon Lindberg 57M M5059 Southington CT 27:05 8:43 29/41 326
144 Lisa Gardiner 47F F4049 Vernon CT 27:07 8:43 10/37 324
145 Kevin Goyen 48M M4049 East Hampton CT 27:27 8:50 15/25 22
146 Lisa Casey 50F F5059 Norwich CT 27:28 8:50 11/36 210
147 Joe Augustyn 69M M6069 Vernon CT 27:30 8:51 6/21 12
148 Robert Nave 53M M5059 Waterbury CT 27:31 8:51 30/41 234
149 Nathan Piantek 24M M1829 S. Windsor CT 27:32 8:51 20/23 29
150 Lindsey Perrotti 34F F3039 Enfield CT 27:37 8:53 13/44 193
151 Bridget Teevan 27F F1829 Smithfield RI 27:44 8:55 5/16 226
152 Meredith Smith 46F F4049 W Hartford CT 27:46 8:56 11/37 242
153 Jodi Doyle 37F F3039 Broad Brook CT 27:48 8:56 14/44 76
154 Lindsay Franke 32F F3039 Bridgeport CT 27:51 8:57 15/44 118
155 Kelly O'Donnell 27F F1829 New Haven CT 27:52 8:58 6/16 119
156 Kathleen Furlani 68F F6069 Broad Brook CT 27:55 8:59 3/11 135
157 Casey Kwiecienski 39M M3039 Broad Brook CT 27:56 8:59 9/20 89
158 Terry Putaski 61M M6069 East Windsor CT 27:59 9:00 7/21 54
159 Cari Mazza 46F F4049 Somers CT 28:02 9:01 12/37 11
160 Andrew Masters 45M M4049 Broadbrook CT 28:07 9:02 16/25 301
161 Mary Muldoon 52F F5059 Windsor CT 28:12 9:04 12/36 209
162 Tim Rogers 46M M4049 Ellington CT 28:13 9:04 17/25 121
163 Katie DeMeo 39F F3039 Broad Brook CT 28:14 9:05 16/44 124
164 Vincent DeMatties 38M M3039 Meriden CT 28:17 9:06 10/20 222
165 Jackie Lieber 8F F0009 Southingon CT 28:17 9:06 3/6 205
166 Felicia Liebler 41F F4049 Southington CT 28:18 9:06 13/37 206
167 Steven DeLong 59M M5059 Enfield CT 28:21 9:07 31/41 166
168 Lauren Donahue 40F F4049 S. Windsor CT 28:31 9:10 14/37 284
169 Daniel White 62M M6069 Farmington CT 28:31 9:10 8/21 148
170 Patti Martin 42F F4049 Broad Brook CT 28:32 9:10 15/37 52
171 Wendy Calderon 27F F1829 Windsor Locks CT 28:44 9:14 7/16 147
172 Heidi Seaton 50F F5059 Center Brook CT 28:47 9:15 13/36 239
173 Sarah Dupuis 31F F3039 Kensington CT 28:52 9:17 17/44 292
174 Manik Ahuja 43M M4049 Manchester CT 28:54 9:18 18/25 333
175 Anne Oeldoif-Hirsh 33F F3039 Glastonbury CT 28:57 9:18 18/44 53
176 Kevin Obrien 66M M6069 Manchester CT 28:59 9:19 9/21 325
177 Mike Piolaski 54M M5059 Ellington CT 29:01 9:20 32/41 259
178 Tom Butterfield 80M M7099 Windsor CT 29:02 9:20 3/4 81
179 Leigh Zlotkowski 37F F3039 Broad Brook CT 29:04 9:21 19/44 88
180 David Hazzard 50M M5059 Ellington CT 29:05 9:21 33/41 59
181 Evan Lionberger 8M M0009 Glastonbury CT 29:05 9:21 2/5 304
182 Caroline McCall 33F F3039 Windsor CT 29:07 9:22 20/44 310
183 Alan H. McCall 67M M6069 Manchester CT 29:08 9:22 10/21 225
184 Jack Fulton 61M M6069 Storrs CT 29:11 9:23 11/21 308
185 Michael Jakubowski 31M M3039 Wethersfield CT 29:21 9:26 11/20 33
186 Scott Mazza 46M M4049 Somers CT 29:24 9:27 19/25 10
187 Emily Breither 34F F3039 Coventry CT 29:29 9:29 21/44 208
188 Jesse Breither 32F F3039 Coventry CT 29:30 9:29 22/44 207
189 Jeevan Dumpa 38M M3039 Ellington CT 29:33 9:30 12/20 312
190 Louise Melanson 56F F5059 Bloomfield CT 29:33 9:30 14/36 274
191 Kim Anarfuis 55F F5059 Enfield CT 29:34 9:30 15/36 298
192 Sam Frattaroli 30M M3039 Manchester CT 29:40 9:32 13/20 151
193 Melissa Pepin 48F F4049 Middletown CT 29:46 9:34 16/37 240
194 Sarah White 42F F4049 Bristol CT 29:53 9:37 17/37 248
195 Sheryl Ouellette 41F F4049 Bristol CT 29:53 9:37 18/37 247
196 Mike Skorulski 55M M5059 Ellington CT 29:55 9:37 34/41 164
197 Babu Nagappan 39M M3039 Ellington CT 29:57 9:38 14/20 315
198 Bianca Plourde 39F F3039 Enfield CT 30:00 9:39 23/44 90
199 Debi Cormier 60F F6069 E. Longmeadow MA 30:05 9:40 4/11 186
200 Norm Cormier 62M M6069 E. Longmeadow MA 30:05 9:40 12/21 185
201 Tanya Unsworth 35F F3039 Broadbrook CT 30:10 9:42 24/44 287
202 Shannon Cavatorta 36F F3039 Burlington CT 30:11 9:42 25/44 198
203 Alice Bishop 53F F5059 Enfield CT 30:33 9:49 16/36 8
204 Melissa McWeeny 36F F3039 Bloomfield CT 30:34 9:50 26/44 87
205 Kelly Brank 44F F4049 E. Berlin CT 30:40 9:52 19/37 269
206 Ben Alaima 38M M3039 Enfield CT 30:41 9:52 15/20 244
207 Kathie Faux 31F F3039 South Windsor CT 30:52 9:56 27/44 30
208 Micahl Faux 32M M3039 South Windsor CT 30:52 9:56 16/20 134
209 Alicia Bonin 25F F1829 Somers CT 30:53 9:56 8/16 216
210 Heidi Groeger 34F F3039 Storrs CT 31:00 9:58 28/44 305
211 Jean McGran 53F F5059 Norwich CT 31:02 9:59 17/36 143
212 Darryl Rouillard 36M M3039 Coventry CT 31:02 9:59 17/20 130
213 Tara Borden 40F F4049 New London CT 31:22 10:05 20/37 25
214 Sharon Rosenblatt 28F F1829 Cheshire CT 31:26 10:07 9/16 297
215 Sarah Shlatz 39F F3039 Enfield CT 31:29 10:08 29/44 174
216 Sarah Sullivan 40F F4049 Bristol CT 31:32 10:09 21/37 156
217 William Boyle 55M M5059 Granby CT 31:35 10:09 35/41 46
218 Jessica Cerrato 24F F1829 Windsor Locks CT 31:38 10:10 10/16 111
219 Maryann Donnell 50F F5059 Uncasville CT 31:39 10:11 18/36 129
220 Jennifer Cummings 37F F3039 Edgartown MA 31:41 10:11 30/44 176
221 Prinan Panoit 30M M3039 Vernon CT 31:45 10:13 18/20 314
222 Barbara Maloney 70F F7099 Tolland CT 31:48 10:14 1/2 291
223 Joanna Fornwalt 30F F3039 Enfield CT 31:57 10:17 31/44 197
224 Wayne Hapgood 69M M6069 Middletown CT 32:14 10:22 13/21 61
225 Corey Rogers 37F F3039 Ellington CT 32:23 10:25 32/44 122
226 Marek Kement 45M M4049 Broad Brook CT 32:23 10:25 20/25 51
227 Alan Reichk 27M M1829 Broad Brook CT 32:29 10:27 21/23 204
228 Carole Urban 51F F5059 Milford CT 32:34 10:28 19/36 228
229 Zach Paul 27M M1829 Glastonbury CT 32:35 10:29 22/23 319
230 Brian Levine 48M M4049 Enfield CT 32:56 10:36 21/25 270
231 Carol Skorolski 51F F5059 Ellington CT 33:04 10:38 20/36 165
232 Janet Loynes 54F F5059 Granby CT 33:10 10:40 21/36 158
233 Gavin Hany 7M M0009 Ashford CT 33:11 10:40 3/5 136
234 Bethany Hany 37F F3039 Ashford CT 33:12 10:41 33/44 137
235 Rebecca Manning 20F F1829 Broad Brook CT 33:12 10:41 11/16 41
236 David Manning 56M M5059 Broad Brook CT 33:12 10:41 36/41 16
237 Sam Fazzino 18F F1829 Bolton CT 33:15 10:42 12/16 128
238 Dan Dzen 21M M1829 South Windsor CT 33:16 10:42 23/23 127
239 Linda Kehoe 53F F5059 Broad Brook CT 33:16 10:42 22/36 40
240 Tina Velasquez 41F F4049 E. Hampton CT 33:19 10:43 22/37 178
241 Maria Spielmann 43F F4049 Enfield CT 33:25 10:45 23/37 93
242 Lee Rothert 48F F4049 Durham CT 33:30 10:46 24/37 306
243 C. Brank 7F F0009 E. Berlin CT 33:35 10:48 4/6 268
244 Kathy Iwanicki 50F F5059 Granby CT 33:39 10:49 23/36 214
245 Ann-Lynn Moffett 46F F4049 East Windsor CT 33:44 10:51 25/37 17
246 Brooke Hawkins 37F F3039 Somers CT 33:48 10:52 34/44 195
247 Julie Kennedy 44F F4049 Broad Brook CT 33:52 10:54 26/37 15
248 Angela Giorella 45F F4049 Windsor Locks CT 33:53 10:54 27/37 60
249 Mary Kay Rendoch 53F F5059 Windsor CT 33:57 10:55 24/36 109
250 Laura Hunt 62F F6069 Avon CT 33:58 10:56 5/11 321
251 Kevin Johnston 58M M5059 Marion CT 34:10 10:59 37/41 55
252 Peter Mulkern 54M M5059 Broad Brook CT 34:23 11:03 38/41 50
253 Colleen Teevan 30F F3039 W Hartford CT 34:46 11:11 35/44 303
254 Tom Piantek 57M M5059 S. Windsor CT 34:47 11:11 39/41 28
255 Sharon Finnie 54F F5059 Enfield CT 34:52 11:13 25/36 20
256 Maya Leffingwell 9F F0009 Oakdale CT 34:52 11:13 5/6 153
257 Janice Cerrato 50F F5059 Enfield CT 34:59 11:15 26/36 145
258 M. Johnston 39F F3039 South Windsor CT 35:01 11:16 36/44 56
259 Lesley Fearniey 60F F6069 Middletown CT 35:18 11:21 6/11 62
260 Cailynn Danneman 12F F1012 Bloomfield CT 35:24 11:23 1/1 86
261 Kelly Rome 51F F5059 Granby CT 35:31 11:25 27/36 108
262 Elizabeth Beaudry 29F F1829 Weston CT 35:39 11:28 13/16 146
263 Wilma Jones 55F F5059 Niantic CT 36:05 11:36 28/36 262
264 Kim Hecken 15F F1517 Enfield CT 36:11 11:38 2/3 96
265 Michelle Morris 42F F4049 Newington CT 36:17 11:40 28/37 70
266 Yatin Naik 32M M3039 Manchester CT 36:23 11:42 19/20 313
267 Patty Carton 78F F7099 Stratford CT 36:32 11:45 2/2 290
268 Cathleen Hinsch 52F F5059 Middlefield CT 36:57 11:53 29/36 95
269 Dawn Parkinson 45F F4049 Middlefield CT 36:57 11:53 29/37 91
270 Pierson Augustadt 9M M0009 Middletown CT 38:06 12:15 4/5 261
271 Nicholas Colon 12M M1012 Ellington CT 38:46 12:28 6/6 149
272 Jane Carlozzi 60F F6069 Farmington CT 38:59 12:32 7/11 65
273 Melanie Gabel 27F F1829 Windsor Locks CT 39:04 12:34 14/16 203
274 Luis Maysonet 40M M4049 Manchesterq CT 39:04 12:34 22/25 328
275 Lisa Masiunas 53F F5059 East Windsor CT 39:12 12:37 30/36 48
276 Melanie Willard 33F F3039 Manchester CT 39:16 12:38 37/44 150
277 Ellie Roberts 38F F3039 Somers CT 39:48 12:48 38/44 66
278 Erin Rose 39F F3039 Westfield MA 40:06 12:54 39/44 184
279 Shanna Custer 39F F3039 Vernon CT 40:07 12:54 40/44 169
280 Kari Betancourt 38F F3039 Broad Brook CT 40:56 13:10 41/44 172
281 Amy Trowbridge 41F F4049 E. Hampton CT 40:56 13:10 30/37 98
282 Owen Jerr 8M M0009 South Windsor CT 40:57 13:10 5/5 107
283 Kathy McDonald 45F F4049 Rocky Hill CT 40:57 13:10 31/37 106
284 Peter Marotto 42M M4049 S. Windsor CT 40:59 13:11 23/25 201
285 Chelsea Winot 27F F1829 Windsor CT 41:03 13:12 15/16 179
286 Christine O'Meara 46F F4049 East Hartford CT 41:23 13:19 32/37 115
287 Lisa Crzechowski 53F F5059 Uncasville CT 41:44 13:26 31/36 330
288 Andrew Bishop 53M M5059 Enfield CT 42:03 13:32 40/41 9
289 Heather Soucie 8F F0009 Marlborough CT 42:05 13:32 6/6 256
290 Craig Soucie 40M M4049 Marlborough CT 42:12 13:35 24/25 255
291 Matthew Soucie 43M M4049 West Simsbury CT 42:13 13:35 25/25 152
292 Barbara Burnham 62F F6069 E. Windsor CT 43:09 13:53 8/11 217
293 Debbie Talamini 56F F5059 Broad Brook CT 43:09 13:53 32/36 218
294 Susan Gaffney 41F F4049 Broad Brook CT 43:09 13:53 33/37 83
295 Diane Lojoie 46F F4049 Broad Brook CT 43:42 14:03 34/37 133
296 Jessica Paris 39F F3039 Springfield MA 43:46 14:05 42/44 37
297 Ed Perkowski 62M M6069 Stratford CT 43:55 14:08 14/21 296
298 Samaria Morris 17F F1517 Newington Ct 44:08 14:12 3/3 69
299 Cynthia Mahn 55F F5059 Uncasville CT 44:24 14:17 33/36 105
300 Jane Vyce 47F F4049 Feeding Hills MA 45:15 14:33 35/37 171
301 Tamara Hoang 34F F3039 Newington CT 45:16 14:34 43/44 170
302 Andrea Given 50F F5059 East Windsor Ct 45:19 14:35 34/36 154
303 Ceceila Harman 53F F5059 East Windsor CT 45:20 14:35 35/36 155
304 Kathleen Flaherty 49F F4049 Newington CT 45:39 14:41 36/37 188
305 Beatrice Corrado 45F F4049 Broad Brook CT 49:10 15:49 37/37 101
306 Al Cassella 60M M6069 W. Springfield CT 49:11 15:49 15/21 199
307 Pat Penlund 61F F6069 E. Windsor CT 49:26 15:54 9/11 280
308 Charles Kopp 66M M6069 Broad Brook CT 49:26 15:54 16/21 279
309 Al Penland 71M M7099 E. Windsor CT 49:29 15:55 4/4 281
310 Angelo Sevarino 66M M6069 CT 49:31 15:56 17/21 278
311 Jean Sevarino 66F F6069 CT 49:48 16:01 10/11 277
312 Joseph Frangianoro 63M M6069 Enfield CT 51:01 16:25 18/21 192
313 Thomas Fumiatti 62M M6069 Ellington CT 51:01 16:25 19/21 141
314 Leah Baranauskas 29F F1829 Naugatuck CT 51:45 16:39 16/16 113
315 Robert Tarnowicz 66M M6069 Naugatuck CT 51:45 16:39 20/21 114
316 Dennis Fetko 58M M5059 Broad Brook CT 51:46 16:39 41/41 139
317 Thomas DaCunha 63M M6069 Broad Brook CT 52:28 16:53 21/21 74
318 Patricia DaCunha 62F F6069 Broad Brook CT 52:43 16:57 11/11 73
319 Sharon Francis 51F F5059 Broad Brook CT 58:25 18:48 36/36 99
320 David Kaiser 36M M3039 Torrington CT 1:01:28 19:46 20/20 271
321 Katrina Francis 30F F3039 Enfield CT 1:01:34 19:48 44/44 100

Overall Race Results (F)     Division and Veteran Results (F)    

Top Male: 1. Amos Sang 2. William Saunders 3. John Busque 4. Jonas Hampton 5. Ryan Hertzog

Top Female: 1. Jen Dagan 2. Melissa Stellato 3. Apryl Sabadosa 4. Kimberly Budri 5. Beth Krasemann

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates