Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 

Hartford Middle School T&F Championships
Thursday May 30, 2019 - Hartford Public High School - Hartford, CT

Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476
                             Hartford Middle School T&F Championships  
                   Thursday May 30, 2019 - Hartford Public High School - Hartford, CT
                                
                           Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476  
                         
******************************************************************************************

                               MEET RESULTS
 
                                    
******************************************************************************************

 
                 Event 1  Boys 100 Meter Dash
                 
===================================================================
    Name                         School                  Finals  H#
===================================================================

  1 Jerome Perry                 MD Fox                   13.07   1 
  2 Josh Fuentes                                          13.40   1 
  3 Manuel Hiraldo                                        13.77   2 
  4 Juilf Frimpong                                        14.09   2 
  5 Tayron Armstrong                                      14.40   2 
  6 Zach Allen                                            14.48   1 
  7 Hrideshi Tyagi                                        14.54   1 
  8 Manny Hiraldo             -- McDonough                14.65   1 
  9 E Rivas                                               16.62   2 
 
                Event 3  Boys 200 Meter Run 

===================================================================
    Name                         School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jerome Perry                 MD Fox                   28.91   2 
  2 George Garcia                                         29.00   1 
  3 Juilf Frimpong                                        30.56   1 
  4 Hrideshi Tyagi                                        31.94   1 
  5 LeAndre Gonzales          -- McDonough                34.09   1 
  6 M Oo                                                  36.64   1 
  7 Nemo Gineyard                                         43.88   2 
  8 Miguel Davila                                         44.85   2 
 
                  Event 4  Boys 400 Meter Run

================================================================
    Name                         School                  Finals 
================================================================
  1 George Garcia                                       1:12.19  
  2 Xavier Rivera                                       1:14.58  
  3 Jose Nunez                                          1:17.93  
  4 Benny White                                         1:19.17  
  5 Jeremiah Pratts                                     1:19.81  
  6 LeAndre Gonzales          -- McDonough              1:37.38  
 
                      Event 9  Boys 4x100 Meter Relay

================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 MD Fox  'A'                                           57.61  
  
     3)                                 4) Jerome Perry     
     
  2 McDonough  'A'                                      1:04.79  
  3 Betances Stem  'A'                                  1:14.72  
 
Event 10  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================

  1 MD Fox  'A'                                         5:42.90  
 
                  Event 21  Girls 100 Meter Dash

===================================================================
    Name                         School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jamelia Weir                                          14.22   2 
  2 Andrea Owusa                                          14.85   2 
  3 Salena Le                                             15.53   1 
  4 Auldrianna Brown                                      15.98   2 
  5 Janely Reyes                                          15.99   1 
  6 Deja Torres                                           16.20   2 
  7 Alondra Martinez                                      16.66   1 
  8 Janet Bukuru                                          16.75   1 
  9 Alondra Rivera                                        16.82   1 
 
                Event 23  Girls 200 Meter Run
                
===================================================================
    Name                         School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Andrea Owusa                                          31.51   1 
  2 Salena Le                                             33.88   2 
  3 dasia Torres                                          35.28   2 
  4 Janet Bukuru                                          36.22   1 
  5 Christ Bee                                            37.35   2 
  6 Auldrianna Brown                                      38.28   1 
  7 Teressa Martinez                                      38.88   1 
  8 Nizia McKnight               Betances Ste             40.39   1 
  9 Shari Vasquez                                         44.29   2 
 
               Event 24  Girls 400 Meter Run

================================================================
    Name                         School                  Finals 
================================================================
  1 Janely Reyes                                        1:25.67  
  2 Alondra Martinez                                    1:28.81  
  3 Janine Butonyi                                      1:32.24  
  4 Yisal Lopez                                         1:42.23  
 
Event 29  Girls 4x100 Meter Relay

================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Betances Stem  'A'                                  1:07.96  
  2 McDonough  'A'                                      1:10.92  
  
 -- MD Fox  'A'                                             DNF  
 
                  Event 30  Girls 4x400 Meter Relay

================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 MD Fox  'A'                                         7:01.31  

******************************************************************************************

                               MEET RESULTS
 
                                    
******************************************************************************************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates