Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



2016 Cora Belden Library 5K Road Race
Saturday April 9, 2016 - Griswold Middle School - Rocky Hill, CT
Plattsys Timing @ plattsys.com - Overcast- 39 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                2016 Cora Belden Library 5K Road Race
                  Saturday April 9, 2016  - Griswold Middle School - Rocky Hill, CT
                       Plattsys Timing @ plattsys.com - Overcast-  39 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                    Overall Male : Bruce Christensen    Overall Female: Elizabeth Wright

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                        FEMALE RESULTS:   08 and under ** 

  1  Sierra Lionberger              6F F0008  Glastonbury CT          35:52    197
  2  Abigail Steadman               6F F0008  Rocky Hill CT           36:39    182
  3  Olivia Lagasse                 7F F0008  Rocky Hill CT           43:27     62

                        FEMALE RESULTS:    09 to 13  

  1  Elise Kennedy                 10F F0913  Middletown CT           23:33    215
  2  Brianna Minervino             12F F0913  Higganum CT             24:22     80
  3  Dakota-Marie Dinielli         11F F0913  Plainville CT           30:36     28

                        FEMALE RESULTS:    14 to 19  

  1  Paige Plucker                 15F F1419  Glastonbury CT          31:37    130
  2  Korin Dannahey                16F F1419  Rocky Hill CT           43:20     23

                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Ryan Morgan                   25F F2029  Wethersfield CT         23:19    184
  2  Caitlin Eaton-Robb            20F F2029  Columbia CT             25:06     31
  3  Bridget Teevan                26F F2029  Newington CT            25:48    161

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Elizabeth Wright              36F F3039  Newington CT            23:02    176
  2  Sarah Bourdeau                39F F3039  East Haven CT           23:43     12
  3  Jane Smith                    33F F3039  Oxford CT               24:49    150

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Shannon Kievman               42F F4049  Manchester CT           24:02     56
  2  Rebecca Rodbourn              45F F4049  Middletown CT           24:32    138
  3  Christine Witkowski           45F F4049  Glastonbury CT          25:23    174

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Ellen Schumey                 55F F5059  West Hartford CT        24:31    146
  2  Debbie Perry                  59F F5059  Plantsville CT          25:59    179
  3  Sharon Reiner                 59F F5059  Marlborough CT          26:30    133

                        FEMALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Mary Ellen Dombrowski         60F F6069  Wethersfield CT         31:39     29
  2  Marjorie Ruschau              61F F6069  Rocky Hill CT           46:51    143
  3  Christine Scheer              63F F6069  East Hampton CT         47:44    145

                        FEMALE RESULTS:    70 to 99  

  1  Janit Romayko                 70F F7099  East Hartford CT        32:19    141
  2  Patty Carton                  77F F7099  Stratford CT            36:33     14
  3  Monica Roche                  77F F7099  Fairfield CT            37:09    181

                                2016 Cora Belden Library 5K Road Race
                  Saturday April 9, 2016  - Griswold Middle School - Rocky Hill, CT
                       Plattsys Timing @ plattsys.com - Overcast-  39 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                    Overall Male : Bruce Christensen    Overall Female: Elizabeth Wright

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                          MALE RESULTS:   08 and under ** 

  1  Evan Lionberger                8M M0008  Glastonbury CT          28:22     68
  2  Henry Kennedy                  8M M0008  Middletown Ct           29:40     53
  3  Cooper Theriault-Dinielli      8M M0008  Plainville CT           30:38    162

                          MALE RESULTS:    09 to 13  

  1  Mark Rodriguez                12M M0913  Cromwell CT             19:46    140
  2  James Miano                    9M M0913  Rocky Hill CT           25:03     78

                          MALE RESULTS:    14 to 19  

  1  Ethan Arcata                  14M M1419  Rocky Hill CT           19:40      2
  2  Joseph Molski                 16M M1419  Middletown CT           22:43     82

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Lazarus Pittman               25M M2029  Wethersfield CT         22:23     98
  2  George Soria                  26M M2029  Waterbury CT            25:09    151
  3  Daniel Feenan                 28M M2029  Wethersfield CT         25:19    194

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Zoltan Rigo                   32M M3039  Berlin CT               18:58    134
  2  Charlie Grillo                30M M3039  Newington CT            19:49     43
  3  Sumartya Sen                  31M M3039  Middletown CT           22:00    147

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Bruce Christensen             48M M4049  Bolton CT               18:38     19
  2  Felix Rodriguez               47M M4049  Cromwell CT             22:51    139
  3  Malay Chokshi                 48M M4049  South Windsor CT        23:46     18

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  John Minervino                52M M5059  Higganum CT             19:24     81
  2  Philip Baribault              57M M5059  East Hartford CT        22:08      7
  3  Edward Rudman                 57M M5059  Rocky Hill CT           22:55    142

                          MALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Paul Rabenold                 63M M6069  Avon CT                 24:18    183
  2  Eric Klaus                    60M M6069  Glastonbury CT          24:38     57
  3  Brian Walker                  62M M6069  Monroe CT               25:48    170

                          MALE RESULTS:    70 to 99  

  1  Guy Pulino                    71M M7099  Moodus CT               28:02    185






Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates