Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 

2014 Gaylord Gaunlet 3.3 Mile
` Saturday June 28, 2014 || Gaylord Hospital - Wallingford, CT
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                       2014 Gaylord Gaunlet 3.3 Mile 
`                     Saturday June 28, 2014 || Gaylord Hospital  - Wallingford, CT
                              Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com 
                          Timing &  Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                **************************************************************************
    
                      Overall Male : Pete Grevelding    Overall Female: Sheridan Wilbur

                ***************************************************************************


DIVISION                                                             WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV    CITY                   TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== ===== =====================  ======= == =====

                **  FEMALE RESULTS: ** TOP FEMALE RESULTS: FINISHERS ** 
                
  1    Sheridan Wilbur            16F F---- ImageFirst RI CT         24:45  3 117  
  2    Alicia DeCastro            17F F---- ImageFirst RI CT         24:45  3 113  
  3    Kelly Martinez             36F F---- Individual CT            28:09  6 292  


                **  FEMALE RESULTS:   12 and under **
                
  1    Sydney Rossacci            10F F0112 Individual CT            32:43  3 296  
  2    Emily Benson               11F F0112 ImageFirst CT CT         36:34  3 105  
  3    Katie Benson               10F F0112 ImageFirst CT CT         42:56  3 104  

                **  FEMALE RESULTS:  13 - 19 ** 
  1    Casey Hutchinson           17F F1319 Team Stop to Stret CT    28:23  1 26   
  2    Nikki Kern                 18F F1319 Team Stop to Stret CT    28:23  1 27   
  3    Brooke Marschaer           13F F1319 Individual CT            32:41  3 297  

                **  FEMALE RESULTS:  20 - 29 ** 
  1    Franklin Ortiz             23F F2029 ImageFirst CT CT         29:17  3 111  
  2    Samantha Carucci           27F F2029 Spit Pit 1 CT            29:41  2 75   
  3    Meghan Byrnes-Borderan     28F F2029 Holland's Happy Ho CT    30:32  7 335  

                **  FEMALE RESULTS:  30 - 39 ** 
  1    Heather Wilson             32F F3039 Wallingford FireFi CT    28:20  3 136  
  2    Tricia Coppola             39F F3039 Mud In CT                29:56  A 451  
  3    Kristi Savo                31F F3039 Mud In CT                30:51  A 457  

                **  FEMALE RESULTS:  40 - 49 ** 
  1    Lorraine Cullen            41F F4049 The hole in the ne CT    31:42  2 90   
  2    Tracy Bylan                42F F4049 Wallingford FireFi CT    35:28  3 125  
  3    Maria Collazo              41F F4049 Individual CT            35:31  1 44   

                **  FEMALE RESULTS:  50 - 59 ** 
  1    Lauren Fotos               51F F5059 Holland Hooligans CT     38:50  7 328  
  2    Cinda D'Addio              56F F5059 Masoniacs CT             39:13  1 21   
  3    Cirie Dorosh               55F F5059 Cirie's Crew 1 CT        39:24  1 6    

                **  FEMALE RESULTS:  60 - 69 ** 
  1    Sally Schrumm              62F F6069 The Brainiacs CT         42:02  2 87   
  2    Jane Ferrell               61F F6069 The IN - Crowd CT        46:29  3 122  
  3    Ann Lewis                  63F F6069 Individual CT            52:24  2 45   



DIVISION                                                             WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV    CITY                   TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== ===== =====================  ======= == =====
                **  MALE RESULTS:  ** TOP MALE RESULTS:  FINISHERS ** 
                
  1    Pete Grevelding            37M M---- The hole in the ne CT    18:39  A 92   
  2    Jack Wilbur                12M M---- ImageFirst RI CT         22:07  3 116  
  3    Chris Cullen               39M M---- The hole in the ne CT    22:46  2 89   

                **  MALE RESULTS:   12 and under ** 
                
  1    Zach Magoon                12M M0112 ImageFirst RI CT         24:10  3 114  
  2    Nick Ortiz                 11M M0112 ImageFirst CT CT         24:44  3 109  
  3    Cole Begin                 11M M0112 Team Begin CT            34:52  6 271  

                **  MALE RESULTS:   13 - 19 ** 
  1    Andrew Benson              14M M1319 ImageFirst CT CT         23:46  3 106  
  2    Jack Levine                16M M1319 Medline CT               25:10  5 212  
  3    Justin Carrubba            16M M1319 North Farms VFD CT       25:25  A 462  

                **  MALE RESULTS:   20 - 29 ** 
  1    Matthew Cerullo            28M M2029 Medline CT               24:47  5 210  
  2    Andrew D'Addio             27M M2029 Masoniacs CT             25:09  1 20   
  3    Garret Stimpson            26M M2029 Marcum CT                26:21  2 72   

                **  MALE RESULTS:   30 - 39 ** 
  1    Nick Reppenhagen           35M M3039 Rad to the Bone 1 CT     25:13  4 166  
  2    Frank Miceli               36M M3039 Marcum CT                26:12  2 70   
  3    Jermey Whitney             32M M3039 North Farms VFD CT       26:22  A 466  

                **  MALE RESULTS:   40 - 49 ** 
  1    Jason Magoon               40M M4049 ImageFirst RI CT         24:11  3 115  
  2    Patrick Hagerty            47M M4049 Wallingford FireFi CT    28:20  3 130  
  3    Paul Edwards               48M M4049 Individual CT            29:42  2 96   

                **  MALE RESULTS:   50 - 59 ** 
  1    Gerry Maroney              50M M5059 Individual CT            25:14  1 48   
  2    Rory Wilson                52M M5059 Individual CT            26:37  4 200  
  3    Edward Doukas Jr           53M M5059 Individual CT            27:59  4 197  

                **  MALE RESULTS:   60 - 69 ** 
                
  1    Wally Harper               60M M6069 Team Harper CT           33:04  4 178  
  2    John Conant                61M M6069 INdividual CT            38:45  8 379  
  3    Tom Andrews                63M M6069 Rad to the Bone 1 CT     41:52  4 162  



   *****************************************************************************************
                            Timing &  Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
   *****************************************************************************************





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates