Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



2011 RHODY HIGH SCHOOL TRACK & FIELD CLASSIC
Saturday Jan 8, 2011 - Mackal Field House at URI - Kingston, RI
Finish Lynx Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

                  2011 RHODY HIGH SCHOOL TRACK & FIELD CLASSIC 
       Saturday Jan 8, 2011 - Mackal Field House at URI - Kingston, RI
             Finish Lynx Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
      
                    ************************************
                     COMPLETE PLATTSYS.COM BOYS RESULTS
                    ************************************
                 
Event 1  Boys 55 Meter Dash
*******************************************************************
    Name                    Year School                 Prelims  H#
*******************************************************************
Preliminaries
  1   371 Barnes, Darren      JR Cambridge RL              6.80q  1 
  2   489 Johnson, Troy       JR Hope HS                   6.85q  1 
  3   323 Campbell, David     FR Bloomfield HS             6.89q  2 
  4   635 Taveres, Tyler      SR Stonington HS             6.90q  4 
  4   462 Monti, Mike         SR E Greenwich               6.90q  3 
  6   492 Nyanti, Godwin      JR Hope HS                   6.92q  2 
  7   550 Lozada, Carlos      SR New London H              6.92q  2 
  8   392 Washington, Michae  JR Central High              6.94q  1 
  9   343 Strums, Aaron       JR Bloomfield HS             6.96   1 
 10   386 Johnson, Cosmo      SR Central High              6.97   1 
 11   706 Evans, Jalen        SO Woonsocket HS             6.99   2 
 12   538 Dallas, Franklin    SR New London H              7.02   5 
 12   416 Jackson, Derek      SO Classical HS              7.02   2 
 14   378 Minoche, Johnson    JR Cambridge RL              7.05   6 
 15   595 hazel, nakita       SR Rogers High               7.11   7 
 16   583 Flanagan, Colin     SR Port Jefferson            7.13   1 
 17   330 Gill, Quincey       JR Bloomfield HS             7.14   7 
 18   467 Coleman, John       JR Fitch                     7.15   3 
 19   381 Turnbull-Pugh, Kwa  JR Cambridge RL              7.16   6 
 20   597 moore, shaun        SR Rogers High               7.18   8 
 21   426 Tat, Allen          FR Classical HS              7.25   2 
 22   468 Gordan, Lexus       SO Fitch                     7.26   6 
 23   318 Mitchell, Ben       SR Barrington                7.27   5 
 24   473 Wyld, Lake          SO Fitch                     7.28   4 
 25   400 McFadden, Sean      JR Chariho High              7.31   6 
 26   466 Bond, Chris         SO Fitch                     7.32   4 
 27   555 Scott, Therin       SR New London H              7.32   7 
 27   321 Arnum, Tremel       SO Bloomfield HS             7.32   9 
 29   469 Norosky, Frank      FR Fitch                     7.35   4 
 30   436 Smith, Raheem       JR Classical Magnet          7.37   5 
 31   401 Pryor, Hayden       SO Chariho High              7.44   5 
 32   643 Cobucci, Anthony    SR Valley Stream N           7.48   8 
 33   344 Taylor, Jamal       JR Bloomfield HS             7.50  10 
 34   346 Thompson, Travis    FR Bloomfield HS             7.51  10 
 35   650 Paracha, Burhan     JR Valley Stream N           7.61   8 
 36   324 Campbell, Micheal   JR Bloomfield HS             7.64   9 
 37   539 Dannett, Hakeem     FR New London H              7.97   9 
 38   535 Whatley, Samuel     SR Lincoln High              8.25  10 
 39   437 Walker, Andre       FR Classical Magnet          8.48   5 
 
Event 1  Boys 55 Meter Dash
****************************************************************
    Name                    Year School                  Finals 
****************************************************************
Finals
  1   371 Barnes, Darren      JR Cambridge RL              6.72  
  2   323 Campbell, David     FR Bloomfield HS             6.82  
  3   462 Monti, Mike         SR E Greenwich               6.84  
  4   550 Lozada, Carlos      SR New London H              6.87  
  5   489 Johnson, Troy       JR Hope HS                   6.88  
  6   635 Taveres, Tyler      SR Stonington HS             6.94  
  7   492 Nyanti, Godwin      JR Hope HS                   7.06  
  8   392 Washington, Michae  JR Central High              7.07  
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
*******************************************************************
    Name                    Year School                 Prelims  H#
*******************************************************************
Preliminaries
  1   343 Strums, Aaron       JR Bloomfield HS             7.92q  1 
  2   412 Forbes, Jarell      sr Classical HS              8.18q  2 
  3   587 Neiman, Ben         JR Port Jefferson            8.37q  2 
  4   625 Thomas, Ryan        SR S Kingstown               8.48q  1 
  5   623 Shaw, Ben           JR S Kingstown               8.49q  1 
  6   639 Cafaro, Joe         SO Valley Stream N           8.56q  1 
  7   399 Lescroart, Colin    JR Chariho High              8.72q  1 
  8   588 boyle, john         SR Prout school              8.92q  3 
  9   593 chaves, lucas       SR Rogers High               8.97   1 
 10   619 Kimmerlein, Michae  JR S Kingstown               9.02   3 
 11   411 Fleury, John        JR Classical HS              9.04   2 
 12   418 Milcette, Eddy      JR Classical HS              9.56   2 
 13   566 Stewart, Ben        FR North Kingst              9.58   1 
 14   338 Merchant, Conor     FR Bloomfield HS             9.83   3 
 15   436 Smith, Raheem       JR Classical Magnet          9.91   2 
 16   651 Pascal, Jomar       FR Valley Stream N           9.93   3 
 17   337 McEvan, Izaiah      FR Bloomfield HS            10.27   3 
 18   535 Whatley, Samuel     SR Lincoln High             10.70   3 
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
****************************************************************
    Name                    Year School                  Finals 
****************************************************************
Finals
  1   343 Strums, Aaron       JR Bloomfield HS             7.78  
  2   412 Forbes, Jarell      sr Classical HS              7.95  
  3   587 Neiman, Ben         JR Port Jefferson            8.33  
  4   623 Shaw, Ben           JR S Kingstown               8.40  
  5   639 Cafaro, Joe         SO Valley Stream N           8.49  
  6   625 Thomas, Ryan        SR S Kingstown               8.59  
  7   399 Lescroart, Colin    JR Chariho High              8.65  
  8   588 boyle, john         SR Prout school              8.69  
 
Event 3  Boys 300 Meter Dash
*******************************************************************
    Name                    Year School                  Finals  H#
*******************************************************************
  1   630 Connely, James      SR Stonington HS            36.25   1 
  2   488 James, Jarell       SO Hope HS                  36.86   1 
  3   561 Crawford, Troy      JR North Kingst             36.93   1 
  4   615 Campo, Zach         JR S Kingstown              37.00   2 
  5   454 Danforth, Dillon    SR E Greenwich              37.23   4 
  6   387 Ortiz, Jose         JR Central High             37.25   1 
  7   563 DiGulio, Brandon    JR North Kingst             37.70   4 
  8   355 Eschner, Jacob      JR Bristol Central          37.91   2 
  9   322 Balfur, Adrian      SO Bloomfield HS            38.01   1 
 10   389 Pupoh, Edward       JR Central High             38.40   3 
 11   584 Flanagan, Ryan      SR Port Jefferson           38.59   3 
 12   376 Kasperowski, Jacob  JR Cambridge RL             38.62   2 
 13   523 Sandefur, Andrew    SR Lewis Mills              38.81   4 
 14   486 Bong, Michael       JR Hope HS                  39.00   3 
 15   636 Barbuto, Steven     JR Valley Stream N          39.10   6 
 16   385 Ikuejamofo, Joel    JR Central High             39.44   5 
 17   383 Askie, Napoleon     JR Central High             39.53   2 
 18   466 Bond, Chris         SO Fitch                    39.58   3 
 19   538 Dallas, Franklin    SR New London H             39.61   4 
 20   345 Taylor, Tray        JR Bloomfield HS            39.89   7 
 21   472 Thornton, Adante    JR Fitch                    39.90   3 
 22   559 Comena, Jamhar      JR North Kingst             40.01  10 
 23   464 Paolino, Nick       JR E Greenwich              40.22   5 
 24   334 Johnson, Odain      JR Bloomfield HS            40.23   7 
 25   375 Hinson, George      SR Cambridge RL             40.29   3 
 26   588 boyle, john         SR Prout school             40.29   6 
 27   629 Candelet, Cory      SO Stonington HS            40.30   6 
 28   356 Harlow, James       SR Bristol Central          40.35   4 
 29   348 Beauchamp, Trevor   SR Bristol Central          40.64   5 
 30   632 Johnson, Arrow      JR Stonington HS            40.75   7 
 31   323 Campbell, David     FR Bloomfield HS            40.95   2 
 32   542 Foster, Andre       SR New London H             41.16   7 
 33   362 McCarthy, Connor    SR Bristol Central          41.19   5 
 34   350 Coppola, Zachary    SR Bristol Central          41.29   6 
 35   388 Perez, Steven       FR Central High             41.37   6 
 36   517 Wegeil, Christof    SO Ledyard High             41.51   7 
 37   510 Paterson, Alex      SO Ledyard High             41.73   6 
 38   469 Norosky, Frank      FR Fitch                    42.05   8 
 39   551 McKinnion, Kyle     JR New London H             42.06   4 
 40   331 Gordon, Ashai       JR Bloomfield HS            42.12   1 
 41   644 DiPaoli, James      SO Valley Stream N          42.23   8 
 42   346 Thompson, Travis    FR Bloomfield HS            42.36   8 
 43   661 Famodimu, Dan       JR Westerly HS              42.71   8 
 44   338 Merchant, Conor     FR Bloomfield HS            42.90   8 
 45   433 Olayiwola, John     FR Classical Magnet         43.04   8 
 46   337 McEvan, Izaiah      FR Bloomfield HS            43.55   9 
 47   536 Chau, Olajuwan      SO New London H             44.16   9 
 48   505 McCarthy, Kevin     FR Ledyard High             44.53   9 
 49   411 Fleury, John        JR Classical HS             44.57   7 
 50   344 Taylor, Jamal       JR Bloomfield HS            45.17   9 
 51   504 LoBianco, Nick      FR Ledyard High             45.41  10 
 52   539 Dannett, Hakeem     FR New London H             46.41   9 
 53   353 DeKow, Mitchell     SR Bristol Central          51.62   9 
 54   507 Monroe, Chris       SO Ledyard High             53.74  10 
 --   326 Daliy, Nicholas     SR Bloomfield HS               FS   5 
 --   369 Webber, Tyler       SR Bristol Central             FS   5 
 --   347 Tobias, Jamie       JR Bloomfield HS               DQ   2 
 
Event 5  Boys 600 Meter Run
****************************************************************
    Name                    Year School                  Finals 
****************************************************************
  1   645 Eduoard, Chris      SR Valley Stream N        1:26.83  
  2   384 Gomes, Aleno        SR Central High           1:27.27  
  3   331 Gordon, Ashai       JR Bloomfield HS          1:27.31  
  4   583 Flanagan, Colin     SR Port Jefferson         1:27.62  
  5   582 Conte, Cole         JR Port Jefferson         1:28.71  
  6   654 Rossi, Joseph       SR Valley Stream N        1:28.90  
  7   412 Forbes, Jarell      sr Classical HS           1:29.25  
  8   355 Eschner, Jacob      JR Bristol Central        1:29.44  
  9   473 Wyld, Lake          SO Fitch                  1:29.52  
 10   481 Creem, Dan          JR Holy Cross             1:29.65  
 11   562 Crawley, Montee     SO North Kingst           1:29.87  
 12   616 Carroll, Joe        SR S Kingstown            1:29.94  
 13   480 Casalino, Patsy     SR Holy Cross             1:30.37  
 14   317 Hemmingway, Andrew  JR Barrington             1:30.45  
 15   485 Almeida, Kaii       JR Hope HS                1:30.54  
 16   519 Claffey, Patrick    SO Lewis Mills            1:31.77  
 17   490 Kai, Preston        SO Hope HS                1:31.87  
 18   484 Satkowski, Matt     SO Holy Cross             1:32.21  
 19   463 Palumbo, Teddy      SR E Greenwich            1:32.28  
 20   658 Arruda, Kyle        jr Westerly HS            1:32.76  
 21   377 Malcolm, Andre      SR Cambridge RL           1:33.43  
 22   326 Daliy, Nicholas     SR Bloomfield HS          1:33.71  
 23   628 Burke, Ethan        SR Stonington HS          1:34.59  
 24   361 Mancini, Jake       JR Bristol Central        1:34.59  
 25   590 deluca, zack        SR Prout school           1:34.67  
 26   329 Esttlle, Kenneth    SO Bloomfield HS          1:35.44  
 27   543 Holloway, Zach      SR New London H           1:35.89  
 28   328 Estelle, Jacob      FR Bloomfield HS          1:37.48  
 29   348 Beauchamp, Trevor   SR Bristol Central        1:37.67  
 30   493 Zapeta, Luis        JR Hope HS                1:38.81  
 31   366 Sampson, Tevin      SO Bristol Central        1:39.19  
 32   471 Randall, Fitzmorri  JR Fitch                  1:39.39  
 33   648 Mejia, Michael      SR Valley Stream N        1:39.80  
 34   406 Candelier, Aljenis  FR Classical HS           1:41.09  
 35   423 Shea, Tim           FR Classical HS           1:41.11  
 36   529 Engle, Nick         JR Lincoln High           1:41.91  
 37   364 Odonell, Devon      SO Bristol Central        1:42.01  
 38   413 Frazier, Ben        FR Classical HS           1:42.17  
 39   360 Lehr, Camden        SR Bristol Central        1:44.07  
 40   526 Capaldi, John       JR Lincoln High           1:45.35  
 41   415 Henry, Jason        SR Classical HS           1:45.38  
 42   501 Kline, Andrew       JR Ledyard High           1:47.85  
 43   432 Naul, Govind        JR Classical Magnet       1:49.78  
 44   431 McNeil, Jonathan    FR Classical Magnet       1:50.02  
 45   508 Moriarty, Sean      FR Ledyard High           2:01.19  
 
Event 7  Boys 1000 Meter Run
****************************************************************
    Name                    Year School                  Finals 
****************************************************************
  1   586 Keresztes, Andrew   JR Port Jefferson         2:37.13  
  2   565 Seites-Rundlett, Z  JR North Kingst           2:38.17  
  3   637 Bardabelias, Thoma  JR Valley Stream N        2:38.63  
  4   313 Cousins, Cyrus      SR Barrington             2:39.40  
  5   567 Coogan, Adam        SR N Providence           2:41.16  
  6   327 Edwards, Kyle       JR Bloomfield HS          2:46.54  
  7   482 Quicquaro, Adam     JR Holy Cross             2:46.91  
  8   354 Duprey, Michael     SR Bristol Central        2:47.25  
  9   557 Bolton, Evan        SR North Kingst           2:48.76  
 10   319 Saeger, Ryan        JR Barrington             2:49.18  
 11   325 Cooper, Najee       SO Bloomfield HS          2:50.47  
 12   560 Craven, Robert      SO North Kingst           2:51.37  
 13   355 Eschner, Jacob      JR Bristol Central        2:51.93  
 14   359 Kelley, Connor      SR Bristol Central        2:52.42  
 15   491 Letourneau, Jacob   SO Hope HS                2:56.64  
 16   372 Barros, Thomas      JR Cambridge RL           2:56.89  
 17   453 Contreras, Jon      SO E Greenwich            3:00.32  
 18   600 Hanrahan, Sean      SR Saint Bernard          3:02.83  
 19   370 Zaino, Justin       FR Bristol Central        3:05.17  
 20   547 Keating, Will       SO New London H           3:06.26  
 21   361 Mancini, Jake       JR Bristol Central        3:06.85  
 22   544 Hudson, Terrell     SR New London H           3:07.36  
 23   622 Rosa, Josh          SO S Kingstown            3:07.47  
 24   655 Tator, Thomas       FR Valley Stream N        3:16.03  
 25   641 Catalano, Jake      FR Valley Stream N        3:20.78  
 26   553 Russell, Kyle       JR New London H           3:23.61  
 27   546 Jimenez, Dennis     SR New London H           3:24.41  
 28   531 Pion, Nick          JR Lincoln High           3:28.45  
 29   431 McNeil, Jonathan    FR Classical Magnet       3:33.71  
 30   432 Naul, Govind        JR Classical Magnet       3:34.68  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
****************************************************************
    Name                    Year School                  Finals 
****************************************************************
  1   568 Gallo, Alex         SR N Providence           4:24.84  
  2   611 Hillery, Liam       SR Smithfield HS          4:25.77  
  3   354 Duprey, Michael     SR Bristol Central        4:35.26  
  4   558 Coleman, Michael    SO North Kingst           4:37.40  
  5   638 Bugge, Zachary      JR Valley Stream N        4:39.21  
  6   479 Strmiska, James     JR Griswold               4:40.01  
  7   649 Mohanan, Visal      SR Valley Stream N        4:41.64  
  8   461 Millman, Chris      JR E Greenwich            4:42.41  
  9   474 Choiniere, Jon      JR Griswold               4:43.31  
 10   612 Musard, Brian       SR Smithfield HS          4:45.04  
 11   591 Ricci, Victor       SO Prout school           4:47.87  
 12   457 Gladstone, Caleb    SO E Greenwich            4:49.47  
 13   475 Finley, Jon         JR Griswold               4:49.77  
 14   430 Maynard, Riley      SO Classical Magnet       4:52.42  
 15   613 Pagliaro, Ryan      SO Smithfield HS          4:54.10  
 16   477 James, Zach         SO Griswold               4:54.22  
 17   455 Fazio, Ben          SO E Greenwich            4:55.41  
 18   402 Turner, Drew        JR Chariho High           4:59.46  
 19   522 Lyon, Tyler         JR Lewis Mills            5:01.72  
 20   614 Steven, Kando       SO Smithfield HS          5:07.50  
 21   530 Palladini, Jacob    SO Lincoln High           5:22.17  
 22   657 Wilk, Peter         FR Valley Stream N        5:23.68  
 23   533 Vass, Taylor        JR Lincoln High           5:28.50  
 
Event 9  Boys 3200 Meter Run
****************************************************************
    Name                    Year School                  Finals 
****************************************************************
  1   320 Verner-Crist, Dyla  JR Barrington             9:59.99  
  2   478 Mackin, Mark        SO Griswold              10:18.82  
  3   476 Helminski, Chris    SO Griswold              10:19.38  
  4   359 Kelley, Connor      SR Bristol Central       10:25.24  
  5   430 Maynard, Riley      SO Classical Magnet      10:27.13  
  6   458 Kulm, Scott         SO E Greenwich           10:28.84  
  7   642 Catalano, Samuel    JR Valley Stream N       10:36.12  
  8   358 Johnson, Spencer    SO Bristol Central       10:44.14  
  9   589 Conte, Steve        JR Prout school          10:51.27  
 10   695 McMerriman, Matt    FR Woodstock Acad        11:01.62  
 11   419 Molina, David       JR Classical HS          11:05.40  
 12   653 Peterson, John      SR Valley Stream N       11:11.44  
 13   662 Ferraro, John       sr Westerly HS           11:12.39  
 14   370 Zaino, Justin       FR Bristol Central       11:16.38  
 15   693 Kacerick, Nathan    SR Woodstock Acad        11:20.10  
 16   534 Wahl, Jonathon      FR Lincoln High          11:45.21  
 17   357 Jankoski, Jonathan  SO Bristol Central       12:02.24  
 18   363 McMilan, Curtis     SR Bristol Central       13:44.22  
 
Event 11  Boys 4x400 Meter Relay
*******************************************************************
    School                                               Finals  H#
*******************************************************************
  1 Bloomfield HS  'A'                                  3:31.38   1 
  2 Central High School  'A'                            3:33.61   1 
  3 Stonington High School  'A'                         3:46.38   1 
  4 Fitch  'A'                                          3:49.59   1 
  5 Hope High School  'A'                               3:49.94   1 
  6 New London HS  'A'                                  4:10.44   2 
  7 Lincoln High School  'A'                            4:16.21   1 
  8 Valley Stream North High Schoo  'A'                 4:23.68   2 
 
Event 13  Boys Weight Throw
**************************************************************************
    Name                    Year School                  Finals           
**************************************************************************
  1   427 Velez, Joe          JR Classical HS          65-10.00     20.06m 
  2   660 conway, kevin       jr Westerly HS           60-04.50     18.40m 
  3   422 Reynoso, Gustavo    sr Classical HS          58-02.50     17.74m 
  4   410 Flemming, Evan      SR Classical HS          57-03.50     17.46m 
  5   405 Cabolaro, Joel      sr Classical HS          57-00.00     17.37m 
  6   663 Mcguire, Joe        sr Westerly HS           54-01.00     16.48m 
  7   556 Benn, Derek         JR North Kingst          53-00.00     16.15m 
  8   424 Sheriff, Ndailor    JR Classical HS          52-00.00     15.84m 
  9   524 Andrews, Peter      JR Lincoln High          49-11.00     15.21m 
 10   527 Cummins, Edward     JR Lincoln High          47-10.50     14.59m 
 11   421 Palazzo, Robert     JR Classical HS          47-07.00     14.50m 
 12   456 Ferra, Derek        JR E Greenwich           46-06.50     14.18m 
 13   403 Woyak, Dan          SR Chariho High          46-00.00     14.02m 
 14   407 Delacruz, Apolinar  SR Classical HS          41-06.00     12.64m 
 15   525 Bessette, Brad      JR Lincoln High          41-05.00     12.62m 
 16   420 Ogoffa, Austine     JR Classical HS          37-11.00     11.55m 
 17   459 LaRochelle, Trevor  JR E Greenwich           36-09.00     11.20m 
 
Event 15  Boys High Jump
**************************************************************************
    Name                    Year School                  Finals           
**************************************************************************
  1   347 Tobias, Jamie       JR Bloomfield HS          6-10.00      2.08m 
  2   398 Jacob, Innocent     JR Chariho High           6-04.00      1.93m 
  3   521 Ilinski, Adrian     SR Lewis Mills            6-02.00      1.87m 
  4   548 Lee, Michael        SR New London H           5-10.00      1.77m 
  5   596 hurd, nathan        SR Rogers High           J5-10.00      1.77m 
 --   594 coley, monzel       SR Rogers High                 NH            
 --   429 Kitson, Roussaunte  SO Classical Magnet            NH            
 --   334 Johnson, Odain      JR Bloomfield HS               NH            
 --   617 Escolas, Sam        SR S Kingstown                 NH            
 
Event 16  Boys Shot Put
**************************************************************************
    Name                    Year School                  Finals           
**************************************************************************
  1   422 Reynoso, Gustavo    sr Classical HS          48-10.00     14.88m 
  2   345 Taylor, Tray        JR Bloomfield HS         48-04.00     14.73m 
  3   627 Bolduc, Ryan        SR Stonington HS         48-03.00     14.70m 
  4   647 Levy, Kendel        JR Valley Stream N       47-07.00     14.50m 
  5   660 conway, kevin       jr Westerly HS           47-05.00     14.45m 
  6   659 calao, joe          so Westerly HS           45-06.00     13.86m 
  7   696 Ouellet, Joe        JR Woodstock Acad        45-00.00     13.71m 
  8   585 Grier, David        JR Port Jefferson        44-04.00     13.51m 
  9   335 Lambert, Raquan     JR Bloomfield HS         42-10.00     13.05m 
 10   427 Velez, Joe          JR Classical HS          42-05.00     12.92m 
 11   595 hazel, nakita       SR Rogers High           41-03.00     12.57m 
 12   555 Scott, Therin       SR New London H          39-10.00     12.14m 
 13   405 Cabolaro, Joel      sr Classical HS          39-07.00     12.06m 
 14   314 Davis, Jake         SO Barrington            39-02.00     11.93m 
 14   707 Harmon, Aaron       SR Woonsocket HS         39-02.00     11.93m 
 16   663 Mcguire, Joe        sr Westerly HS           38-07.00     11.76m 
 17   524 Andrews, Peter      JR Lincoln High          38-06.00     11.73m 
 18   527 Cummins, Edward     JR Lincoln High          38-03.00     11.65m 
 19   502 Knight, Greg        JR Ledyard High          38-02.00     11.63m 
 20   545 Jenkins, Tywan      SR New London H          38-00.00     11.58m 
 21   465 Stewart, Brandon    JR E Greenwich           37-08.00     11.48m 
 22   640 Canny, Patrick      SR Valley Stream N       37-06.00     11.43m 
 22   634 McNeil, Brendan     JR Stonington HS         37-06.00     11.43m 
 24   599 watts, matt         SR Rogers High           37-00.00     11.27m 
 25   500 Johnson, Nick       SR Ledyard High          36-00.00     10.97m 
 26   646 Hameed, Nihal       JR Valley Stream N       34-03.00     10.43m 
 27   407 Delacruz, Apolinar  SR Classical HS          34-00.00     10.36m 
 28   336 Lindsay, Jahmal     FR Bloomfield HS         33-10.00     10.31m 
 29   342 Ralph, Javien       JR Bloomfield HS         31-05.00      9.57m 
 29   339 Parekh, Tejash      SR Bloomfield HS         31-05.00      9.57m 
 31   332 Jaunai, Khendall    JR Bloomfield HS         30-07.00      9.32m 
 32   552 Phelps, Brandon     SR New London H          30-00.00      9.14m 
 33   525 Bessette, Brad      JR Lincoln High          28-11.00      8.81m 
 --   705 Cullen, Daniel      SO Woonsocket HS             FOUL            
 
Event 17  Boys Long Jump
**************************************************************************
    Name                    Year School                  Finals           
**************************************************************************
  1   398 Jacob, Innocent     JR Chariho High          22-06.50      6.87m 
  2   550 Lozada, Carlos      SR New London H          21-07.00      6.57m 
  3   548 Lee, Michael        SR New London H          21-00.00      6.40m 
  4   318 Mitchell, Ben       SR Barrington            20-08.00      6.29m 
  5   623 Shaw, Ben           JR S Kingstown           20-02.00      6.14m 
  6   489 Johnson, Troy       JR Hope HS               19-10.50      6.05m 
  7   468 Gordan, Lexus       SO Fitch                 19-09.00      6.01m 
  8   703 Charette, Jessie    SR Woonsocket HS         19-06.00      5.94m 
  9   371 Barnes, Darren      JR Cambridge RL          18-11.00      5.76m 
 10   386 Johnson, Cosmo      SR Central High          18-09.50      5.72m 
 11   704 Correia, Alex       JR Woonsocket HS         18-06.50      5.65m 
 12   378 Minoche, Johnson    JR Cambridge RL          18-03.50      5.57m 
 13   376 Kasperowski, Jacob  JR Cambridge RL          17-11.00      5.46m 
 14   429 Kitson, Roussaunte  SO Classical Magnet      17-10.50      5.44m 
 15   381 Turnbull-Pugh, Kwa  JR Cambridge RL          17-08.50      5.39m 
 16   650 Paracha, Burhan     JR Valley Stream N       16-03.25      4.95m 
 
Event 18  Boys 4x200 Meter Relay
*******************************************************************
    School                                               Finals  H#
*******************************************************************
  1 Hope High School  'A'                               1:35.71   1 
  2 Cambridge Rindge and Latin  'A'                     1:37.83   1 
  3 Central High School  'A'                            1:38.53   1 
  4 Classical HS  'A'                                   1:39.05   1 
  5 Bloomfield HS  'A'                                  1:39.47   1 
  6 New London HS  'A'                                  1:39.68   1 
  7 Fitch  'A'                                          1:39.77   2 
  8 Stonington High School  'A'                         1:40.39   2 
  9 Bloomfield HS  'B'                                  1:42.46   3 
 10 Valley Stream North High Schoo  'A'                 1:43.12   2 
 11 Classical Magnet School  'A'                        1:43.60   2 
 12 Chariho High School  'A'                            1:44.11   2 
 13 Rogers High School  'A'                             1:45.93   3 
 14 Ledyard High School  'A'                            1:48.20   2 
 15 Ledyard High School  'B'                            1:53.93   3 
 
Event 19  Boys 4x800 Meter Relay
****************************************************************
    School                                               Finals 
****************************************************************
  1 Port Jefferson High School  'A'                     8:21.46  
  2 Valley Stream North High Schoo  'A'                 8:26.77  
  3 Holy Cross CT  'A'                                  8:37.05  
  4 East Greenwich HS - RI  'A'                         8:50.05  
  5 South Kingstown High School  'A'                    9:01.53  
  6 Bloomfield HS  'A'                                  9:03.30  
  7 Valley Stream North High Schoo  'B'                 9:34.30  
  8 Lincoln High School  'A'                           10:19.35  
  9 Ledyard High School  'A'                           10:27.07  





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates