Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Platt Systems Official Reporting System
Clinton Blue Fish 5K Road Race || J Elliot Middle School || CLinton, CT
Saturday August 20, 2011 || Platt: Timing || Clear Skies || 79 degrees
Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
                          Platt Systems Official Reporting System
           Clinton Blue Fish 5K Road Race || J Elliot Middle School || CLinton, CT
            Saturday August 20, 2011 || Platt: Timing  || Clear Skies || 79 degrees
                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
        
                                            ****************************
                                               Division RACE RESULTS
                                            *****************************

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                        FEMALE RESULTS:    09 to 12  

  1  Bridgid Selfors               12F F0912  Old Saybrook CT         21:51    145
  2  Carly Fischer                 12F F0912  Madison CT              23:23    296
  3  Anneliese Troidle             12F F0912  Branford CT             25:08    111

                        FEMALE RESULTS:    13 to 19  

  1  Amelia Eppard                 15F F1319  Essex CT                19:25    368
  2  Kaleigh Roberts               15F F1319  Higganum CT             20:47     62
  3  Katie Beland                  16F F1319  Woodbridge CT           20:48    308

                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Caroline Norton               23F F2029  Portland CT             20:17    327
  2  Claire Spinks                 26F F2029  Middlefield CT          22:16    412
  3  Kim Shepherd                  20F F2029  Essex CT                22:29    209

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Marie Davenport               36F F3039  Guilford CT             17:31    311
  2  Anne Ciccio                   34F F3039  Rocky Hill CT           21:39    116
  3  Stephanie Planz               37F F3039  Dallas TX               21:47    147

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Emily Walker                  40F F4049  Clinton CT              22:47    355
  2  Ella McBride                  46F F4049  Clinton CT              24:35    164
  3  Jennifer Gable                40F F4049  Kensington CT           24:48    187

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Judy Jendrucek                50F F5059  Essex CT                22:20    374
  2  Carol Chiappone               51F F5059  Woodbridge CT           24:22    392
  3  Maureen Meier                 54F F5059  Madison CT              25:55    152

                        FEMALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Terri Weiss                   61F F6069  Madison CT              25:51    282
  2  Barry Sheckley                64F F6069  Niantic CT              27:00    320
  3  Susan Sheckley                63F F6069  Niantic CT              29:09    319


                                       Platt Systems Official Reporting System
                          Clinton Blue Fish 5K Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                           MALE RESULTS:   08 and under ** 

  1  Conor Selfors                  8M M0008  Old Saybrook CT         24:43    143
  2  Christopher Garrelts           8M M0008  Killingworth CT         27:09    338
  3  Brady Fritz                    6M M0008  Clinton CT              44:08    235

                         MALE RESULTS:    09 to 12  

  1  Jake Armstrong                12M M0912  Hamden CT               23:26    183
  2  Dillon Selfors                10M M0912  Old Saybrook CT         23:34    144
  3  Nicholas Graham               11M M0912  Clinton CT              26:02    142

                          MALE RESULTS:    13 to 19  

  1  Darren Walden                 19M M1319  Deep River CT           17:01    208
  2  Alexander Weselcouch          17M M1319  East Haddam CT          17:13    244
  3  Jason Funaro                  18M M1319  Killingworth CT         17:15    198

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Chris Zablocki                23M M2029  Essex CT                14:48    344
  2  William Sanders               24M M2029  Wethersfield CT         15:00    305
  3  Doug Leenhouts                28M M2029  Cambridge MA            16:44    300

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Scott Bristol                 38M M3039  Old Saybrook CT         20:14     79
  2  Nicholas Barner               33M M3039  New London CT           20:28    346
  3  John Coppola                  38M M3039  Middletown CT           22:01    151

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Matt Chaston                  43M M4049  New York NY             16:13    361
  2  Nate Pawelek                  42M M4049  Clinton CT              18:15    105
  3  Darin Cannon                  42M M4049  Middletown CT           19:11    342

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  John Shepherd                 55M M5059  Essex CT                19:05    210
  2  Charles Mitchell              52M M5059  Guilford CT             19:21    301
  3  Bill Sanders                  57M M5059  Wethersfield CT         21:23    304

                          MALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Tony Hollister                64M M6069  Glastonbury CT          21:18     23
  2  Dave Jacobs                   66M M6069  Niantic CT              21:33     54
  3  Rich Steeves                  61M M6069  Guilford CT             22:32    114

                          MALE RESULTS:    70 to 79  

  1  Ralph Kaufman                 70M M7079  Guilford CT             27:51    131
  2  William Gagnon                75M M7079  Saybrook CT             30:42     12
  3  Tom Sullivan                  71M M7079  Ledyard CT              34:33    329

                          MALE RESULTS:    80 to ++  

  1  Geoffrey Etherington          82M M80++  Killingworth CT         24:35    410
  2  Robbie Logan                  82M M80++  Plainville CT           43:46     76


                                          ********************
                                          PLATTSYS.COM RESULTS
                                          ********************
                                          
  





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates