Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 



Platt Systems Official Reporting System
E Hartford Hershey Track Championships - EH High School -East Hartford,CT
Timing & Results by Platt Systems

              Platt Systems Official Reporting System
   E Hartford Hershey Track Championships - EH High School -East Hartford,CT
                  Timing & Results by Platt Systems 


                50 Meter Dash 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1    49 Dougela, Hayley     10 Oconnell                  9.29  
  2    42 Walker, Araya       10 Mayberry                  9.94  
  3    79 Tenezaa, Allie      10 Barnes                   10.30  
  4    67 Gomes, Jazmine       9 Langford                 10.44  
  5    52 Kelly, Samantha     10 Oconnell                 11.68  
  6    37 Cordero, Claribel    9 Mayberry                 12.23  
Section  2  
  1   110 Getfield, Kenese    10 Hockanum                  9.49  
  2    80 Wiggins, Taleeai     9 Barnes                    9.55  
  3    60 Powell, Alisha       9 Pitkin                    9.83  
  4    18 Carter, Preshus     10 Strose                    9.92  
  5    27 Savermann, Cayleig  10 SilverLane               10.16  
  6    16 Thompson, Dehyana    9 Norris                   11.12  
Section  3  
  1   102 Pinkney, Shamell    10 Goodwin                   9.12  
  2    92 Backus, Samantha    10 Goodwin                  10.22  
  3    14 Scott, Dehlesyah    10 Norris                   11.07  
 
                50 Meter Dash 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1    62 Brady, Adam         10 Langford                  8.37  
  2    65 Rose, Tyshawn       10 Langford                  8.50  
  3    43 Brooks, Isaish      10 Oconnell                  8.58  
  4    74 Moore, George        9 Barnes                    9.25  
  5    31 Green, Akim         10 Mayberry                  9.33  
  6    35 Wiggins, Dante       9 Mayberry                 10.26  
Section  2  
  1    19 Diaz-Jurado, Kenny   9 SilverLane                9.06  
  2    72 Kollmer, Thomas      9 Barnes                    9.48  
  3    84 Guzman, Adrian      10 Goodwin                   9.79  
  4    21 Hernandez, William   9 SilverLane                9.84  
  5    45 Caccavale, Vincent   9 Oconnell                 10.05  
  6    17 Hicks, Cameron      10 Strose                   11.66  
Section  3  
  1    83 Enmin, Timothy      10 Goodwin                   8.67  
 
Event   100 Meter Dash 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   125 Moran, Tatiana      10 Obrien                   16.63  
  2     9 Brown, Tyasia       10 Norris                   17.59  
  3    78 Phillips, Brianna   10 Barnes                   17.74  
  4    13 Rivera, Gladymar     9 Norris                   18.85  
  5    50 Flanagan, Miranda   10 Oconnell                 19.11  
  6    76 Moore, Sydney       10 Barnes                   19.69  
Section  2  
  1   221 James, Kierra       11 Goodwin                  16.81  
  2    38 Keith, Alexis       10 Mayberry                 18.60  
  3   199 Judkins, Janet      11 Langford                 19.00  
  4    41 Rivera, Hannah      10 Mayberry                 19.39  
  5    60 Powell, Alisha       9 Pitkin                   19.98  
  6    59 Hunt, Maliah         9 Pitkin                   20.61  
Section  3  
  1   112 Padin, Keara         9 Hockanum                 18.07  
  2   114 Williams, Chloe     10 Hockanum                 18.72  
  3    93 Bassett, Alea       10 Goodwin                  19.21  
 
Event   100 Meter Dash 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   105 Bryan, Raheem       10 Hockanum                 16.51  
  2    34 Torres, Jordan      10 Mayberry                 17.51  
  3     1 Armentrout, Cody     9 Norris                   18.26  
  4    87 Hoang, Thompson     10 Goodwin                  18.34  
  5    30 Colon, Israel       10 Mayberry                 18.42  
  6     2 Arzola, Kevin        9 Norris                   20.18  
Section  2  
  1   211 Dickens, Brandon    11 Goodwin                  15.29  
  2    62 Brady, Adam         10 Langford                 16.30  
  3    65 Rose, Tyshawn       10 Langford                 17.07  
  4    24 Simpson, Malcolm     9 SilverLane               17.17  
  5   197 Parlante, Hunter    11 Langford                 18.40  
  6   118 Kelly, Deandree      9 Obrien                   19.98  
Section  3  
  1    69 Damaschi, Mark      10 Barnes                   16.32  
  2    64 Palmer, Jaylin       9 Langford                 16.43  
  3    46 Williams, Isaiah    10 Oconnell                 16.77  
  4    73 Lopez, Zachary      10 Barnes                   16.79  
  5    43 Brooks, Isaish      10 Oconnell                 16.83  
  6   196 Hall, Derrick       11 Langford                 16.86  
Section  4  
  1    17 Hicks, Cameron      10 Strose                   21.60  
 
Event   200 Meter Dash Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1    15 Smith, Nichele       9 Norris                   38.24  
  2    40 Owusu, Julia         9 Mayberry                 40.14  
  3    36 Almodovar, Adely    10 Mayberry                 40.60  
  4    56 Ulloa, Valeria      10 Oconnell                 40.77  
  5    11 Le, Leilani         10 Norris                   40.94  
  6    53 Nortey, Bridget     10 Oconnell                 41.27  
Section  2  
  1   125 Moran, Tatiana      10 Obrien                   35.01  
  2   238 Richardson, Ceekre  12 Obrien                   39.63  
  3   101 Nardella, Hannah     9 Goodwin                  40.73  
  4    27 Savermann, Cayleig  10 SilverLane               45.16  
  5    59 Hunt, Maliah         9 Pitkin                   47.08  
  6   123 Bridges, Amya       10 Obrien                   47.38  
Section  3  
  1    61 Martinez, Sbeidy     9 Pitkin                   45.81  
 
Event   200 Meter Dash Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   103 Agyemong, Patrick   10 Hockanum                 32.78  
  2   116 Jones, Kevon        10 Obrien                   36.91  
  3    68 Bible, Blaise       10 Barnes                   40.62  
  4   121 Brown, Bayon        10 Obrien                   44.67  
  5     4 Gonzalez, Isaiah    10 Norris                   45.46  
  6     6 Perez, Dayton        9 Norris                   46.13  
Section  2  
  1   230 Sprouse, Dante      12 Hockanum                 32.72  
  2   106 Joseph, Coltrane    10 Hockanum                 34.23  
  3    32 Hill, Vaunell       10 Mayberry                 36.10  
  4    58 Rheaume, Jason       9 Pitkin                   39.23  
  5    57 Mboob, Abou         10 Pitkin                   41.10  
  6    86 Hoang, Danny         9 Goodwin                  45.37  
Section  3  
  1   225 Agyemang, Emmanuel  12 Hockanum                 32.18  
  2   227 Adams, Tyshawn      11 Hockanum                 36.25  
  3   233 Breault, Christoph  11 Obrien                   38.12  
 
Event   400 Meter Dash Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1    51 Hernandez, Olivia   10 Oconnell               1:34.49  
  2    81 Gardner, Grace      10 Barnes                 1:37.51  
  3   115 Fletcher, Sarah     10 Hockanum               1:38.60  
  4    96 Good, Heather       10 Goodwin                1:40.32  
  5    67 Gomes, Jazmine       9 Langford               1:47.63  
  6    48 Coughlin, Brianna    9 Oconnell               1:53.57  
  7    36 Almodovar, Adely    10 Mayberry               1:55.39  
  8    16 Thompson, Dehyana    9 Norris                 1:58.63  
  9   133 Salvat, Tamira      11 Norris                 2:10.45  
 
Event   400 Meter Dash Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    46 Williams, Isaiah    10 Oconnell               1:22.50  
  2    71 Jatti, Rithvik      10 Barnes                 1:23.50  
  3    88 Lachnicht, Michael  10 Goodwin                1:35.57  
  4    75 Morosky, Cameron    10 Barnes                 1:37.31  
  5   229 Huffield, Jordan    11 Hockanum               1:39.23  
  6    44 Carr, Tyler         10 Oconnell               1:43.60  
Section  2  
  1   106 Joseph, Coltrane    10 Hockanum               1:18.86  
  2   103 Agyemong, Patrick   10 Hockanum               1:27.93  
  3     5 Murdzek, Evan       10 Norris                 1:29.06  
  4   122 Gardener, Jaydon     9 Obrien                 1:29.12  
  5    58 Rheaume, Jason       9 Pitkin                 1:32.19  
  6    23 Serrano, Javier     10 SilverLane             1:39.47  
  7    64 Palmer, Jaylin       9 Langford               1:43.51  
  8    57 Mboob, Abou         10 Pitkin                 1:50.81  
  9    29 Calderon, Bryan     10 Mayberry               2:08.46  
 
                 4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Magnet  'A'                                         1:15.11  
  2 Goodwin  'A'                                        1:15.91  
  3 Norris  'A'                                         1:16.78  
  4 Oconnell  'A'                                       1:17.27  
  5 Mayberry  'A'                                       1:17.78  
 
             4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Goodwin  'A'                                        1:08.15  
  2 Magnet  'A'                                         1:09.77  
  3 Obrien  'A'                                         1:13.67  
  4 Mayberry  'A'                                       1:15.07  
  5 Silver Lane  'A'                                    1:15.11  
  6 Norris  'A'                                         1:18.24  

**********************  AGE 11-12  ********************************

Event   400 Meter Dash 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   186 Sowell, Adriana     12 Sunsetridge            1:14.30  
  2   224 Hernandez, Isabell  10 Breakthrough           1:17.63  
  3   203 Cyr, Tessa          11 Barnes                 1:31.12  
  4   200 McNeal, Lillian     12 Langford               1:35.00  
  5   232 Drew, Lacey         11 Hockanum               1:37.90  
  6   207 Morosky, Mikayla    11 Barnes                 1:39.66  
  7   160 Mack, Essence       11 Mayberry               1:47.62  
 
Event   400 Meter Dash 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   190 Cadwallader, Joshu  11 Pitkin                 1:12.59  
  2   217 Schleicher, Colin   12 Goodwin                1:21.94  
  3   198 Vera, Nathan        11 Langford               1:23.71  
  4   210 Castillo, Bryan     11 Goodwin                1:27.40  
  5   192 Rheaume, Matthew    12 Pitkin                 1:27.76  
  6   143 Rodriguez, William  12 SilverLane             1:28.31  
  7   201 Kollmer, Geoffrey   11 Barnes                 1:31.68  
  8   130 Torres, Juan        12 Norris                 1:33.16  
  9   169 Colon, Jesus        12 Sunsetridge            1:33.19  
 10   156 Huynh, John         11 Mayberry               1:44.62  
 
 
Event   4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Goodwin  'A'                                        1:05.98  
  2 Magnet  'A'                                         1:06.81  
  3 Sunset Ridge  'A'                                   1:08.95  
  4 Silver Lane  'A'                                    1:12.65  
 
Event   4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Hockanum  'A'                                       1:04.24  
  2 Goodwin  'A'                                        1:04.91  
  3 Mayberry  'A'                                       1:08.53  
  4 Langford  'A'                                       1:09.95  
  5 Oconnell  'A'                                       1:10.88  
  6 Obrien  'A'                                         1:14.30  
Section  2  
  1 Sunset Ridge  'A'                                   1:03.41  
 -- Sunset Ridge  'B'                                  x1:18.08  
 

Event   100 Meter Dash 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   168 Lowe, Alexis        11 Oconnell                 17.46  
  2   166 Gilbert, Janiya     11 Oconnell                 17.55  
  3   188 Bozeman, TeAsia     12 Sunsetridge              18.52  
  4   150 Thompson, Rachel    11 SilverLane               19.67  
  5   161 Perry, Tamina       11 Mayberry                 20.94  
  6   159 Chavis, Regina      11 Mayberry                 21.78  
Section  2  
  1   182 Duarte, Jessica     12 Sunsetridge              16.30  
  2   193 Conover, Indya      11 Pitkin                   16.37  
  3   209 Wiggins, Chamara    11 Barnes                   16.80  
  4   205 Gunter, Allison     11 Barnes                   17.15  
  5   189 Burgess, Sarah      12 Sunsetridge              18.40  
  6   131 Madzik, Alicia      11 Norris                   20.86  
Section  3  
  1   148 Palmer, Cassidy     11 SilverLane               15.21  
  2   139 Balfour, Ashley     12 Strose                   16.30  
  3   141 Newton, Taylor      11 Strose                   17.66  
 
Event   100 Meter Dash 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   180 Williams, Joseph    12 Sunsetridge              15.74  
  2   165 Sowell, Calhoun     11 Oconnell                 16.58  
  3   174 Maldonado, Christi  12 Sunsetridge              16.86  
  4   176 Poitier, Keith      12 Sunsetridge              17.19  
  5   142 Oliveras, Jaden     11 SilverLane               17.40  
  6   163 Goh, Ben            11 Oconnell                 18.58  
Section  2  
  1   175 Nichols, Tyrique    12 Sunsetridge              14.97  
  2   134 Gardner, Mykal      11 Strose                   15.62  
  3   173 Loeu, Kevin         12 Sunsetridge              15.81  
  4   247 Buth, Setha         12 Langford                 16.18  
  5   145 Tomlinson, Aaron    11 SilverLane               17.42  


Event   200 Meter Dash 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   186 Sowell, Adriana     12 Sunsetridge              33.08  
  2   193 Conover, Indya      11 Pitkin                   36.16  
  3   147 Johnson, Honesty    12 SilverLane               39.41  
  4   149 Rampassard, Qeanna  11 SilverLane               40.78  
  5   222 Pozzato, Ashley     12 Goodwin                  42.93  
  6   159 Chavis, Regina      11 Mayberry                 49.54  
Section  2  
  1   139 Balfour, Ashley     12 Strose                   35.25  
  2   138 Voya Anderson, Sha  12 Strose                   37.51  
  3   166 Gilbert, Janiya     11 Oconnell                 45.65  
  4   167 Trigo, Keri         11 Oconnell                 50.24  
 
Event   200 Meter Dash 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   143 Rodriguez, William  12 SilverLane               35.54  
  2   142 Oliveras, Jaden     11 SilverLane               37.02  
  3   162 Giacomini, Max      12 Oconnell                 39.42  
  4   177 Taylor, Raynard     12 Sunsetridge              39.71  
  5   154 Carrasquillo, Carl  11 Mayberry                 39.95  
  6   137 Ransom, Tyler       11 Strose                   40.09  
Section  2  
  1   214 McCrorey, Avrey     11 Goodwin                  35.54  
  2   152 Boyd, Kyshawn       11 Mayberry                 36.62  
  3   172 Hunt, Michon        12 Sunsetridge              36.96  
  4   170 Alexander, Jesson   12 Sunsetridge              44.10  


Event 26  800 Meter Run Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   190 Cadwallader, Joshu  11 Pitkin                 2:46.77  
  2   218 Seward, Kyle        11 Goodwin                2:59.68  
  3   145 Tomlinson, Aaron    11 SilverLane             3:10.33  
  4   265 Brown, Romario      11 East Hartford          3:10.93  
  5   192 Rheaume, Matthew    12 Pitkin                 3:20.45  
  6   157 Norell, Justin      11 Mayberry               3:31.57  
  7   226 Agyemang, Enoch     12 Hockanum               3:34.63  
  8   151 Arriaga, Peter      11 Mayberry               3:35.68  
  9   216 Ramos, Richard      11 Goodwin                4:02.84  
 
Event 51  800 Meter Run Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   224 Hernandez, Isabell  10 Breakthrough           3:02.24  
  2   204 Garcia, Natalie     11 Barnes                 3:35.62  
  3   208 Pederson, Cassandr  11 Barnes                 3:53.07  
 
************************  13 - 14 **********************************

Event   800 Meter Run Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   244 Lacasse, Alissa     13 Strose                 2:48.18  
 
Event   800 Meter Run Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   241 Adams, Connor       14 Cornerstone            2:40.78  
  2   250 Valdez, Josiah      14 Sunsetridge            2:55.11  
  3   253 Cormack, Travis     14 EHMS                   2:55.57  
  4   246 Fenty, Bjorn        12 Mayberry               3:52.81  

 
Event 45  100 Meter Dash 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   262 Sutton, Edwina      14 EHMS                     16.38  
 
Event   100 Meter Dash 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   255 Lungria, Kurt       14 EHMS                     12.73  
  2   251 Williams, Nija      14 Sunsetridge              13.57  
  3   248 Manigat, Damian     13 Sunsetridge              13.70  
  4   256 Walker, Hezekiah    13 EHMS                     15.03  
  5   249 Rivera, Jose        13 Sunsetridge              15.70  
  6   254 Anosike, Ginikachi  14 EHMS                     15.96  
 

Event   200 Meter Dash Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   259 Vachon, Suzanne     13 EHMS                     31.45  
  2   263 Jackson, Krystal    14 EHMS                     32.08  
  3   258 Brandon, Damani     13 EHMS                     34.93  
  4   262 Sutton, Edwina      14 EHMS                     36.39  
  5   245 Walters, Daysheana  13 St.Rose                  36.66  
  6   243 Fitzgerald, Margar  13 Strose                   38.42  
 
Event 49  200 Meter Dash Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   255 Lungria, Kurt       14 EHMS                     28.21  
  2   254 Anosike, Ginikachi  14 EHMS                     32.77  
  3   242 Santa, Raymond      13 Strose                   38.96  
 

Event 43  4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Ehms  'A'                                           1:00.79  
 
Event 44  4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Sunset Ridge  'A'                                     58.91  
 





Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates