Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results ()     Division Results ()    


Run for the Airport 5K
Top Male: 1. Alexandre Fishbein-Ouimette 2. Fred Wills 3. Heath Leber 4. paul Baldini 5. Tom Starodaj
Top Female: 1. Elizabeth Mashiak 2. Elise Kennedy 3. Huoy Walsh 4. Suzanne Remington-Fox 5. Jessica Rahrig
2017 Bethany Run For The Airport 5K Road Race
Friday August 25, 2017 || Town hall - Bethany C
Platt Systems ChipTiming & Results || 73 degrees - Partly Cloudy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Alexandre Fishbein-Ouimette Overall Female: Elizabeth Mashiak

***********************************************************************************************

PLATTSYS.COM

***********************************************************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Alexandre Fishbein-Ouimette 17M M1519 Wallingford CT 18:14 5:52 1/3 2116
2 Fred Wills 32M M3034 Cheshire CT 18:36 5:59 1/7 2111
3 Heath Leber 31M M3034 Bristol CT 19:14 6:11 2/7 2803
4 Elizabeth Mashiak 25F F2529 Middletown CT 20:44 6:40 1/12 2809
5 paul Baldini 45M M4549 Bethany CT 20:48 6:41 1/7 2132
6 Tom Starodaj 30M M3034 New Britain CT 20:49 6:42 3/7 2836
7 Thomas Clark 52M M5054 Seymour CT 20:58 6:45 1/7 2766
8 Bradford Buchta 38M M3539 Bethany CT 21:04 6:46 1/3 2140
9 Josh Spooner 41M M4044 Sturbridge CT 21:17 6:51 1/9 2155
10 Keith Coburn 49M M4549 Waterford CT 21:37 6:57 2/7 2768
11 Elise Kennedy 11F F1014 Middletown CT 22:23 7:12 1/4 2797
12 Bryan Orzechowski 31M M3034 Plymouth CT 22:36 7:16 4/7 2816
13 Joe Jokubaitis 54M M5054 watertown CT 22:48 7:20 2/7 2147
14 Peter Tep 52M M5054 Bristol CT 22:55 7:22 3/7 2837
15 Huoy Walsh 41F F4044 Bethany CT 23:01 7:24 1/15 2847
16 Austin Toscano 19M M1519 Oxford CT 23:38 7:36 2/3 2845
17 James Sporko 52M M5054 waterbury CT 23:56 7:42 4/7 2108
18 Tom Piantek 58M M5559 South Windsor CT 23:59 7:43 1/3 2824
19 Chris Paz 35M M3539 North Haven CT 24:04 7:44 2/3 2820
20 Tony Dasilva 54M M5054 Bristol CT 24:12 7:47 5/7 2115
21 Suzanne Remington-Fox 55F F5559 Cheshire CT 24:26 7:51 1/9 2145
22 Jessica Rahrig 27F F2529 Shelton CT 24:33 7:54 2/12 2826
23 Linda Cordova 52F F5054 Hamden CT 24:37 7:55 1/11 2770
24 Aleasha Coburn 48F F4549 Waterford CT 24:38 7:55 1/14 2767
25 Betsy Sargent 45F F4549 Unionville CT 25:06 8:04 2/14 2070
26 Craig Massicotte 41M M4044 Bethany CT 25:12 8:06 2/9 2135
27 Anya Bargh 36F F3539 Middletown CT 25:16 8:08 1/15 2112
28 Christine Galinski 26F F2529 Somers CT 25:17 8:08 3/12 2149
29 Amanda White 36F F3539 Windsor Locks CT 25:22 8:09 2/15 2849
30 Brian Gervas 42M M4044 Plainfield CT 25:22 8:09 3/9 2110
31 Brian Walker 64M M6064 Monroe CT 25:24 8:10 1/5 2846
32 Michael Ambrosecchio 59M M5559 Stamford CT 25:29 8:12 2/3 2117
33 Brian Brinsmade 32M M3034 Shelton CT 25:31 8:12 5/7 2762
34 Nik Razali 42M M4044 Norwalk CT 25:33 8:13 4/9 2106
35 Ben Paris 24M M2024 Colebrook CT 26:08 8:24 1/2 2113
36 Rebecca Wilbur 57F F5559 Shelton CT 26:10 8:25 2/9 2850
37 Sergio De Sousa 45M M4549 Wethersfield CT 26:17 8:27 3/7 2772
38 Chris Throwe 45M M4549 Burlington CT 26:22 8:29 4/7 2841
39 Beffy Sharts 42M M4044 Naugatuck CT 26:28 8:31 5/9 2146
40 Andrew Scott 23M M2024 Bethany CT 26:35 8:33 2/2 2138
41 Michael Thompson 48M M4549 Norwalk CT 26:38 8:34 5/7 2840
42 Susanne Radke 43F F4044 Hamden CT 26:43 8:36 2/15 2118
43 Christine Bartus 45F F4549 West Hartford CT 26:44 8:36 3/14 2754
44 Elizabeth Elliott 24F F2024 Fairfield CT 26:46 8:37 1/2 2775
45 Christopher Belair 37M M3539 Waterbury CT 26:47 8:37 3/3 2757
46 Cassandra Day 49F F4549 Middletown CT 26:55 8:39 4/14 2771
47 Sharon Romano 50F F5054 Oxford CT 27:01 8:41 2/11 2831
48 Stacy Levy 49F F4549 Wilton CT 27:06 8:43 5/14 2804
49 Henry Kennedy 9M M0009 Middletown CT 27:10 8:44 1/3 2798
50 Scott Kasarda 41M M4044 Bethany CT 27:14 8:46 6/9 2795
51 Maureen Gillis 61F F6064 East Haddam CT 27:14 8:46 1/5 2784
52 Lana Kessell 26F F2529 Middletown CT 27:17 8:46 4/12 2799
53 Theresa Sporko 49F F4549 Waterbury CT 27:23 8:48 6/14 2071
54 Laura Thomas 33F F3034 Middlebury CT 27:33 8:52 1/5 2838
55 Andrew Forcier 32M M3034 Bethany CT 27:36 8:53 6/7 2152
56 Lisa Buchta 50F F5054 BRanford CT 27:40 8:54 3/11 2142
57 Robyn Errickson 42F F4044 Newington CT 27:40 8:54 3/15 2133
58 Laurie Von Schmidt 56F F5559 New Hartford CT 27:54 8:58 3/9 2107
59 Beth Bunko 57F F5559 Southington CT 28:08 9:03 4/9 2764
60 Michael Jakubowski 31M M3034 Wethersfield CT 28:13 9:04 7/7 2792
61 Melissa Pepin 49F F4549 Middletown CT 28:16 9:05 7/14 2822
62 Pedro Lopez 42M M4044 Waterbury CT 28:18 9:06 7/9 2805
63 Austin Kasarda 8M M0009 Bethany CT 28:22 9:07 2/3 2793
64 Sara Hughes 40F F4044 Coventry CT 28:23 9:08 4/15 2790
65 Erin Pirro 38F F3539 W Granby CT 28:27 9:09 3/15 2154
66 Ruth Beardsley 59F F5559 Bethany CT 28:29 9:09 5/9 2756
67 Kevin Goyen 49M M4549 East Hampton CT 28:36 9:12 6/7 2785
68 Heidi Groeger 35F F3539 Storrs Mansfield CT 28:45 9:15 4/15 2786
69 Tom Baker 74M M7099 Oakdale CT 28:49 9:16 1/4 2121
70 Danielli Donnelly 28F F2529 Wallingford CT 28:52 9:17 5/12 2148
71 Heidi Pope 56F F5559 Moodus CT 29:01 9:20 6/9 2825
72 Lee Bradley 75M M7099 Newington CT 29:03 9:20 2/4 2761
73 SHERRI CONDON 52F F5054 Middletown CT 29:09 9:22 4/11 2769
74 Mark Mangelinkx 51M M5054 Bristol CT 29:29 9:29 6/7 2806
75 Andrea Hubbard 39F F3539 Bethany CT 29:46 9:34 5/15 2153
76 Bill Shortell 71M M7099 New Britain CT 29:50 9:36 3/4 2150
77 Bailey Ceryal 14M M1014 Naugatuck CT 29:57 9:38 1/2 2131
78 Lisa Zaborowski 36F F3539 Meriden CT 29:59 9:38 6/15 2004
79 Nathan Piantek 25M M2529 South Windsors CT 30:01 9:39 1/1 2823
80 Lisa Bath 51F F5054 Wallingford CT 30:07 9:41 5/11 2755
81 Keith Hall 61M M6064 New Britain CT 30:13 9:43 2/5 2788
82 Jennifer Haley 46F F4549 Winsted CT 30:22 9:46 8/14 2787
83 Sarah Pensanti 33F F3034 Bethany CT 30:23 9:46 2/5 2821
84 Sharon Mangelinkx 43F F4044 Bristol CT 30:26 9:47 5/15 2807
85 Bruce Grisafe 63M M6064 Salem CT 30:31 9:49 3/5 2122
86 Kristian Kasarda 10M M1014 Bethany CT 30:40 9:52 2/2 2794
87 Camille Kennedy 13F F1014 Middletown CT 30:47 9:54 2/4 2796
88 Kimberly McClure Brinton 49F F4549 Bethany CT 30:52 9:56 9/14 2811
89 Christy Pappas 44F F4044 Danbury CT 31:08 10:01 6/15 2817
90 BRian Ceryal 45M M4549 Naugatuck CT 31:17 10:04 7/7 2130
91 Celeste Fong 41F F4044 Middletown CT 31:25 10:06 7/15 2063
92 Christina Wilkins 36F F3539 East Windsor CT 31:25 10:06 7/15 2001
93 Melissa McWeeny 37F F3539 Bloomfield CT 31:25 10:06 8/15 2814
94 Ben Mattheis 63M M6064 Cheshire CT 31:27 10:07 4/5 2810
95 Maria DePaola 42F F4044 North Branford CT 31:50 10:14 8/15 2773
96 Sarah Ernest 46F F4549 Danbury CT 31:51 10:15 10/14 2776
97 Katherine Bunko 27F F2529 Southington CT 31:52 10:15 6/12 2765
98 Karen Zaborowski 34F F3034 Meriden CT 32:02 10:18 3/5 2003
99 Danielle Bloom 41F F4044 East Granby CT 32:17 10:23 9/15 2760
100 Katie Biga 40F F4044 Derby CT 32:20 10:24 10/15 2758
101 Lisa Adriani 41F F4044 Shelton CT 32:52 10:34 11/15 2751
102 Shannon Faircloth 29F F2529 Moodus CT 32:56 10:36 7/12 2777
103 Kasie Forcier 32F F3034 Bethany CT 33:37 10:49 4/5 2151
104 Kristina Watrous 36F F3539 Killingworth CT 33:38 10:49 9/15 2848
105 Kevin Ross 65M M6569 Fairfield CT 33:51 10:53 1/1 2833
106 Andrew Thompson 16M M1519 Norwalk CT 34:13 11:00 3/3 2839
107 Nicole DeAngelis 29F F2529 Meriden CT 34:22 11:03 8/12 2136
108 Doreen Fox 59F F5559 Bethany CT 34:47 11:11 7/9 2141
109 Melanie Gabel 28F F2529 Windsor Locks CT 35:08 11:18 9/12 2144
110 Anne Baker 56F F5559 Clinton CT 35:11 11:19 8/9 2109
111 Holly Smalley 38F F3539 Shelton CT 35:16 11:20 10/15 2835
112 Andrea Mashiak 53F F5054 Somers CT 35:18 11:21 6/11 2808
113 Kris Larsen 30F F3034 New Britain CT 35:23 11:23 5/5 2802
114 Erik Remillard 44M M4044 Meriden CT 35:25 11:23 8/9 2829
115 Lesley Fearnley 61F F6064 Middletown CT 35:28 11:24 2/5 2778
116 Amanda Brown 16F F1519 Wallingford CT 35:37 11:27 1/2 2763
117 Samantha Throwe 10F F1014 Burlington CT 35:52 11:32 3/4 2844
118 Cecilia Grisafe 61F F6064 Salem CT 36:08 11:37 3/5 2127
119 Krystal Aimi 28F F2529 Middletown CT 36:18 11:40 10/12 2752
120 Melissa Wooten 37F F3539 Griswold CT 36:29 11:44 11/15 2002
121 Pat Baker 72F F7099 Oakdale CT 37:04 11:55 1/1 2120
122 Carolyn Shea 28F F2529 Trumbull CT 37:05 11:56 11/12 2834
123 Dawn Parkinson 46F F4549 Middlefield CT 37:20 12:00 11/14 2818
124 Anne Blomstrand 40F F4044 Avon CT 37:28 12:03 12/15 2759
125 Wilma Jones 55F F5559 Niantic CT 37:28 12:03 9/9 2105
126 Donna Zielinski 51F F5054 Bethany CT 37:34 12:05 7/11 2104
127 Cathleen Hinsch 53F F5054 Middlefield CT 37:35 12:05 8/11 2789
128 Elaine Dyer 39F F3539 Seymour CT 37:36 12:06 12/15 2774
129 Jess Reed 37F F3539 Vernon CT 37:54 12:11 13/15 2828
130 Kelly Rome 52F F5054 Granby CT 37:56 12:12 9/11 2832
131 Sarah Froehlich 23F F2024 Woodstock CT 37:56 12:12 2/2 2782
132 Jennifer Massicotte 42F F4044 Bethany CT 38:15 12:18 13/15 2134
133 REgina Ceryal 43F F4044 Naugatuck CT 38:29 12:23 14/15 2129
134 Jenn Raub 27F F2529 Preston CT 38:37 12:25 12/12 2827
135 Mary K Rendor 54F F5054 Windsor CT 38:37 12:25 10/11 2143
136 Kathy McDonald 46F F4549 Rocky Hill CT 38:46 12:28 12/14 2812
137 Charles Merlis 76M M7099 W Hartford CT 39:01 12:33 4/4 2114
138 Lindsey Throwe 12F F1014 Burlington CT 39:53 12:50 4/4 2843
139 Jennifer Throwe 43F F4044 Burlington CT 39:54 12:50 15/15 2842
140 Cynthia Backhaus 62F F6064 Windsor CT 40:06 12:54 4/5 2753
141 Christine O'Meara 47F F4549 East Hartland CT 40:07 12:54 13/14 2815
142 Anne Irvine Savo 39F F3539 Avon CT 40:16 12:57 14/15 2791
143 Christine Riter 50F F5054 New Fairfield CT 41:30 13:21 11/11 2830
144 Frank Furter 63M M6064 Stratford CT 42:58 13:49 5/5 2128
145 Julia Pasette 16F F1519 Rocky Hill CT 45:51 14:45 2/2 2819
146 Harry Fuller 53M M5054 Naugatuck CT 47:00 15:07 7/7 2783
147 Amy Branciford 37F F3539 RockyHill CT 47:01 15:08 15/15 2119
148 Kathleen Flaherty 49F F4549 Newington CT 47:17 15:13 14/14 2781
149 Elizabeth SCott 64F F6064 Bethany CT 50:34 16:16 5/5 2137
150 Mark Scott 56M M5559 Bethany CT 50:36 16:17 3/3 2139
151 Eli Feinberg 8M M0009 North Haven CT 51:08 16:27 3/3 2779
152 Mike Feinberg 41M M4044 North Haven CT 51:10 16:28 9/9 2780

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Alexandre Fishbein-Ouimette 2. Fred Wills 3. Heath Leber 4. paul Baldini 5. Tom Starodaj

Top Female: 1. Elizabeth Mashiak 2. Elise Kennedy 3. Huoy Walsh 4. Suzanne Remington-Fox 5. Jessica Rahrig

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates