Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

   

Combined Results (F)     Results by Category (F)     Canoe Final Results (F)     Kayak Final Results (F)    

Paddleboard Results (F) DQ Listing (F)    

Josh Billings RunAground
2016 Josh Billings Run Aground
Sunday Sept 18, 2016 || Tanglewood in Lenox, Mass
Chip Timing and Results by Plattsys Timing (plattsys.com) || Rain || 71 degrees
27 mile bike, 5 mile canoe, kayak or paddleboard, 6 mile run

2016 Josh Billings Run Aground Sunday Sept 18, 2016 || Tanglewood in Lenox, Mass Chip Timing and Results by Plattsys Timing (plattsys.com) || Rain || 71 degrees 27 mile bike, 5 mile canoe, kayak or paddleboard, 6 mile run . *********************************************************************** JOSH BILLINGS RESULTS 2016: PADDLEBOARD *********************************************************************** OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- PADDLE --| |PADDLE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 1 Yard by Yard 42 1 2:48:56 3 1:08:16 7 1:06:17 2 2:14:33 1 34:23 96 B: Lew Fisher C: Patty Spector R: Dusty Lopez 2 Relentless Forward Progress 43 1 2:52:24 4 1:11:15 5 1:05:23 3 2:16:38 2 35:46 217 B: Logan Wilson C: Logan Wilson R: Logan Wilson 3 Movers and Shakers 41 1 3:04:59 7 1:19:36 2 59:00 4 2:18:36 5 46:23 150 B: Frank Contenta C: Gary Miller R: Tonio Palmer 4 Last minute 42 2 3:07:04 5 1:11:57 3 59:19 1 2:11:16 11 55:48 159 B: Geoffrey House C: Craig Walton R: Ellen House 5 Manual Labor 41 2 3:07:14 6 1:14:51 6 1:05:26 6 2:20:17 6 46:57 132 B: --- C: Robert Benner R: Michael Nancollas 6 Angel of Repose 43 2 3:13:00 1 1:08:15 8 1:11:10 5 2:19:25 10 53:35 230 B/P/R: Nicholas Marshall 7 Berkshire Outfitters 42 3 3:19:49 14 1:38:40 1 58:00 8 2:36:40 3 43:09 110 B: David Childs C: Joshua Chittenden R: Admanda Chilson 8 Gash Splash and Dash 41 3 3:22:03 2 1:08:16 11 1:30:11 9 2:38:27 4 43:36 179 B: Garrett Payer C: Walter Boyko R: Nate lacombe 9 ironicplan 43 3 3:26:53 9 1:24:19 4 1:03:42 7 2:28:01 13 58:52 242 B: Peter Schoeffer C: Peter Schoeffer R: Peter Schoeffer 10 Tree Hugger 44 1 3:35:56 11 1:30:52 9 1:15:13 10 2:46:05 7 49:51 215 B: Rebecca Cushing C: Rebecca Cushing R: Rebecca Cushing 11 Two PT's and a Guy 42 4 4:02:41 10 1:27:34 14 1:44:59 13 3:12:33 8 50:08 146 B: Michael Guy C: Victoria Guy R: Anna Benson 12 Witter 44 2 4:04:36 12 1:31:17 12 1:36:10 11 3:07:27 12 57:09 234 B: Audrey C. Witter C: Audrey C. Witter R: Audrey C. Witter 13 Monterey Flyers 42 5 4:09:37 15 1:41:03 10 1:27:54 12 3:08:57 14 1:00:40 56 B: Douglas Neu C: Douglas Neu R: Tom Donovan 14 Wild One 44 3 4:39:46 13 1:37:45 13 1:40:17 14 3:18:02 15 1:21:44 214 B: Nadine Atalla C: Nadine Atalla R: Nadine Atalla 15 Green Tape Crew 43 4 4:40:33 8 1:22:44 15 2:24:24 15 3:47:08 9 53:25 232 B: Crist Myers C: Crist Myers R: --- ********************************************************************************************************************* *********************************************************************************************************************

   

Combined Results (F)     Results by Category (F)     Canoe Final Results (F)     Kayak Final Results (F)    

Paddleboard Results (F) DQ Listing (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates