CTC Vo-Tech East/Central T&F Championships
Wednesday May 16. 2018 - Prince Tech High School - Hartford, CT
Platt Systems Finish Lynx Timing
***************************************************
GIRLS MEET RESULTS
***************************************************
Event 21 Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Davian Davis FR Prince Tech 13.40q 1
2 Brianna Graham FR Norwich Tech 13.55q 2
3 Grace Tiemann JR Ellis Tech 13.59q 2
4 Tiara Herring SO Vinal Tech H 13.80q 1
4 Ashley Williams SO Norwich Tech 13.80q 3
6 Lea Dupont-Perriolat FR Windham tech 13.88q 3
7 Mariah Melius FR Prince Tech 13.91q 3
8 Cierra Fontaine SR Ellis Tech 14.14q 1
9 Topaz Baker SO Grasso Tech 14.33 2
10 Kellsey Gumbs JR Norwich Tech 14.43 3
11 Emily Hull FR Ellis Tech 14.44 2
12 Ivie Johnson JR Prince Tech 15.25 1
13 Elizabeth Selmi SO Vinal Tech H 16.27 3
14 Dalaysia Barrows FR Vinal Tech H 16.91 1
15 August Brown SO Grasso Tech 17.42 1
16 TyAsia Harper SO Vinal Tech H 17.65 3
17 Auri Baez SR Grasso Tech 18.15 2
18 Aniah Lawrence FR Prince Tech 18.20 2
Event 21 Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Lea Dupont-Perriolat FR Windham tech 13.45 10
2 Davian Davis FR Prince Tech 13.49 8
3 Brianna Graham FR Norwich Tech 13.65 6
4 Grace Tiemann JR Ellis Tech 13.77 4
5 Ashley Williams SO Norwich Tech 13.85 2
6 Tiara Herring SO Vinal Tech H 13.86 1
7 Cierra Fontaine SR Ellis Tech 14.35
Event 22 Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rhema Phillips SR Grasso Tech 16.56 10
2 Cierra Fontaine SR Ellis Tech 17.60 8
3 Sofia Romeo FR Windham tech 19.67 6
4 Nicole Zalewski SR Vinal Tech H 22.28 4
Event 23 Girls 200 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Davian Davis FR Prince Tech 28.14 1 10
2 Brianna Graham FR Norwich Tech 28.21 1 8
3 Lea Dupont-Perriolat FR Windham tech 28.71 1 6
4 Ashley Williams SO Norwich Tech 29.28 1 4
5 Tiara Herring SO Vinal Tech H 29.47 2 2
6 Ryleigh Ansich FR Windham tech 29.68 2 1
7 Grace Tiemann JR Ellis Tech 29.74 2
8 Emily Hull FR Ellis Tech 30.04 2
9 Topaz Baker SO Grasso Tech 30.58 2
10 Aniah Lawrence FR Prince Tech 31.27 2
11 Mariah Melius FR Prince Tech 32.45 1
12 Sugeiry Payan JR Prince Tech 33.65 3
Event 24 Girls 400 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Jaquanda Bonilla FR Prince Tech 1:07.38 1 10
2 DeAjah Taylor FR Prince Tech 1:10.08 1 8
3 Syeare Thomas JR Norwich Tech 1:10.12 1 6
4 Janna O_connor SR Windham tech 1:14.92 1 4
5 Jamyra Oglesby FR Prince Tech 1:15.04 2 2
6 Madison Coutu JR Ellis Tech 1:17.57 1 1
7 Ivie Johnson JR Prince Tech 1:24.39 2
8 Elizabeth Selmi SO Vinal Tech H 1:26.51 2
Event 25 Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Rhema Phillips SR Grasso Tech 49.87 1 10
2 Cierra Fontaine SR Ellis Tech 53.95 1 8
3 Sofia Romeo FR Windham tech 55.88 1 6
4 Shanelee Walters SO Prince Tech 56.61 1 4
5 Nicole Zalewski SR Vinal Tech H 1:00.85 2 2
6 Topaz Baker SO Grasso Tech 1:01.15 2 1
7 Trinity Palmer JR Windham tech 1:03.12 2
Event 26 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ana DaSilva SO Grasso Tech 2:53.24 10
2 Alexis Conley JR Windham tech 3:02.36 8
3 Shelby Charbonneau JR Ellis Tech 3:03.81 6
4 Emilie DeMarco SO Ellis Tech 3:04.94 4
5 Alina Torres SO Windham tech 3:06.55 2
6 Chayanne McNeil SR Grasso Tech 3:15.91 1
Event 27 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ana DaSilva SO Grasso Tech 6:33.65 10
2 Alexis Conley JR Windham tech 7:05.06 8
3 Chayanne McNeil SR Grasso Tech 7:12.98 6
Event 28 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ana DaSilva SO Grasso Tech 14:47.09 10
2 Amber Cutler FR Ellis Tech 15:25.39 8
Event 29 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Norwich Tech 'A' 52.93 10
1) Kellsey Gumbs JR 2) Chloe Guzman SR
3) Ashley Williams SO 4) Brianna Graham FR
2 Prince Tech 'A' 53.32 8
1) Davian Davis FR 2) DeAjah Taylor FR
3) Shanelee Walters SO 4) Mariah Melius FR
3 Windham tech 'A' 55.61 6
1) Julianna Bartlett FR 2) Trinity Palmer JR
3) Ryleigh Ansich FR 4) Lea Dupont-Perriolat FR
Event 30 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Prince Tech 'A' 4:43.41 10
1) Davian Davis FR 2) Jaquanda Bonilla FR
3) Alyssa Williams FR 4) DeAjah Taylor FR
2 Norwich Tech 'A' 5:02.20 8
1) Kellsey Gumbs JR 2) Sylkia Hernandez SR
3) Chloe Guzman SR 4) Syeare Thomas JR
3 Windham tech 'A' 5:11.72 6
1) Ryleigh Ansich FR 2) Alexis Conley JR
3) Julianna Bartlett FR 4) Sofia Romeo FR
4 Ellis Tech 'A' 5:33.00 4
1) Emily Hull FR 2) Shelby Charbonneau JR
3) Madison Coutu JR 4) Emilie DeMarco SO
Event 31 Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Ellis Tech 'A' 13:05.73 10
1) Madison Coutu JR 2) Shelby Charbonneau JR
3) Amber Cutler FR 4) Emilie DeMarco SO
-- Prince Tech 'A' DNF
1) Jazmyn Booker SR 2) Jamyra Oglesby FR
3) Alyssa Williams FR 4) Jaquanda Bonilla FR
Event 32 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Thalia Pacheco FR Windham tech 62-02.50 10
62-02.50 58-07.50 51-11 46-05.50
2 Helena Fugazzi SO Ellis Tech 52-08 8
FOUL 52-08 FOUL 52-00
3 Jayshelly Ocha SR Windham tech 52-00 6
46-03.50 48-01.50 49-09 52-00
4 Caitlyn Norton SR Ellis Tech 47-02.50 4
43-06.50 47-02.50 44-01.50 43-09.50
5 Sylkia Hernandez SR Norwich Tech 46-09.50 2
46-03 46-09.50 41-00 39-02
6 Krista Nelson JR Norwich Tech 29-01 1
FOUL 20-06 25-00.50 29-01
Event 33 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Helena Fugazzi SO Ellis Tech 22-11.00 10
22-03 22-11 FOUL 21-04
2 Thalia Pacheco FR Windham tech 21-02.50 8
20-08 21-02.50 20-01 20-10
3 Sasha Toth JR Vinal Tech H 20-10.00 6
19-10.50 18-03 20-06 20-10
4 Caitlyn Norton SR Ellis Tech 20-07.50 4
19-03 19-10 19-09 20-07.50
5 Jayshelly Ocha SR Windham tech 19-02.50 2
17-11 18-02.50 17-09 19-02.50
Event 34 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rhema Phillips SR Grasso Tech 16-09.50 10
15-05 16-00.50 16-03.50 16-09.50
2 Chloe Guzman SR Norwich Tech 15-01.00 7
13-06 15-01 15-01 13-08
2 Grace Tiemann JR Ellis Tech 15-01.00 7
13-10 14-02.50 14-02.50 15-01
4 Shanelee Walters SO Prince Tech 14-00.50 4
14-00 14-00.50 13-10 13-08
5 Sofia Romeo FR Windham tech 13-11.50 2
12-11.25 13-11.50 13-06 13-08
6 Julianna Bartlett FR Windham tech 12-05.50 1
11-11 FOUL FOUL 12-05.50
Event 35 Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Chloe Guzman SR Norwich Tech 31-06.50 10
31-06.50 31-04 FOUL 30-10
Event 36 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ryleigh Ansich FR Windham tech 4-04.00 10
4-00 4-02 4-04 4-06
XO XXO XXO XXX
2 Grace Tiemann JR Ellis Tech 4-02.00 8
3-10 4-00 4-02 4-04
O XXO O XXX
Event 37 Girls Javelin Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Amber Cutler FR Ellis Tech 64-00 10
54-08 64-00 63-02 62-11
2 Sylkia Hernandez SR Norwich Tech 49-07 8
FOUL 32-10 44-04 49-07
3 Krista Nelson JR Norwich Tech 31-10 6
28-03 31-10 28-05 27-01
Event 38 Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sofia Romeo FR Windham tech 7-00.00 10
6-00 6-06 7-00 7-06
O XO O XXX
***************************************************
MEET RESULTS
***************************************************
****************************************
Plattsys Timing (PLATTSYS.COM) Results
A Step Ahead from the Start
Home | About Plattsys | Contact Us
****************************************